abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1982 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    5.6.2006 20:18 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    Nepletete si Celeron-M (ořezané centrino) s Celeron 4-M (v podstatě klasický P4 celeron s trochu sníženou spotřebou)? Přišlo mi to tak při té zmínce o technologii P4, se kterou má centrino pramálo společného.
    5.6.2006 20:21 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    Nepletu. Alespon co se cpu family: 6, model: 9 tyce.
    6.6.2006 08:57 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    A Celeron M (Dothan ) M350 - M380 taky...
    5.6.2006 21:02 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    speedstep a p4-clockmod jsou jenom dva rozdilne moduly do rozhrani cpufreq v jadre, tak proc by mel jeden fungovat "transparentne" a druhy ne? ...staci pouzit on-demand governor ... jinak, ten p4-clockmod by mel umet pouzit i muj desktopovy p4, ale krome znatelneho ubytku "pruznosti" systemu jsem zadny efekt nezaznamenal
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    5.6.2006 21:27 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    pokud jde o nastavovani pres acpi, tak tam to mozna nejaky ten daemon snese ;)
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    6.6.2006 09:03 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M

    speedstep u Celeronu M chybi a modul tedy i pres jeho zavedeni nepracuje (repsktive nenajde nic, co by se dalo u tohoto procesoru pouzit). U Pentia M (plnohodnotneho) by meli pracovat oba moduly, s tim ze speedstep bude o mnoho efektivnejsi.


    p4-clockmod totiz nedokaze u Celeronu zmenit napeti, speedstep u P-M ano)


    Ano pokud nemate baterii, tak je vam na desktopu toto celkem k nicemu (jedine snad mensi ucet za elektrinu)
    6.6.2006 18:48 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    no ten mensi ucet nevim ... vzhledem k tomu, ze ma porad stejnou teplotu, tak bych rekl, ze ma i stejnou spotrebu ...
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    6.6.2006 18:49 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    ten celeron, co mam v omnibooku X3 speedstep nema, da se nastavovat cpu throttling pres acpi
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    6.6.2006 16:34 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    Ad transparentnost - mam za to, ze SpeedStep(TM) funguje i bez jakychkoliv modulu. Ale nevim, Centrino nemam. Pokud je potreba modul, tak tam neni zadna transparentnost, to je jasne..
    6.6.2006 18:49 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    myslel jsem transparentnost z toho pohledu, ze nepotrebuji daemona, ale staci mi modul pro speedstep a modul pro on-demand governora ;)
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    6.6.2006 20:59 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    Jojo, tak nějak. Mám sice Pentium III Mobile (v HP XE3 notebooku), ale to je skoro totéž. :-)
    6.6.2006 18:54 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    No, nevím, mám čistokrevné Pentium M a frekvenci mi stejně jako ve vašem případě řídí powernowd. Nějak samo od sebe to nic neštěluje, modul speedstep_centrino mi jen přidá do /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/ příslušné "soubory", jejichž pomocí se pak dále nastavuje frekvence.

    Přiznám se, že se mi nezdá ani ta informace o jádru Pentia 4. Procesory označované Celeron-M jsou postavené, stejně jako čistá Pentia-M, na jádře Dothan, takže s Pentiem 4 nemají opravdu nic společného. Pokud vím, měly by se lišit pouze poloviční velikostí L2 Cache. Což potvrzuje i toto srovnání, všimněte si, že paramtericky se Pentium M 735 a Celeron M 370 liší pouze frekvencí a velikostí L2 cache. A samozřejmě cenou...
    6.6.2006 19:06 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    Jinak rozdíl mezi Pentiem M a Celeronem M je (mimo jiné) popsán například v tomto článku.
    6.6.2006 19:16 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    PS: První odstavec beru zpět a jdu experimentovat s 'ondemand' cpufreq policy governor...;-)
    vencour avatar 5.6.2006 22:54 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M

    Moje kapka do mlýna:

    $ cat /proc/cpuinfo
    processor       : 0
    vendor_id       : GenuineIntel
    cpu family      : 6
    model           : 13
    model name      : Intel(R) Celeron(R) M processor         1.50GHz
    stepping        : 8
    cpu MHz         : 1500.000
    cache size      : 1024 KB
    fdiv_bug        : no
    hlt_bug         : no
    f00f_bug        : no
    coma_bug        : no
    fpu             : yes
    fpu_exception   : yes
    cpuid level     : 2
    wp              : yes
    flags           : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss tm pbe nx
    bogomips        : 3000.78
    

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    vencour avatar 5.6.2006 22:58 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M

    Doplnění (na baterku jedu většinou na 375MHz nebo 563MHz):

    $ cpufreq-info
    cpufrequtils 0.4: cpufreq-info (C) Dominik Brodowski 2004
    Report errors and bugs to linux@brodo.de, please.
    analyzing CPU 0:
      driver: p4-clockmod
      CPUs which need to switch frequency at the same time: 0
      hardware limits: 188 MHz - 1.50 GHz
      available frequency steps: 188 MHz, 375 MHz, 563 MHz, 750 MHz, 938 MHz, 1.13 GHz, 1.31 GHz, 1.50 GHz
      available cpufreq governors: conservative, ondemand, powersave, userspace, performance
      current policy: frequency should be within 990 MHz and 1.50 GHz.
                      The governor "performance" may decide which speed to use
                      within this range.
      current CPU frequency is 1.50 GHz.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    26.6.2007 11:59 Klobass
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    a jeste rekni ze to zere min baterky... dlouho jsem to zkousel a jedina vyhoda je v tom ze pokud to jede na baterku na mensi freq tak se to tolik nazahriva ale vydrz navic je podle me 0..

    cpu family : 6 model : 14 model name : Intel(R) Celeron(R) M CPU 430 @ 1.73GHz

    tak by me zajimalo jak to je u Tebe
    6.6.2006 08:58 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M
    Jakou mas optimalizaci pro CPU v jadru ?
    vencour avatar 7.6.2006 11:15 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Změna frekvence na Celeronu-M

    Co do procesoru tam mám:

    CONFIG_X86_PC=y
    CONFIG_MPENTIUM4=y
    CONFIG_X86_CMPXCHG=y
    CONFIG_X86_XADD=y
    CONFIG_X86_L1_CACHE_SHIFT=7
    CONFIG_RWSEM_XCHGADD_ALGORITHM=y
    CONFIG_GENERIC_CALIBRATE_DELAY=y
    CONFIG_X86_WP_WORKS_OK=y
    CONFIG_X86_INVLPG=y
    CONFIG_X86_BSWAP=y
    CONFIG_X86_POPAD_OK=y
    CONFIG_X86_CMPXCHG64=y
    CONFIG_X86_GOOD_APIC=y
    CONFIG_X86_INTEL_USERCOPY=y
    CONFIG_X86_USE_PPRO_CHECKSUM=y
    CONFIG_X86_TSC=y
    CONFIG_HPET_TIMER=y
    CONFIG_HPET_EMULATE_RTC=y
    CONFIG_PREEMPT_VOLUNTARY=y
    CONFIG_X86_UP_APIC=y
    CONFIG_X86_UP_IOAPIC=y
    CONFIG_X86_LOCAL_APIC=y
    CONFIG_X86_IO_APIC=y
    CONFIG_X86_MCE=y
    CONFIG_X86_MCE_NONFATAL=y
    CONFIG_X86_MCE_P4THERMAL=y
    

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.