Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Stejne jako kazde rano i to dnesni jsem byl nucen vstat. Po asi 10 min hledani svych svrsku, jsem usoudil ze to nema cenu a (nesel jsem nahy :) vzal jsem si ciste ze skrine. Jen tak letmo posnidal a letel do prace. Uz cesta byla podivnejsi nez kdy jindy, misto klasicke zacpy na jizni spojce jsem ji projel nez bys rekl svec a dokonce to nestalo ani na bohdalci. Jelikoz jsem mel vetsinu veci dodelanejch tak jsem se tesil domu a jen tak zkusmo si zacal prekopavat dlouho zanedbavanou diskuzi do db.
Po prijezdu domu krome vypusteni nervozne preslapujiciho kocoura ven, jsem zapnul kompika a odesel si taky neco dobreho dat. Vracejice se s plnym zaludkem a dobrou naladou vybiram maily, a zacinam diskuze se svymi prateli (je zvlastni ze tito lide jsou na tom podobne jako ja - vylezaji z domova jen za ucelem nakupu nebo prace :) popr. uhrazeni zalohy na elektrinu kdyz pani dorucovatelka vhodi moje slozeny nekam jinam ... vytvarim tabulky, scriptik pro pripojeni db formulare a dalsi serepeticky uz celkem poslepu, vse ukladam a ziram jako blazen kdyz to nefunguje. Problem spocival v blbe kontrole vlozeneho obsahu do jednotlivych poli, zkratka kdyz lUser nic nevlozi nemuze to odeslaz ze :) No abych to zkratil, jel sem s touhle prkotinou az do 2 hod ranni aby me napadlo zkusit to jinde. Zakladam si tedy svuj ucet u webuzdarma a kopiruji soubory. Jaky bylo moje prekvapeni a cumel jsem na to jak krtek z doury kdyz to tam vsechno fungovalo a mym draze (radsi si od huby utrhnu nez abych nemel svuj mes hosting), nic, jako by se nechumelilo. Nakonec cela procedura zabrala jeste dalsi 2 hod abych prisel na to ze bohate staci vlozit na zacatek @extract($_SERVER); @extract($_GET); @extract($_POST); @extract($_COOKIE); @extract($_FILES); @extract($_ENV); a uz to funguje. Na tehle 6 radecku jsem potreboval skoro 5hod, no nejsem uz blbej ? ...
Tiskni
Sdílej:
register_globals = On
Ale robiť to takto sa neodporúča, pretože je to bezpečnostné riziko, kukaj sem.
EXTR_OVERWRITE
na neco s prefixem.. viz function.extract.php