Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Tak jsem byl dnes na pohovoru ohledně linux admina/php programátora...
Občas potřebuji někam rychle uploadnout obrázek a poslat link. Je na to spousta služeb, ale žádná mi nepřišla dost "simple".
Pro jednu firmu jsem dělal Linuxový server. Hodnotím to jako moji zatím nejpřínosnější brigádu. Jednání s rozumnýma lidma, dost peněz (s ohledem na věnovaný čas) a taky jsem se hodně naučil
Do teď jsem měl veškerou síťovou infrastrukturu hozenou na půdě. Teď se bude dělat na půdě přestavba a já to musím nějak zkulturnit. Potřebuju poradit.
Nedávno jsem narazil na suPHP, je to výborná věc k zabezpečení servru. Jeho konfigurace není nijak složitá a nezaregistroval jsem ani žádné významné zpomalení.
A já mám Fedoru 5 na svém Tuxnakovi. Vím, že Fedora na server moc vhodná není, ale holt v době kdy jsem ji instaloval jsem se žádnou jinou distribucí pořádně neuměl.
No a teď bude končit její podpora, nejspíš zrovna někdy kolem mojí maturity, no to mám teda radost, budu už tak míst dosti starostí.
Ale já mám takový strach šahat do funkční věci, svoje úpravy jsem si totiž nijak nedokumentoval. Běží mi tam LAMP server, DNS server pro domény i pro caching, ftp server, irc server...A hlavně je to teď i hlavní datové úložiště naší rodinné firmy. Nemůžu si dovolit výpadek...Ale nutnost je nutnost.
Přemýšlím, že tam nainstaluju Ubuntu server 6.06 LTS, u něho je podpora 5let. Je to dobrý nápad?
Nedávno jsem si stěžoval na O2. Že mi blokují port 25. Blbost, popletl jsem to sám.
Mám doma svůj maličký server připojený přes ADSL od O2, na kterém se učím správu Linuxu. Chci na něm zprovozni také mail server, ale O2 mi blokuje port 25 pro SMTP.