Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Do teď jsem měl veškerou síťovou infrastrukturu hozenou na půdě. Teď se bude dělat na půdě přestavba a já to musím nějak zkulturnit. Potřebuju poradit.
Jako ideální se mi jeví nějaká menší racková skříň co bych přišruboval na zeď. Bohužel jsem tahle řešení viděl pouze z rychlíku a nevím co vlastně všechno potřebuju.
Co jsem pochopil, tak se vyvedou zezadu do rackové skříně kabely ze žlabů, a ty se zezadu nacvakají do patch panelu. Ten se pak propojí krátkými patch kabely se síťovými prvky jako switch a tak..
Moje síťové prvky
U svého dodavatele jsem našel tohle DIGITUS 19" 12U wall mounting cabinet. Hloubku píšou 56cm, což bude nejspíš zvenčí. Vevnitř (podle plánků, které jsou pod odkazem) je hloubka 48cm.
Dále jsem našel tento 4U case, do kterého přehodím vnitřnosti ze současného miditoweru: Digitus 19" IPC housing. V textu píšou o hloubce jednou 483mm, podruhé 431mm...Ten rozdíl asi dělají ty packy vepředu.
Nějak ale moc dobře nechápu jak se může něco tak těžkého jako server udržet v předních sloupcích v té skříni. Asi potřebuju nějaké kolejnice, ale našel jsem jenom tohle (je to 490mm dlouhé). Moc nechápu jak to drží :-/
Je mi jasné, že plnohodnotné server racky jsou hlubší, ale ten si nemůžu dovolit ani kvůli místu a ani kvůli financím...
Tiskni
Sdílej:
žádný z nich není standard, což se právě tato snaha snaží odstranit.Mohl sis přečíst aspoň ten úvod:
The LSB Package API is an interface that allows ISVs to install LSB-compliant applications in such a way that they are integrated into the distribution's packaging system. This enables users to manage third-party software packages as easily as packages installed from the distributor, and frees ISVs from the need to provide packages for different packaging systems in order to achieve integration with the distribution.Zbytek tvého vyprávění se mi zdá taky nějak mimo :-P