Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Stejne jako kazde rano i to dnesni jsem byl nucen vstat. Po asi 10 min hledani svych svrsku, jsem usoudil ze to nema cenu a (nesel jsem nahy :) vzal jsem si ciste ze skrine. Jen tak letmo posnidal a letel do prace. Uz cesta byla podivnejsi nez kdy jindy, misto klasicke zacpy na jizni spojce jsem ji projel nez bys rekl svec a dokonce to nestalo ani na bohdalci. Jelikoz jsem mel vetsinu veci dodelanejch tak jsem se tesil domu a jen tak zkusmo si zacal prekopavat dlouho zanedbavanou diskuzi do db.
Po prijezdu domu krome vypusteni nervozne preslapujiciho kocoura ven, jsem zapnul kompika a odesel si taky neco dobreho dat. Vracejice se s plnym zaludkem a dobrou naladou vybiram maily, a zacinam diskuze se svymi prateli (je zvlastni ze tito lide jsou na tom podobne jako ja - vylezaji z domova jen za ucelem nakupu nebo prace :) popr. uhrazeni zalohy na elektrinu kdyz pani dorucovatelka vhodi moje slozeny nekam jinam ... vytvarim tabulky, scriptik pro pripojeni db formulare a dalsi serepeticky uz celkem poslepu, vse ukladam a ziram jako blazen kdyz to nefunguje. Problem spocival v blbe kontrole vlozeneho obsahu do jednotlivych poli, zkratka kdyz lUser nic nevlozi nemuze to odeslaz ze :) No abych to zkratil, jel sem s touhle prkotinou az do 2 hod ranni aby me napadlo zkusit to jinde. Zakladam si tedy svuj ucet u webuzdarma a kopiruji soubory. Jaky bylo moje prekvapeni a cumel jsem na to jak krtek z doury kdyz to tam vsechno fungovalo a mym draze (radsi si od huby utrhnu nez abych nemel svuj mes hosting), nic, jako by se nechumelilo. Nakonec cela procedura zabrala jeste dalsi 2 hod abych prisel na to ze bohate staci vlozit na zacatek @extract($_SERVER); @extract($_GET); @extract($_POST); @extract($_COOKIE); @extract($_FILES); @extract($_ENV); a uz to funguje. Na tehle 6 radecku jsem potreboval skoro 5hod, no nejsem uz blbej ? ...
Tiskni
Sdílej:
register_globals = On
Ale robiť to takto sa neodporúča, pretože je to bezpečnostné riziko, kukaj sem.
EXTR_OVERWRITE
na neco s prefixem.. viz function.extract.php