Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Po přechodu mého bratra z win na ubuntu potřeboval rozchodit nějaké programy, které má z dob DOSu. Jmenovitě FOXPRO 2. S tím problém nebyl, ale jelikož mu foxpor šahá pro různé aktuální soubory na síť, bylo nutné toto vyřešit. Stanice kam si šahá jedou na win a problém byl, že DOSEMU nechce spolupracovat se smbfs, ale jen s nfs a nikde jsem nenašel jakým způsobem by šlo exportovat z NFS na SMBFS
Každopádně jsme to vyřešili pomocí rsync a cronu a následného scriptu, asi to bude prasárna, ale funguje to.
#!/bin/sh PINGADDR=192.168.0.101 PINGCOUNT=2 SLEEPTIME=1 hodina=`date +%k` den=`date +%w` while [ 1 ] do if [ $den -eq 0 ] || [ $den -eq 6 ] || [ $hodina -ge 17 ]; then exit 0 else STATE_IP=`ping -c $PINGCOUNT $PINGADDR|grep transmitted|awk '{print $4}'` if [ $STATE_IP -ne 0 ]; then echo "ip je dostupna" sync=`rsync -a /co /kam` fi sleep $SLEEPTIME fi done
Funguje to asi tak, že pokud je sobota, neděle nebo je více jak 17 hodin včetně, tak to neudělá nic. V cronu script spouštím každý den v osm hodin. Tedy pokud splní všechny podmínky, synchronizuje složky ze stanice na notes a má aktuální soubory každých 10 min.
Pokud má někdo nějaký tip, jak to zlepšít, nebudu se zlobit
Část scriptu převzata odtud
Tiskni
Sdílej: