Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Do teď jsem měl veškerou síťovou infrastrukturu hozenou na půdě. Teď se bude dělat na půdě přestavba a já to musím nějak zkulturnit. Potřebuju poradit.
Jako ideální se mi jeví nějaká menší racková skříň co bych přišruboval na zeď. Bohužel jsem tahle řešení viděl pouze z rychlíku a nevím co vlastně všechno potřebuju.
Co jsem pochopil, tak se vyvedou zezadu do rackové skříně kabely ze žlabů, a ty se zezadu nacvakají do patch panelu. Ten se pak propojí krátkými patch kabely se síťovými prvky jako switch a tak..
Moje síťové prvky
U svého dodavatele jsem našel tohle DIGITUS 19" 12U wall mounting cabinet. Hloubku píšou 56cm, což bude nejspíš zvenčí. Vevnitř (podle plánků, které jsou pod odkazem) je hloubka 48cm.
Dále jsem našel tento 4U case, do kterého přehodím vnitřnosti ze současného miditoweru: Digitus 19" IPC housing. V textu píšou o hloubce jednou 483mm, podruhé 431mm...Ten rozdíl asi dělají ty packy vepředu.
Nějak ale moc dobře nechápu jak se může něco tak těžkého jako server udržet v předních sloupcích v té skříni. Asi potřebuju nějaké kolejnice, ale našel jsem jenom tohle (je to 490mm dlouhé). Moc nechápu jak to drží :-/
Je mi jasné, že plnohodnotné server racky jsou hlubší, ale ten si nemůžu dovolit ani kvůli místu a ani kvůli financím...
Tiskni
Sdílej:
žádný z nich není standard, což se právě tato snaha snaží odstranit.Mohl sis přečíst aspoň ten úvod:
The LSB Package API is an interface that allows ISVs to install LSB-compliant applications in such a way that they are integrated into the distribution's packaging system. This enables users to manage third-party software packages as easily as packages installed from the distributor, and frees ISVs from the need to provide packages for different packaging systems in order to achieve integration with the distribution.Zbytek tvého vyprávění se mi zdá taky nějak mimo :-P