Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Týpek co tam hledal Lennarta, aby mu mohl mezi čtyřma očima vysvětlit, co si o jeho iniciativách myslí...Doufam ze ho nasel.
Staci prijit k druhemu desktopu znamemu (nerikam, ze tam nejsou vyjimkyno , člověče ... zrovna jsem si ráno procházel mailový archiv a ukliknul jsem se na to, co jsi mi přeposílal od Kevina ohledně KDEPIM ... za ten akonadicheck bych fackoval ještě teď - ok, není to přesně totéž jako o čem se teď bavíme u GNOME, ale má to setsakra mnoho společného.
Páteční párty jsem si samozřejmě užilTak to já jsem ji tentokrát při pohledu na obrovský dav lidí nacpaných v celé uličce před DC zabalil v podstatě rovnou, koupil jsem si v okolí něco k jídlu a vrátil jsem se na hotel. Naopak samotný FOSDEM mi jako první vyhovoval co do prostor díky přidání skvělé budovy K. Konečně ta konference přestala být sardinkoidní.
teda mrzí mě, že jsem nezašel na pavlixovu "Can Linux network configuration suck less?".Budu se snažit protlačit se s nějakou přednáškou na LinuxCon, to bys měl mít vcelku blízko.
šlo mi o to jim ukázat konkretní obrovské problémy se současným GnomeVzhledem k tomu, že největší přednáška o Gnome byla o tom, že ty všechny problémy, které Gnome má, vůbec neexistují, tak mi nezbývá než ti popřát vytrvalost, než si toho všimne někdo, kdo má chuť se problémy zabývat (či upřímnou soustrast, pokud už tě to omrzelo).
Toto je ale jen jeden příklad za všechny, celkově jsem měl pocit, že množství přítomných vývojářů mají dost problém s egem a to dost brzdí jejich projekty a hlavně spolupráci, která by snad měla být obrovskou předností open-source přístupu.Skutečně je to tak, jak říkáš. Mnozí ani na konferenci ani na vlastním či cizím talku neskrývají to, že považují za jednodušší jet si po vlastní ose než někdy s někým spolupracovat.
Prostě totální desiluze, že by open-source vývojáři byly polobohové, spíš mi FOSDEM otevřel oči a ukázal, že rozdíl mezi uzavřeným a open-source vývojem není zas tak velký.Strašně záleží na tom, čemu říkáš open-source vývoj.
Přijedu příště? Jestli mi schválí keynote "Can open source suck less?" a nebude pavlixovi vadit, že jsem se inspiroval jeho názvem, tak určitěZaprvé jsem tu formu názvu stejně ukradl někomu přede mnou :D. A za druhé jsem vůbec netušil jaký bude zájem o přednášející a potom, co mi nevzali přednášku na LinuxCon do Barcelony, jsem se snažil vymyslet pokud možno trochu provokativní a bulvární název, abych měl větší šanci, že je to zaujme. Vlastně to byla první zahraniční přednáška, pokud jsem na něco nezapomněl..
Tiskni
Sdílej: