NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
3D dneska frčí, je to způsob jak vybrat víc na vstupnym a nedat za to nic navíc (to platí hlavně tam kde se v 3D netočilo, ale převádělo dodatečně).
"Nic navíc" bych tomu rozhodně neříkal, ona ta konverze do 3D je AFAIK dost drahá. Koneckonců i v tomto případě měla být Phantom Menace jen experimentem, na kterém vyzkoušejí, jestli si na sebe vydělá, a podle toho se rozhodnou, jestli budou pokračovat dalšími filmy.
Co se týká samotné smysluplnosti 3D konverze filmů, které tak nebyly rovnou natočeny, jsem hodně skeptický.
Mně taky teprve BSG pomohla pochopit, co mi na SG-1 celou dobu vadilo: ta absolutní ryzost charakterů. Snad jediný moment, kdy někdo ze základní sestavy udělal z pragmatických důvodů něco ne úplně morálního, byl ten, když Jack nařídil Sam, aby nastavila timer na kratší čas a uvěznila tak na planetě i Pátého. To je na deset sérií neustálého boje o přežití lidské civilizace trochu málo.
Navíc to lpění na zásadě "we never leave our people behind" - takže radši obětujeme sto bezejmenných vojáků a pět členů dalších SG týmů, o kterých jsme dosud nikdy neslyšeli, abychom (možná) osvobodili jednoho člena SG-1. V BSG byl lidí omezený počet, tam si tenhle luxus dovolit nemohli… :-)
Tiskni
Sdílej: