Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
posunutím pracovní doby směrem k ránu vtipně předstihne ranní i odpolední špičku.toto je v akom meste? ja mam posunutu pracovnu dobu na 7:00 a rano je to ok, ale po obede ziadny zazrak.
(a blogu jednoho nejmenovaného bývalého zaměstnanceKterý ἰχty(l)olog to jako má být?
odchazis akorat pri spicceTak třeba nemá problémy s dopravou ve špičce…
Nedokážu přijít na takové rozvržení, při kterém bych byl schopen delší dobu se soustředit...
Co to znamená? To může být cokoliv mezi přirozeným stavem a chemickým deficitem mozku.
volny cas - to je asi 6 hodin odpocinku, zabavy a konicku
Za předpokladu, že se člověk nestará o domácnost, nebo to považuje za odpočinek, zábavu a koníček. (S rostoucí vzdáleností mezi lokalitami to také začíná vypadat trochu jinak.)
Jen v poslední době se mi to nedaří a jsem se spánkem na 4h/den
Hodně štěstí s vyhýbáním se trvalému poškození mozku nebo kardiovaskulárním onemocněním.
Pokud mozek projde fází hlubokého spánku i REM spánku
Hodilo by se dodat – opakovaně.
Při tak krátké celkové době spánku se tělo obvykle přizpůsobuje a obětuje jednak lehký spánek, jednak REM spánek, aby se mu dostalo alespoň hlubokého spánku (a tedy regenerace tkáně), pochopitelně za cenu funkcí těch ostatních fází. Pokud se to děje nepravidelně, příp. chybí i ten hluboký spánek.
navíc existovali lidé, kteří spali podobně ktátkou dobu (třeba Nikola Tesla nebo Leonardo da Vinci) a nezemřeli ani na kardiovaskulářní onemocnění, ani neskončili s poškozeným mozkem
Navíc existovali kuřáci, kteří nezemřeli na rakovinu.
teoreticky stačí i ty čtyři hodinyTo není pravda, proces čištění mozkomíšního moku je závislý na délce spánku, proto se nedoporučuje krátky nebo přerušovaný spánek
kteří spali podobně ktátkou dobu (třeba Nikola Tesla nebo Leonardo da Vinci)Kdoví jestli...
Hmm, spravne, to ja cistim tak 10-11 hodin denne
1. Pokud přijedeš vlakem do Prahy, přijedeš do centra. Tedy obvykle nepotřebuješ hodinu na další přesun. Po centru se dostaneš všude do 20 minut.Z druhé strany při pevné pracovní době nabereš docela dost času i mimo dopravní prostředky pro případ, že něco nepojede a taky z důvodu, že to něco nejede v ideální dobu. Takže ta hodina může být stejně reálná jako nereálná.
Pokud přijedeš vlakem do Prahy, přijedeš do centra. Tedy obvykle nepotřebuješ hodinu na další přesun. Po centru se dostaneš všude do 20 minut.Ano, ale začátek je daný a jestli mi to z nádraží bude trvat 20, 30, nebo 60 minut je jedno, rozdíl musím někde přečkat ... vlak bohužel neposunu.
Uvažoval jsi o přestěhovaní se?Na přestěhování nejsou peníze.
Uvažoval jsi o práci na dálku? Tedy že bys do práce chodil jen k nejbližšímu připojení k Internetu a občas se zajel podívat za ostatními.Poslední nabídka práce z domova byla podvod, pán nabízel práci z domova a po dotazu chtěl zaplatit 200 Kč, že něco pošle poštou. Pak jsem hledal po internetu a našel si spoustu příspěvků od napálených lidí.
To se ale snadno spraví tou prací, kterou pak budeš mít.Uvažoval jsi o přestěhovaní se?Na přestěhování nejsou peníze.
Kto ta nuti jazdit vlakom?A jak jinak? Ráno jsou všechny silniční příjezdové cesty do Prahy zoufale zacpané. A má přes dva fakt hnusné kopce, takže na kole to denně moc lidí nedá…
takze to tusim nekteri resi tak, ze zaparkuji na kraji mesta a nasledne cestuji MHD.Nacož taky není Praha moc připravená.
nebo od souseda koupit Skodu 120 a naucit se ridit, cimz odpadne hodinove cekani na vlak pri ceste z prace a presuny mezi domovem a nadrazimA tys to někdy zkoušel v ranní špičce z jihu do Prahy?
Tiskni
Sdílej: