abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Saljack avatar 8.4.2013 21:49 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    To je blbost
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    ScheRas avatar 8.4.2013 23:08 ScheRas | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    Radeji to vyzkousejte!
    8.4.2013 23:25 smazáno | skóre: 18 | blog: smazáno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    ale ne v perexu ;-)
    Luboš Doležel (Doli) avatar 9.4.2013 12:52 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    Lepší? ;-)
    9.4.2013 18:25 smazáno | skóre: 18 | blog: smazáno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    ;-)
    Bedňa avatar 9.4.2013 23:57 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    10.4.2013 16:57 smazáno | skóre: 18 | blog: smazáno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    --!>
    Bedňa avatar 10.4.2013 18:13 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    Game :-D
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    10.4.2013 19:29 smazáno | skóre: 18 | blog: smazáno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    :-D

    No radeji toho nechame at se to neprelije i mimo tento blog ;-)

    Ale rikam si ze < !-- by si zaslouzilo misto v ruznych html fuzzerech, protoze to je asi tak to posledni na co si clovek vzpomene, kdyz kontroluje html.
    10.4.2013 19:32 smazáno | skóre: 18 | blog: smazáno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    --!>

    Aaaa, tak ted si me nastval :-D ten tvuj <! -- uhlodl i muj prispevek a musel jsem ho ted lovit ve zdrojakach :-)

    No radeji toho nechame at se to neprelije i mimo tento blog ;-)

    Ale rikam si ze < !-- by si zaslouzilo misto v ruznych html fuzzerech, protoze to je asi tak to posledni na co si clovek vzpomene, kdyz kontroluje html.
    10.4.2013 19:35 smazáno | skóre: 18 | blog: smazáno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    a nejak se na tom rozjidi ... druha cast toho komentare od Bedny (to co nasleduje po "Game :-D" ) je ve skutecnosti muj komentar :-)
    Bedňa avatar 10.4.2013 20:14 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    :-D :-D
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    27.11.2017 16:59 alcohol
    Rozbalit Rozbalit vše 2017
    An charming dialogue is cost comment. I suppose that it's far high-quality to write more in this count, it won’t be a taboo topic but usually humans are not sufficient to talk on such subjects. To the following. Cheers illegal movie streaming sites
    10.4.2013 07:46 pokus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    zkousim to :-)
    9.4.2013 09:09 JS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    To je hloupost. Snazit se resit technicky socialni problemy nikdy neni uplne idealni.

    Pritom existuje uplne jednoduche netechnicke reseni, jak se vyhnout komentarum pod blogem. Napiste neco odborneho, a nekontroverzniho, cemu nikdo nerozumi, nebo si to aspon bude hodne lidi myslet. Pod takovym blogpostem temer zarucene mnoho komentaru mit nebudete. :-)
    9.4.2013 10:33 smazáno | skóre: 18 | blog: smazáno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    Neskodilo by mit trochu nadhledu :-)
    pavlix avatar 12.4.2013 16:40 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    To jsi zabil :D
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    9.4.2013 10:29 rekl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    A potom se divme, že jeho balíčky ničí filesystémy. To je vždy, když si o sobě bastlič myslí, že je hacker.
    gtz avatar 9.4.2013 18:31 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    Co tam dát něco aby mohl přispívat pouze registrovaný uživatel abíčka?
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    9.4.2013 18:45 samaritan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    Tak bude v tom horším případě databáze zaplácaná throwaway účty a nic se nezmění
    11.4.2013 12:42 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    I když se to nezdá, fantazie trollů není nekonečná.
    11.4.2013 13:44 samaritan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    Takže co jako - zakážeš přispívat lidem, co nikdy nepřispívali? Co nemají účet potvrzený emailem (hrozná práce vytvořit si schránku)? Co nemaji vyplněné osobní údaje (to se přece nedá vymyslet!)?
    Bedňa avatar 11.4.2013 13:49 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    A čo tak capatcha čo sa dá opísať až na 150pokus. Kámoš stratil heslo od majlu a piati ľudia sme čítali capatche pol hodinu, kým sme sa trafili :)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    11.4.2013 14:30 samaritan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    Tím už ale začínáš dost sejřit i ty poctivé (i kdyby to mělo být jen jednou při tvorbě účtu) - to není moc dobré pro komunitu. Když se chce někdo aktivně zapojit a musí podstoupit 150 pokusů pro vytvoření účtu.
    Bedňa avatar 11.4.2013 14:59 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    To bola len prdel. Určite by som registráciu nevyžadoval. Registrácia na tomto portály poskytuje pár výhod, čo sa hodia. Poďalšie keď odpisuješ registrovanému, tak máš akú takú záruku, že vieš o koho ide. Je tu najlepšia Linuxová komunita na svete :) prečo sa medzi nich nezaregistrovať.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    11.4.2013 15:40 samaritan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    Pokud mohu mluvit za sebe, tak jste sice experti na Linux, ale jinak jste tvoření převážně sociopaty (a to myslím ve vší vážnosti)
    Bedňa avatar 11.4.2013 22:34 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    To sa nijak nevylučuje s tým čo som písal. Mám to tu rád ako to je.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    gtz avatar 11.4.2013 20:42 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zakázat komentáře u blogů
    Něco by se dalo jistě vymyslet .... u běžných článků se to dá ještě přežít, ale když je zde nějaký extra peprný článek tak se to zde hemží opravdu podivnými lidmi. Dal bych ruku do ohně, že to zde bylo i tak, že jeden člověk psal pod x-nicky.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.