Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
~all
, tak by to mělo projít i tak (jen s varováním v logu a hlavičkách).
-all
? Alarmující je, že jde o servery "velkých firem"Důvod je jednoduchý: too big to fail. Když tvoji zákazníci zjistí, že jim nechodí zprávy od někoho významného, budou chtít po tobě, abys to vyřešil, jinak odejdou.
Dovolím si nesouhlasit, podle našich statistik, kontrola A a PTR likviduje okolo 92% až 96% spamu.Každý máme jiné statistiky – např. v mém případě by to zablokovalo zhruba 0% spamu, protože většina mi ho chodí ze serverů jako je Hotmail* (ne jen podvržená e-mailová adresa, ale skutečně z jejich serverů) nebo od českých firem (→ nahlásit ÚOOÚ) nebo od ksindlu typu Vistaprint (→ individuální přidání na černou listinu). Nebo mi nějací Maďaři posílali „newsletter“ s nabídkou jejich hotelu → opět černá listina. *) už jsem si říkal, že bych je mohl zablokovat, protože tohle nikdo normální asi nepoužívá
Jinak existuje jiné RFC (omlouvám se, nevzpomínám si teď na číslo), které specifikuje, že ke každé používané IP adrese by měl existovat A a PTR záznam.Coz ovsem znamena, ze by mely mit PTR zaznamy i ty klientske pocitace obsazene botnety, ze kterych se rozesila spam.
Tuším, že použité anglické slovo tam je ... should beNo právě – tedy ne povinnost, ale pouze doporučení. Osobně mi přijde jako daleko větší zlo propustit 10 spamů než odmítnout jeden legitimní mail.
Shodu A a PTR nekontroluju, ale existenci PTR záznamu ano a pokud chybí, mail není přijat.+
ani na přátelsky laděný e-mail s upozorněním nijak nereagují...mozno reaguju, ale skonci v spamboxe
Dalším problémem je, že u většiny "velkých firem" se absolutně nedá spojit s nějakým jejich administrátorem.postmaster@domena.tld? Ale celkem bych i věřil tomu, že ani v tomto nedodržují RFC. ;c) Any system that includes an SMTP server supporting mail relaying or delivery MUST support the reserved mailbox "postmaster" as a case-insensitive local name. [RFC5321]
Tiskni
Sdílej: