abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1990 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    microsoft virtual pc zdarma

    14.7.2006 14:30 | PC | poslední úprava: 16.8.2018 10:13

    edited.        

    Hodnocení: 19 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    14.7.2006 14:33 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Prima, kde najdu package do Arche? :-D
    14.7.2006 14:50 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Jde to spustit na Linuxu?
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
    15.7.2006 15:46 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Jde to spustit na Linuxu?
    Nativně ne.
    Jde na tom spustit Linux?
    Ano.
    Jde na tom spustit Linux?
    Bohužel ano. (To by vám zřejmě řekli v MS. Ale co s tím mají dělat, když už to takhle koupili…) ;-)
    14.7.2006 15:42 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    co to je ? neco jako vmware ? v cem je to lepsi ?
    BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.
    14.7.2006 16:10 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Že to běhá jen pod Windows… :-) (neřekl jste, pro koho lepší)
    14.7.2006 16:14 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    IMHO vykonovo je to slabsie vid google, je to "integrovanejsie" vid pokuta od EU ;-)
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    stanger avatar 14.7.2006 16:33 stanger | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Me naopak ve windows funguje s MS VirtualPC napriklad ubuntu vyrazne rychlejc nez s vmware player.
    14.7.2006 17:23 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Vychadzal som len z porovnavani zakladnych operacii (praca s diskom, vypoctove operacie, a podobne)
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    14.7.2006 18:27 Michal Kašpar | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    A máte v tom Ubuntu nainstalované VMware tools?
    14.7.2006 20:21 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    A já myslel že Ubuntu obsahuje moduly pro wmvare nativně (6.06).
    14.7.2006 20:27 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Moduly pro VMware (které používá host) jsou něco jiného než VMware tools (které používá guest).
    14.7.2006 17:25 blogsm | skóre: 8 | blog: mozektevidi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Je to levnější (zadarmo)
    S linuxem teprve začínám! (už půl roku) mozektevidi.net
    14.7.2006 17:28 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    To je VMware server už také (což je IMHO důvod, proč se Microsoft rozhodl ke stejnému kroku).
    14.7.2006 22:28 Lynn | skóre: 16 | blog: hell | Němčice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    a na macíkovi hezky máme platit dál
    Qemu je zoufale pomalé - emuluje stroj kolem 20MHz, pro Virtual PC žádná konkurence - emuluje 300MHz :-(
    To je síla televize...
    14.7.2006 16:49 ajikdpoe | skóre: 23 | blog: dvh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Otazka ale znie... Poje to vo wine ??? :D :D :D
    14.7.2006 17:06 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    no pod ReactOSem mi to běhá docela solidně
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    14.7.2006 20:21 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    On ReactOS funguje? :))
    15.7.2006 13:44 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Ne, on funkčnost jen emuluje... :-D
    14.7.2006 20:57 gorgo | skóre: 11 | blog: denicek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    boze muj=)) malem jsem spadl ze zidle smichy
    koulinek avatar 15.7.2006 09:11 koulinek | skóre: 19 | blog: koulonet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    No pořád je to tak že se M$ snaží dotáhnout na paty VMware jehož produkty mají náskok takže spíše bych dal přednost VMware Server 1.0 pro testování (též uvolněn zdarma), v produkci ale pak ESX.
    Motto: "Lépe býti dvanácti souzený, než šesti nesený."
    15.7.2006 10:40 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Mimochodem, je opravdu VMware Server funkčně totéž, jako dřívější VMware GSX Server? Ve všech materiálech vidím spoustu marketingové mlhy, ale tohle jsem nikde jasně napsané neviděl.
    15.7.2006 12:29 Michal Kašpar | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    No tady a tady se tvrdí, že v podstatě jo. A vypadá to, že ten člověk k tomu má dost blízko.
    15.7.2006 14:53 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Takže je to v podstatě tak, jak jsem si myslel. Jen trochu nechápu tu poznámku, že Server nenahrazuje Workstation. Při existenci Serveru moc nevěřím tomu, že by vyšla další placená verze Workstation (pokud by nenabízela podstatně víc než Workstation 5.5). A Player ji nahradit nemůže ani omylem, ten se hodí jen jako demo, pro práci je nepoužitelný.
    15.7.2006 19:37 Michal Kašpar | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Taky to moc nechápu. Al vzhledem k tomu, že to +- jako náhradu Workstation chci zkusit, tak to možná pochopím. Nebo možná jen nenarazím na potřebu těch dvou funkcí, které tam nejsou.
    15.7.2006 19:43 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Multiple snapshots jsou fajn věc, ale že bych za to byl ochoten platit cenu Workstation, to zrovna moc ne. Teams také vypadají zajímavě, ale mám pocit, že abych je dokázal smysluplně využít, nejspíš bych musel nejdřív do stroje přidat druhý gigabyte paměti (a možná ne jen jeden). Asi se nechám překvapit, zda nějaká Workstation 6.0 bude a co případně nabídne.
    16.7.2006 12:16 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Tak jsem narazil na první problém: když nastavím síťové rozhraní jako bridged, komunikace mezi host a guest systémem běhá na jednom počítači rychlostí 20-30 KB/s, na druhém kolem 50. Přitom mezi guestem a druhým počítačem zvládá bez problémů 30-50 MB/s. Ale to vypadá spíš na nějaký bug, GSX Server ani Workstation nic takového nedělaly, zkusím se podívat, jestli to není známý problém.
    16.7.2006 05:08 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Další verze má mít poprvé plnou podporu akcelerovaný grafiky (DirectDraw už nějakou dobu chodí, jestli se nepletu). Ale jestli opravdu vyjde a kdy to bude, to je ve hvězdách.
    15.7.2006 18:21 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Dobré na VirtualPC je to, že umožňuje vytvořit obraz, který pak jde importovat do VMware Playeru :-)
    15.7.2006 18:25 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Nějak mi unikla pointa. VMware Server to snad neumí?
    15.7.2006 19:26 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: microsoft virtual pc zdarma
    Snad to i umí, ale zdarma je uvolněna nějaká betaverze pro testování. A zatím se IMHO předpokládá, že ostrá verze se bude platit. Kdežto VirtualPC je snad plná verze (ať už to v podání Microsoftu znamená cokoliv). Takže s kombinací VirtualPC a VMware Player si můžu vytvářet a spouštět obrazy navěky věků, zatímco…

    …VMware Server už je taky v ostré verzi a taky zdarma, což jsem nezaznamenal. Navíc je multiplatformní (narozdíl od VirtualPC), takže můžu VirtualPC zase klidně odinstalovat :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.