Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Ake mate skusenosti s greylistingom? Ja som bol na zaciatku dost zhrozeny.. Dobu akceptovania som nastavil na 1 minutu. Ale druhy pokus o dorucenie dosiel dost casto az za 4-5 hodin, vynimocne aj za 10.. Takze som sa musel celkom dlho zabavat s WHITELISTOM aby to bolo pouzitelne..Zkušenosti s greylistingem mám výborné. Odrazí cca 95 % spamu. Zatím nebyly problémy s tím, že by něco nedošlo. Občas se nějaká zpráva zpozdí i o několik hodin, ale to je výjimka. Většina serverů ale opakuje pokus o doručení do 10 minut (mám nastavené 2 minuty). V praxi většinu provozu tak jako tak tvoří zprávy od známých odesílatelů, takže drtivá většina pošty prochází bez zpoždění. Kdysi jsem o tom něco napsal - tehdy ještě s malými zkušenostmi, ale i dnes se o greylistingu mohu vyjádřit pouze v dobrém.
Problemy s vypadky nejsou.Výpadky ADSL jsou spíš bájné příběhy než skutečná realita. Když nepočítám několikadenní výpadek při přechodu od kyslíku k Radiokomunikacím (o kterém jsem psal), zažil jsem za 3 roky požívání ADSL jen 2 několikahodinové výpadky a pak určitý počet několikaminutových (ne víc než 20). Pokud už by výpadek nastal, tak si to prostě odesílající server chvíli podrží, není to tragédie. Jen to dojde s určitým zpožděním.
V tom případě mám asi velmi dobrou představivost, a se mnou i mnoho učitelů a studentů. Přípojka byla asi 300 m od ústředny, ale údajně tam byl slabý signál. Spojení se docela často rozpadalo, bylo nutné modem restartovat. Po reklamaci jsme dostali jiný modem, který se se slabším signálem prý lépe vyrovná. Nějakou dobu to byla pravda, ale pak se paušálně všem zvýšila rychlost, a problémy začaly znova. Nepříznivě působila na modem vyšší teplota v létě, ale padal i v chladnějších obdobích. Někdy v té době už byly resety plně automatické, takže pokud router za modemem přes něj v pravidelných intervalech pinkal, pokud nedostal několik odpovědí, připojil se telnetem na modem a resetnul ho. Ovšem výpadky byly čím dál častější, takže nakonec další reklamace – a informace, že tato značka má prozměnu problémy s rychlým připojením. Následoval další modem, ten pak běžel několik měsíců bez problémů. A ještě mezi tím jsme stihli skoro týdenní výpadek, jehož příčinu nám nikdo nikdy nevysvětlil, prostě stejně, jako to najednou přestalo jít, se to zase rozběhlo. Ale náš ISP po několika dnech nefunkčnosti zjistil, že se z našeho čísla pokouší autorizovat někdo přístupovým jménem, které evidentně patřilo zcela jinému ISP. Takže technici ČTc zřejmě zaváděli ADSL někomu jinému, a někde se uklepli… Takže za to, že sám nemáte zkušenosti s výpadky ADSL, buďte rád…Problemy s vypadky nejsou.Výpadky ADSL jsou spíš bájné příběhy než skutečná realita.
Je tam i zalozni MX zaznam, ale z neho postu ani nestahuju.Záložní server (pokud ví o tom, že je záložní), odesílá e-maily na primární server sám od sebe (přes SMTP), není třeba je odnikud stahovat.
Tiskni
Sdílej: