Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
Tiskni
Sdílej:
3D dneska frčí, je to způsob jak vybrat víc na vstupnym a nedat za to nic navíc (to platí hlavně tam kde se v 3D netočilo, ale převádělo dodatečně).
"Nic navíc" bych tomu rozhodně neříkal, ona ta konverze do 3D je AFAIK dost drahá. Koneckonců i v tomto případě měla být Phantom Menace jen experimentem, na kterém vyzkoušejí, jestli si na sebe vydělá, a podle toho se rozhodnou, jestli budou pokračovat dalšími filmy.
Co se týká samotné smysluplnosti 3D konverze filmů, které tak nebyly rovnou natočeny, jsem hodně skeptický.
Mně taky teprve BSG pomohla pochopit, co mi na SG-1 celou dobu vadilo: ta absolutní ryzost charakterů. Snad jediný moment, kdy někdo ze základní sestavy udělal z pragmatických důvodů něco ne úplně morálního, byl ten, když Jack nařídil Sam, aby nastavila timer na kratší čas a uvěznila tak na planetě i Pátého. To je na deset sérií neustálého boje o přežití lidské civilizace trochu málo.
Navíc to lpění na zásadě "we never leave our people behind" - takže radši obětujeme sto bezejmenných vojáků a pět členů dalších SG týmů, o kterých jsme dosud nikdy neslyšeli, abychom (možná) osvobodili jednoho člena SG-1. V BSG byl lidí omezený počet, tam si tenhle luxus dovolit nemohli… :-)