Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Tiskni
Sdílej:
Takže na jedné straně máme lidi, kteří si stěžují, jaká je v SUSE sešněrovaná korporátní kultura, kde si člověk nemůže ani svobodně používat sedm monitorů a vyhazuje se mu hardware, který nutně potřebuje, a na druhé lidi, kteří nechápou, jak můžeme mít v hardware takový bordel. To asi znamená, že se podařilo najít rozumný kompromis. :-)
Ale teď vážně. Mít přesnou evidenci hardware ve firmě plné kutilů s přirozeným odporem k byrokracii není prakticky proveditelné. Když se podívám třeba na sebe (označovaného zde opakovaně za "korporátního trolla"), tak v původním erárním počítači, který jsem před pěti lety dostal, jsem hned ze začátku vyměnil grafickou kartu (NVidia, s noveaou to nebylo ono a closed source driver jsem nechtěl, tak jsem tam dal Radeon), později se vyměnil zdroj (odešel) a paměti a přidal jsem si tam dvě síťové karty kvůli testování. Při minulé úklidové akci na podzim jsem zjistil, že jeden z počítačů určených k vyhození má lepší základní desku a procesor než ten můj, a protože jsem byl líný šroubovat motherboard, vzal jsem jeho case se základní deskou a procesorem a zbytek svého přehodil tam. K tomu si přičtěte postupný vývoj monitorů
Tohle prostě účetnímu považujícímu "počítač" za atomický a neměnný objekt s inventárním číslem do škatulek při nejlepší vůli nezapadne.
K tomu je ještě potřeba přičíst hardware, který se uchoval z vyřazených počítačů, protože "by se někdy mohl hodit" (a on se často opravdu hodí) a různý hardware, který pro potřeby testování, vývoje nebo debugování dostaneme od zákazníků a partnerů. Udržet nad tím vším stoprocentně přesnou evidenci je prakticky nemožné.