Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.
Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.
Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).
Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.
AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.
Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou
… více »Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.
Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.
Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.
Tiskni
Sdílej:
posunutím pracovní doby směrem k ránu vtipně předstihne ranní i odpolední špičku.toto je v akom meste? ja mam posunutu pracovnu dobu na 7:00 a rano je to ok, ale po obede ziadny zazrak.
Jinak nevím, já do práce většinou jezdím veřejnou dopravou, ale on to asi opravdu není zázrak, jen je to v 15.00 přece jen lepší než v 17.00.
(a blogu jednoho nejmenovaného bývalého zaměstnanceKterý ἰχty(l)olog to jako má být?
odchazis akorat pri spicceTak třeba nemá problémy s dopravou ve špičce…
Nedokážu přijít na takové rozvržení, při kterém bych byl schopen delší dobu se soustředit...
Co to znamená? To může být cokoliv mezi přirozeným stavem a chemickým deficitem mozku.
volny cas - to je asi 6 hodin odpocinku, zabavy a konicku
Za předpokladu, že se člověk nestará o domácnost, nebo to považuje za odpočinek, zábavu a koníček. (S rostoucí vzdáleností mezi lokalitami to také začíná vypadat trochu jinak.)
Jen v poslední době se mi to nedaří a jsem se spánkem na 4h/den
Hodně štěstí s vyhýbáním se trvalému poškození mozku nebo kardiovaskulárním onemocněním.
Pokud mozek projde fází hlubokého spánku i REM spánku
Hodilo by se dodat – opakovaně.
Při tak krátké celkové době spánku se tělo obvykle přizpůsobuje a obětuje jednak lehký spánek, jednak REM spánek, aby se mu dostalo alespoň hlubokého spánku (a tedy regenerace tkáně), pochopitelně za cenu funkcí těch ostatních fází. Pokud se to děje nepravidelně, příp. chybí i ten hluboký spánek.
navíc existovali lidé, kteří spali podobně ktátkou dobu (třeba Nikola Tesla nebo Leonardo da Vinci) a nezemřeli ani na kardiovaskulářní onemocnění, ani neskončili s poškozeným mozkem
Navíc existovali kuřáci, kteří nezemřeli na rakovinu.
teoreticky stačí i ty čtyři hodinyTo není pravda, proces čištění mozkomíšního moku je závislý na délce spánku, proto se nedoporučuje krátky nebo přerušovaný spánek
kteří spali podobně ktátkou dobu (třeba Nikola Tesla nebo Leonardo da Vinci)Kdoví jestli...
Hmm, spravne, to ja cistim tak 10-11 hodin denne 
1. Pokud přijedeš vlakem do Prahy, přijedeš do centra. Tedy obvykle nepotřebuješ hodinu na další přesun. Po centru se dostaneš všude do 20 minut.Z druhé strany při pevné pracovní době nabereš docela dost času i mimo dopravní prostředky pro případ, že něco nepojede a taky z důvodu, že to něco nejede v ideální dobu. Takže ta hodina může být stejně reálná jako nereálná.
Pokud přijedeš vlakem do Prahy, přijedeš do centra. Tedy obvykle nepotřebuješ hodinu na další přesun. Po centru se dostaneš všude do 20 minut.Ano, ale začátek je daný a jestli mi to z nádraží bude trvat 20, 30, nebo 60 minut je jedno, rozdíl musím někde přečkat ... vlak bohužel neposunu.
Uvažoval jsi o přestěhovaní se?Na přestěhování nejsou peníze.
Uvažoval jsi o práci na dálku? Tedy že bys do práce chodil jen k nejbližšímu připojení k Internetu a občas se zajel podívat za ostatními.Poslední nabídka práce z domova byla podvod, pán nabízel práci z domova a po dotazu chtěl zaplatit 200 Kč, že něco pošle poštou. Pak jsem hledal po internetu a našel si spoustu příspěvků od napálených lidí.
To se ale snadno spraví tou prací, kterou pak budeš mít.Uvažoval jsi o přestěhovaní se?Na přestěhování nejsou peníze.
Kto ta nuti jazdit vlakom?A jak jinak? Ráno jsou všechny silniční příjezdové cesty do Prahy zoufale zacpané. A má přes dva fakt hnusné kopce, takže na kole to denně moc lidí nedá…
takze to tusim nekteri resi tak, ze zaparkuji na kraji mesta a nasledne cestuji MHD.Nacož taky není Praha moc připravená.
nebo od souseda koupit Skodu 120 a naucit se ridit, cimz odpadne hodinove cekani na vlak pri ceste z prace a presuny mezi domovem a nadrazimA tys to někdy zkoušel v ranní špičce z jihu do Prahy?