abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    19.10.2008 11:59 ABC
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    Příloha:
    Už jde upravit panel, aby ikony aplikací byly nad sebou a nejen vedle sebe?
    mirec avatar 19.10.2008 12:07 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    Je na to vraj plasmoid, neskúšal som. Dokonca vraj idú nastaviť aj ikonky nad sebou (plasmoid rýchly spúšťač). Asi takto, ale neskúšal som.
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    19.10.2008 12:31 Scarabeus IV | skóre: 20 | blog: blogisek_o_gentoo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    Dokonce sem to pridal do gentoo. Ten plasmoid se jmenuje quicklauncher :]
    mirec avatar 19.10.2008 12:54 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    Hmm, ako tak pozeram ten screenshot neobsahuje nič ako quicklauncher. Nebola otázka skôr o viacriadkovom taskbare?
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    19.10.2008 15:21 Scarabeus IV | skóre: 20 | blog: blogisek_o_gentoo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    hm ja to blbe ochopil... nevsimejte si me :]
    masomlejn avatar 20.10.2008 10:38 masomlejn | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    mirec avatar 20.10.2008 11:35 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    Myslím, že toto malo KDE obsahovať odkedy sa dá panel presunúť nabok ;)
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    19.10.2008 16:23 prOm3TheuS | skóre: 18 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Aterm / Eterm
    Průhledný terminál je super věc. Spousty lidí na to nadává, jak na tom není nic vidět, ale když se pozadí hodně zatmaví, tak se to dá používat. Co mně ale mrzí, že Aterm neumí UTF-8 a podle toho, jak se vyvíjí (teda asi spíš nevyvíjí), to vidím, že UTF-8 nikdy nebude. Takže jsem ochutnal Yakuake a musím říct, že nic lepšího už ani nemůže být :-)
    mirec avatar 19.10.2008 16:47 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aterm / Eterm
    No taký Eterm tiež nepodporuje unicode ale čitateľnosť je nádherná vďaka tomu, že text má tieň. Takže ak je napríklad text žltý, čierny tieň tak je to stále relatívne čitateľné aj na jasnejšiom povrchu.
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    stativ avatar 19.10.2008 17:45 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aterm / Eterm
    Můžeš zkusit mrxvt ze svn. Pokud vím, tak je odvozen od atermu, čili rozdíl by neměl být tak velký. Mrxvt sice zatím taky oficiálně neobsahuje podporu UTF-8, ale v svn už se v tomhle směru něco děje.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    19.10.2008 18:31 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    nechapu tadytohle hrani , kdys konsole funguje bez problemu i s pruhlednosti ... a to same veci vychazejici z ni napr yakuake .....

    prece jen kwin v kde 4 podporuje DesktopEffects a pruhlednost jak pres Xrender tak pres OpenGl
    USE="-gnome -kde";turris
    mirec avatar 19.10.2008 19:09 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    xrender mi nejde, opengl mi ide pomaly
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    mirec avatar 19.10.2008 19:10 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    Ach vedľa, opengl mi nejde (problémy s prekresľovaním) a xrender ide strašne pomaly.
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    20.10.2008 12:39 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Herzogenburg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    Otázky:

    1) Fungují vám v KDE4 multimediální klávesy? Někdy mi jdou nastavit (desktop PS2 klávesnice), někdy ne (notebook přes FN - funguje suspend apod., ale hlasitost, play/pause apod. už ne-e)

    2) Fungují vám klávesové zkratky? Tohle mě štve hodně - v kde3 jsem byl zvyklý mít důležité aplikace nastavené na Win + písmenko, teď to sice jde nastavit, ale funkčnost žádná. Nefunguje ani klasika typu ctrl + alt + d

    3) Funguje vám autodetekce multimediálních zařízení v Amaroku? To dcop volání mediamanager v kded není dostupné...
    I am Jack's wasted life.
    mirec avatar 20.10.2008 13:47 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)

    1) Automaticky nie, nastaviť sa mi to nechcelo. Pravdepodobne nič ako kmilo tam nefunguje ale možno sa mýlim.

    2) V aktuálnej verzii nie. Skratky som nastavoval prepísaním konfiguračného súboru a tvrdým reštartom KDE.

    3) To neviem, nemám ani reproduktory.

    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    David Watzke avatar 20.10.2008 15:21 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    Ty multimediální klávesy máš na NB pořešený? Nastavenej správnej xkblayout...? To by nemusela být chyba KDE4.

    A k tomu Amaroku: huh? DCOP v KDE4 není.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    20.10.2008 16:59 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Herzogenburg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    Kubuntu + KDE3 -> bezproblémová funkčnost multimediálních kláves. OpenSuse + KDE4 -> automaticky nic, manuálně něco...

    Ad Amarok: o vypuštění DCOP vím, ale předpokládal jsem, že když se k tomu na pozadí pouští půl KDE3 (kded), bude fungovat i ta detekce médií. Bylo by fajn, kdyby to šlo nějak ošéfovat, protože když si přítelkyně chce nahrát hudbu do iPodu, musí dát "otevřít v Dolphinu", zavřít to okno, kliknout na "Připojit" v Amaroku (po manuálním nastavení mountpointu), pak kliknout na "odpojit" v Amaroku a nakonec odpojit samotné zařízení. Celkem kostrbaté, teď lituju, že jsem jí raději nenainstaloval KDE3 nebo Gnome. : - ( Za další změnu by mě už asi sežrala.
    I am Jack's wasted life.
    David Watzke avatar 20.10.2008 18:36 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    To znamená, že je to v Kubuntu asi pořešený a v openSUSE to musíš nastavit sám. Dobrej je článek Konfigurace multimediální klávesnice v X.

    Jo aha, ty používáš Amarok pro KDE3.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    20.10.2008 21:03 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Herzogenburg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    Jsem si poměrně jistý, že v OpenSuse s KDE3 to fungovalo out-of-the-box :)

    Amarok 2 (1.92.2) tady mám taky, ale nevidím u něj žádnou podporu pro multimediální zařízení. Snad časem / snad mi chybí nějaký plugin.
    I am Jack's wasted life.
    David Watzke avatar 20.10.2008 21:45 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    Ověříš to jednoduše. Spusť v konzoli xev a mačkej multimediální klávesy. Pokud se do konzole po stisku těch kláves něco vypíše, tak fungujou a je to chyba KDE4.

    S novým Amarokem nemám zkušenosti, takže nevím. Vlastně i kdybych měl, tak je to první věc kterou v něm zakážu :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    20.10.2008 22:00 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Herzogenburg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    Ověříš to jednoduše. Spusť v konzoli xev a mačkej multimediální klávesy. Pokud se do konzole po stisku těch kláves něco vypíše, tak fungujou a je to chyba KDE4.
    Jojo, určitě vyzkouším.
    S novým Amarokem nemám zkušenosti, takže nevím. Vlastně i kdybych měl, tak je to první věc kterou v něm zakážu :-)
    To věřím, pokud to nepotřebuješ :) Pokud chceš používat iPod s původním firmwarem, hodí se to.
    I am Jack's wasted life.
    Cubic avatar 20.10.2008 17:43 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prispôsobujeme KDE4 (2)
    1) na notebooku newjous klavesy pres fn "multimedialnimi klavesami" ale prachsproste acpi events takze musi mit nakonfigurovaneho acpi deamona aby je zpracoval a spustil navazane cinosti

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.