Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Většinu věcí na sebe stejně lidi sami prásknou na facebooku.To je problém těch lidí, možná toho jednou budou litovat. Můj případ to není.
Normálnímu člověku to může být u prdele (a taky je)má tvůj post poněkud jiný význam
Některý otázky jsou lehce morbidní (třeba počet živě narozených dětí).Pamatuju, jak jsme kdysi se spolužáky řešili podobné anketoidní zadání (myslím, že to bylo jednen typ zadání semestrálek) a skončili jsme u toho, jakým typem reprezentovat právě onen počet nazrozených dětí (živost, mrtvost či případnou nemrtvost jsme tenkrát neřešili). Hlavní otázkou bylo, jak počítat siamská n-čata, která se rychle zvrhla v diskuzi, řešicí všechno možné od všelijakých zrůdností (typu "... jako ten chlápek z total Recallu, jak měl toho druhýho v břiše") po filosofické otázky typu "Když mají dvojčata nerozdělitelně srostlý mozek a navzájem si sdílí myšlenky, jsou to dvě osoby nebo jen jedna?". Nakonec to skončilo tím, že přítelkyně jednoho z diskutojících nás všechny označila za morbidbní cyniky, montující se do věcí, o kterých nevědí ani zbla, a odtahla ho na společné nákupy, takže jsme problém nedořešili. Proto by mně docela zajímalo, jak se s tím vypodřádali ti statistici ...
Sčítej, plať a neptej se - článek v lidovkách
http://www.lidovky.cz/scitej-plat-a-neptej-se-0b7-/ln_noviny.asp?c=A110129_000068_ln_noviny_sko&klic=241063&mes=110129_0Článek 10zakon o scitani, by nebyl prvni smejdsky zakon jdouci proti ustave.
(1) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno.
(2) Každý má právo na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a rodinného života.
(3) Každý má právo na ochranu před neoprávněným shromažďováním, zveřejňováním nebo jiným zneužíváním údajů o své osobě.
/dev/urandom
je potřebných dat dost.
Vážená Mgr. takových jako je SYSMAN budou tisíce. DOST BUZERACE, DOST VLÁDY ZLODĚJŮ A STOP PODÁVAT INFORMACE ZLODĚJŮM, KTEŘÍ JEN PŘEMÝŠLÍ, JAK LIDI OŠKUBAT !!! JÁ JSEM PROTI, NEBOŤ TOMUTO JUDISTICKÉMU BORDELU NEVĚŘÍM A KDYBYCH MĚL PLATIT POKUTU, TO RADĚJ SKOČÍM POD VLAK !!!!!!!!!!!!!
Tiskni
Sdílej: