Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Spolek vpsFree.cz vydal statistiky týkající se distribucí nasazených na serverech členů. V dlouhodobém pohledu je zřejmé, že většina uživatelů z původního CentOS přechází na Rocky Linux. Pozoruhodný je také nárůst obliby distribuce NixOS, která dnes zaujímá třetí místo po Debianu a Ubuntu.
Google minulý týden představil Material 3 Expressive, tj. novou verzi svého designového jazyka Material Design pro Android 16 a Wear OS 6.
Byl vydán Debian 12.11, tj. jedenáctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Makepad dospěl do verze 1.0 (𝕏). Jedná se o multiplatformní open source UI framework pro Rust napsaný v Rustu.
A proč tedy podporovat ProtonMail? "ProtonMail does not require any personally identifiable information to register" je prostě lež. Chtěj potvrzení SMSkou a tedy tel. číslo. Nemůžeš použít svoje privátní klíče - to znamená, že vygenerovaný klíče musí někde schraňovat oni. A vygenerování těch klíčů probíhá v javaskriptu v prohlížeči. Proto nevidím důvod, proč používat službu, která se tváří jako privátní, ale ve skutečnosti privátní neni ani zbla.
we have access to the following email metadata: sender and recipient email addresses, the IP address incoming messages originated from, message subject, and message sent and received times. [...] We also have access to the following records of account activity: number of messages sent, amount of storage space used, total number of messages, last login time.To je taky privátní jak noha.
Na F-Droidu jsem je nenašel – v první řadě by to tedy měli vydat jako svobodný software (to je nic nestojí) nebo aspoň mít otevřenou specifikaci (mají?), aby k tomu klienta mohl napsat kdokoli. Pokud nejsou schopní udělat ani tohle, tak bych moc nečekal, že budou programovat vlastního klienta pro nějakou minoritní platformu.
Posílat podněty jako zákazník je správné (kdybych byl jejich uživatelem, tak bych tě v tom klidně podpořil), ale osobně bych začal něčím jiným (viz výše).
v první řadě by to tedy měli vydat jako svobodný software (to je nic nestojí)Stoji je to lost revenue. Ekonomicke vzdelani a takova neznalost.
Mně (a nejsem rozhodně sám) přijde absurdní se v bezpečnosti spoléhat na proprietární software. Takže ušlý zisk pro ně v případě takových lidí představuje právě ta uzavřenost. Je věc názoru, zda vidíš víc potenciálních zákazníků v jedné či druhé skupině a na koho se chceš zaměřovat.
Můžete mi někdo vysvětlit jak se používá kecálek co nemá desktopového/webového klienta?My si toho po te Threeme / Signalu zase tak moc informaci nevymenime a kdyz je to na dyl tak si stejne pres ty appky zavolame; takze nas to nelimituje... A zrovna Threema by asi sla i bez mobilu, protoze ma nativni appku pro Widle a mobilni cislo prave u ni nepotrebujes.
Můžete mi někdo vysvětlit jak se používá kecálek co nemá desktopového/webového klienta? To jako i když sedíte u počítače (u mě většina času) tak držíte v ruce smartfoun a patláte na něm? Nebo máte na smartfoun z počítače VNC/jiný způsob jak zadávat věci na normální klávesnici a zobrazovat je na normálním velkém monitoru?Pouzivam KDEConnect.
Ja územie kde ťa môžu sledovať Čína Rusko Sused o----->----->----->----->----->----->-----o---->-----o----->-----o
zaujímajú analýzy Romana MichelkaTi si ešte stále v zákopoch a čakáš až bude Harabín prezidentom? Čo tak zahodiť to krabicové víno a pozrieť sa na svet triezvymi očami.
Tiskni
Sdílej: