Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Ja som bol s extractom celkom spokojný. PSD je mimoriadne hnusný formát, ale keď sa naimplementuje dobre (čo zvládne asi len Adobe vzhľadom na neexistujúcu kompletnú dokumentáciu) tak sa z toho dá rovno kopírovať CSS od fontov, farby pozadia až po border-radius a tiene.
Extrakt bitmáp a zobrazenie informácií o objektoch nie je problém, tieto veci sú zdokumentované a existuje na to pár knižníc. Mňa skôr trápi nemožnosť exportovať vo vyššom rozlíšení pretože v takom prípade by sa už museli renderovať všetky filtre, ktoré photoshop zvláda v príslušnom rozlíšení.
sa z toho dá rovno kopírovať CSS od fontov, farby pozadia až po border-radius a tieneTím spíš nechápu, proč lidi dělají grafiku pro weby v PSD a proč se nepoužívá raději nějaký WYSIWYG editor, který by výsledek ukládal rovnou jako web (HTML+CSS+PNG+SVG atd.).
Tých pokusov už bolo dosť a žiaden sa neujal. Pred mnohými rokmi som čítal články ako sa photoshop prestane používať na návrh webu. Články síce stále vychádzajú, ale zatiaľ žiadna zmena. Ak majú všetky nástroje +/- takú úrovneň ako google webdesigner tak sa to ani nezmení.
Vyzerá to tak, že službu aspoň zatiaľ obnovili. Adobe nevydalo žiadne oficiálne vyhlásenie, takže neviem prečo ani do kedy.
Tiskni
Sdílej: