Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Týpek co tam hledal Lennarta, aby mu mohl mezi čtyřma očima vysvětlit, co si o jeho iniciativách myslí...Doufam ze ho nasel.
Staci prijit k druhemu desktopu znamemu (nerikam, ze tam nejsou vyjimkyno , člověče ... zrovna jsem si ráno procházel mailový archiv a ukliknul jsem se na to, co jsi mi přeposílal od Kevina ohledně KDEPIM ... za ten akonadicheck bych fackoval ještě teď - ok, není to přesně totéž jako o čem se teď bavíme u GNOME, ale má to setsakra mnoho společného.
Páteční párty jsem si samozřejmě užilTak to já jsem ji tentokrát při pohledu na obrovský dav lidí nacpaných v celé uličce před DC zabalil v podstatě rovnou, koupil jsem si v okolí něco k jídlu a vrátil jsem se na hotel. Naopak samotný FOSDEM mi jako první vyhovoval co do prostor díky přidání skvělé budovy K. Konečně ta konference přestala být sardinkoidní.
teda mrzí mě, že jsem nezašel na pavlixovu "Can Linux network configuration suck less?".Budu se snažit protlačit se s nějakou přednáškou na LinuxCon, to bys měl mít vcelku blízko.
šlo mi o to jim ukázat konkretní obrovské problémy se současným GnomeVzhledem k tomu, že největší přednáška o Gnome byla o tom, že ty všechny problémy, které Gnome má, vůbec neexistují, tak mi nezbývá než ti popřát vytrvalost, než si toho všimne někdo, kdo má chuť se problémy zabývat (či upřímnou soustrast, pokud už tě to omrzelo).
Toto je ale jen jeden příklad za všechny, celkově jsem měl pocit, že množství přítomných vývojářů mají dost problém s egem a to dost brzdí jejich projekty a hlavně spolupráci, která by snad měla být obrovskou předností open-source přístupu.Skutečně je to tak, jak říkáš. Mnozí ani na konferenci ani na vlastním či cizím talku neskrývají to, že považují za jednodušší jet si po vlastní ose než někdy s někým spolupracovat.
Prostě totální desiluze, že by open-source vývojáři byly polobohové, spíš mi FOSDEM otevřel oči a ukázal, že rozdíl mezi uzavřeným a open-source vývojem není zas tak velký.Strašně záleží na tom, čemu říkáš open-source vývoj.
Přijedu příště? Jestli mi schválí keynote "Can open source suck less?" a nebude pavlixovi vadit, že jsem se inspiroval jeho názvem, tak určitěZaprvé jsem tu formu názvu stejně ukradl někomu přede mnou :D. A za druhé jsem vůbec netušil jaký bude zájem o přednášející a potom, co mi nevzali přednášku na LinuxCon do Barcelony, jsem se snažil vymyslet pokud možno trochu provokativní a bulvární název, abych měl větší šanci, že je to zaujme. Vlastně to byla první zahraniční přednáška, pokud jsem na něco nezapomněl..
Tiskni
Sdílej: