Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
A já mám Fedoru 5 na svém Tuxnakovi. Vím, že Fedora na server moc vhodná není, ale holt v době kdy jsem ji instaloval jsem se žádnou jinou distribucí pořádně neuměl.
No a teď bude končit její podpora, nejspíš zrovna někdy kolem mojí maturity, no to mám teda radost, budu už tak míst dosti starostí.
Ale já mám takový strach šahat do funkční věci, svoje úpravy jsem si totiž nijak nedokumentoval. Běží mi tam LAMP server, DNS server pro domény i pro caching, ftp server, irc server...A hlavně je to teď i hlavní datové úložiště naší rodinné firmy. Nemůžu si dovolit výpadek...Ale nutnost je nutnost.
Přemýšlím, že tam nainstaluju Ubuntu server 6.06 LTS, u něho je podpora 5let. Je to dobrý nápad?
Tiskni
Sdílej:
Navíc Slackware, na rozdíl od většiny jiných distribucí, neudržuje jednu ale tři poslední stabilní verze současně.
Do třetice: Slackware team není jediný člověk, ale AFAIK čítá 4 členy. Faktem je, že jsou to jen pomocné síly, které nezveřejní jediný bit - vše podléhá hlavnímu vývojáři Patricku Volkerdingovi.
... a za tu dobu byl jediný "problém" cca 2 měsíce (konec roku 2004), kdy nebyla vyvíjena, ale "jen" udržovány bezpečnostní updaty.Malujete to na růžovo.
To je takový důkaz místo slibůSpíš důvod, proč se Slacku na server vyhnout.
Navíc Slackware, na rozdíl od většiny jiných distribucí, neudržuje jednu ale tři poslední stabilní verze současně."Normální" distribuce udržují podobně staré větve, ať už jsou to dvě (Debian) nebo 4 (Ubuntu) nemluvě o počtu udržovaných balíčků. :-P
Do třetice: Slackware team není jediný člověk, ale AFAIK čítá 4 členy. Faktem je, že jsou to jen pomocné síly, které nezveřejní jediný bit - vše podléhá hlavnímu vývojáři Patricku Volkerdingovi.Takže se z toho konce r. 2004 moc nepoučili...
Malujete to na růžovo.Nemaluju. GPG signovaný e-mail od Patricka, že po dobu jeho absence budou vydávat security updaty z GUS Brazil mi přijde jako dostatečně oficiální forma. Ty updaty se dělaly a nebyl s nima žádný problém.Když Patrick onemocněl, tak několik týdnů nebyly k dispozici žádné oficiální opravy.
Spíš důvod, proč se Slacku na server vyhnout.Chtěl jsem na značit, že tak dlouhá doba vývoje distribuce bez vážnějších výpadků už něco o spolehlivosti říká, ale na vás to nějak nezabírá
"Normální" distribuce udržují podobně staré větve, ať už jsou to dvě (Debian) nebo 4 (Ubuntu) nemluvě o počtu udržovaných balíčků. :-PŽe by byl stále aktualizovaný Woody ? Počkat ...
Debian GNU/Linux 3.0 has been obsoleted by Debian GNU/Linux 3.1 (sarge). Security updates have been discontinued as of the end of June 2006Takže u Debianu je to jen jeden release.
Chtěl jsem na značit, že tak dlouhá doba vývoje distribuce bez vážnějších výpadků už něco o spolehlivosti říká, ale na vás to nějak nezabíráTěch lidí, na které to nezabralo a v posledních 2 - 3 letech od Slacku odešli, není zrovna málo.
Pozor, Sarge vyšel v červnu 2005, takže takže rok byly podporovány obě větve a woody celkem 4 roky. Slack 8 byl podporovaný pět let, slack 9 se blíží ke čtyřem, nepletu-li se. V době podpory si tedy nemají navzájem co vyčítat a oba závistivě vzhlíží k RHELu/CentOSu nebo SLESu podporovaným 7 let. Co se u nich ale hodně liší je rozsah balíčků, třeba kdyby se za pár měsíců panu bloggerovi na Slacku zachtělo Asterisku, tak si ho musí zkompilovat a udržovat ručně, zatímco na debu má podporovaný balíček.Debian GNU/Linux 3.0 has been obsoleted by Debian GNU/Linux 3.1 (sarge). Security updates have been discontinued as of the end of June 2006Takže u Debianu je to jen jeden release.
Přemýšlím, že tam nainstaluju Ubuntu server 6.06 LTS, u něho je podpora 5let. Je to dobrý nápad?
Není, vrhnou se na Tebe mraky supů, dokazující nade vší pochybnost, že Ubuntu je sračka, vykradený Debian, nevhodné pro začátečníky, příliš začátečnické atd. Od následného flamu se vznítí několik dalších blogů a diskusí až z celého ábíčka zůstane na uhel sežehlá pláň od obzoru po obzor, jejíž nehybnost budou rušit jen hejna supů, hodujících na ohořelých mrtvolách.