NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Ja som bol s extractom celkom spokojný. PSD je mimoriadne hnusný formát, ale keď sa naimplementuje dobre (čo zvládne asi len Adobe vzhľadom na neexistujúcu kompletnú dokumentáciu) tak sa z toho dá rovno kopírovať CSS od fontov, farby pozadia až po border-radius a tiene.
Extrakt bitmáp a zobrazenie informácií o objektoch nie je problém, tieto veci sú zdokumentované a existuje na to pár knižníc. Mňa skôr trápi nemožnosť exportovať vo vyššom rozlíšení pretože v takom prípade by sa už museli renderovať všetky filtre, ktoré photoshop zvláda v príslušnom rozlíšení.
sa z toho dá rovno kopírovať CSS od fontov, farby pozadia až po border-radius a tieneTím spíš nechápu, proč lidi dělají grafiku pro weby v PSD a proč se nepoužívá raději nějaký WYSIWYG editor, který by výsledek ukládal rovnou jako web (HTML+CSS+PNG+SVG atd.).
Tých pokusov už bolo dosť a žiaden sa neujal. Pred mnohými rokmi som čítal články ako sa photoshop prestane používať na návrh webu. Články síce stále vychádzajú, ale zatiaľ žiadna zmena. Ak majú všetky nástroje +/- takú úrovneň ako google webdesigner tak sa to ani nezmení.
Vyzerá to tak, že službu aspoň zatiaľ obnovili. Adobe nevydalo žiadne oficiálne vyhlásenie, takže neviem prečo ani do kedy.
Tiskni
Sdílej: