Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »A proč tedy podporovat ProtonMail? "ProtonMail does not require any personally identifiable information to register" je prostě lež. Chtěj potvrzení SMSkou a tedy tel. číslo. Nemůžeš použít svoje privátní klíče - to znamená, že vygenerovaný klíče musí někde schraňovat oni. A vygenerování těch klíčů probíhá v javaskriptu v prohlížeči. Proto nevidím důvod, proč používat službu, která se tváří jako privátní, ale ve skutečnosti privátní neni ani zbla.
we have access to the following email metadata: sender and recipient email addresses, the IP address incoming messages originated from, message subject, and message sent and received times. [...] We also have access to the following records of account activity: number of messages sent, amount of storage space used, total number of messages, last login time.To je taky privátní jak noha.
Na F-Droidu jsem je nenašel – v první řadě by to tedy měli vydat jako svobodný software (to je nic nestojí) nebo aspoň mít otevřenou specifikaci (mají?), aby k tomu klienta mohl napsat kdokoli. Pokud nejsou schopní udělat ani tohle, tak bych moc nečekal, že budou programovat vlastního klienta pro nějakou minoritní platformu.
Posílat podněty jako zákazník je správné (kdybych byl jejich uživatelem, tak bych tě v tom klidně podpořil), ale osobně bych začal něčím jiným (viz výše).
v první řadě by to tedy měli vydat jako svobodný software (to je nic nestojí)Stoji je to lost revenue. Ekonomicke vzdelani a takova neznalost.
Mně (a nejsem rozhodně sám) přijde absurdní se v bezpečnosti spoléhat na proprietární software. Takže ušlý zisk pro ně v případě takových lidí představuje právě ta uzavřenost. Je věc názoru, zda vidíš víc potenciálních zákazníků v jedné či druhé skupině a na koho se chceš zaměřovat.
Můžete mi někdo vysvětlit jak se používá kecálek co nemá desktopového/webového klienta?My si toho po te Threeme / Signalu zase tak moc informaci nevymenime a kdyz je to na dyl tak si stejne pres ty appky zavolame; takze nas to nelimituje... A zrovna Threema by asi sla i bez mobilu, protoze ma nativni appku pro Widle a mobilni cislo prave u ni nepotrebujes.
Můžete mi někdo vysvětlit jak se používá kecálek co nemá desktopového/webového klienta? To jako i když sedíte u počítače (u mě většina času) tak držíte v ruce smartfoun a patláte na něm? Nebo máte na smartfoun z počítače VNC/jiný způsob jak zadávat věci na normální klávesnici a zobrazovat je na normálním velkém monitoru?Pouzivam KDEConnect.
Ja územie kde ťa môžu sledovať Čína Rusko Sused o----->----->----->----->----->----->-----o---->-----o----->-----o
zaujímajú analýzy Romana MichelkaTi si ešte stále v zákopoch a čakáš až bude Harabín prezidentom? Čo tak zahodiť to krabicové víno a pozrieť sa na svet triezvymi očami.
Tiskni
Sdílej: