Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
Šestice firem označovaných jako „MAMAAN“ – tedy Meta (Facebook, Instagram), Alphabet (Google), Microsoft, Apple, Amazon a Netflix – je zodpovědná za více než padesát procent světového internetového provozu. Dalšími velkými hráči jsou TikTok a Disney+. Společně tak zásadně určují podobu digitálního prostředí, spotřebitelského chování i budoucích trendů v oblasti technologií. I přesto, že se podíl těchto gigantů od roku 2023 o něco snížil, jejich dominantní postavení zvyšuje volání po regulaci.
Evropská komise (EK) navrhuje zavést plošný poplatek ve výši dvou eur (zhruba 50 Kč) za každý malý balík vstupující do Evropské unie. Poplatek se má týkat balíků v hodnotě do 150 eur (zhruba 3700 Kč), které v EU nepodléhají clu. V loňském roce bylo do EU doručeno kolem 4,6 miliardy takovýchto balíků. Poplatek má krýt náklady na kontroly rostoucího počtu zásilek levného zboží, které pochází především z Číny.
Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Tiskni
Sdílej:
if( tmp_int == 1) { tmpStruct.Version = pkgData[index].Version; # komentar tmpStruct.Update = 1; pkgData[index] = tmpStruct; } if( tmp_int == 1){ tmpStruct.Version = pkgData[index].Version; # komentar tmpStruct.Update = 1; pkgData[index] = tmpStruct; }jinak já doporučuji tu první možnost je to nejlépe čitelný. Jinak jak už jsem psal také záleží na názvech proměných, funkcí, tříd a objektů
if (tmp_int == 1) { tmpStruct.Version = pkgData[index].Version; # komentar tmpStruct.Update = 1; pkgData[index] = tmpStruct; }Nesnáším lepení otevírací závorky těsně za
if
(také for
, while
apod.). Téměř bych za to vraždil else
, přehlednosti to podle mě neubírá. Takže se připojuju k těm, kteří píší toto:
if (...) { } else { }Ale dřív jsem měl stejný názor jako vy, ani nevím, proč jsem jej změnil… Snad kvůli malému monitoru.
if/while/for
píšu). Nemám rád lepení kulaté závorky na slovo if
.
Nesnáším lepení otevírací závorky těsně zaJa bych zase vrazdil pokud tam nekdo pise mezeru. Proc si tam vy prasatka nenapisete treba tabulator a nebo rovnou 2 at je to poradne prehledny :-/if
(takéfor
,while
apod.). Téměř bych za to vraždil
if (tmp_int == 1) { tmpStruct.Version = pkgData[index].Version; # komentar tmpStruct.Update = 1; pkgData[index] = tmpStruct; }A pak by jeste mohl prijit nejakej magor co prohlasi, ze taby jsou spatny a tak tam misto nich bude psat 16 mezer
if(x != 1) { xxx(); } else { yyy(); }
No fuj, odsazovat vnitřek bloku o 8 znakůNe o 8 znaku, ale o jeden tab, a ten si muzes nastavit libovolne dlouhej. Ja ho budu mit 8 a kaciri at ho maji klidne minus 3.14159
Většinu lidí zajímá funkčnost ne jak to vypadáOvšem to, jak to vypadá by mělo zajímat toho nejdůležitějšího z nich
/* reaguje na pritomnost freshmouse */ if($freshMouse === 1) { # vytiskne hlasku print('Je to on!'); } else { # vytiskne hlasku print('Není to on!'); }Používám taby a jejich (zobrazenou) velikost mám nastavenou na 3 mezery.
/* * komentare */a nazvy_premennych su oproti tomu uz len malickost :)
Komentáře s hvězdičkami na začátku moc nechápu.oni su hlavne vyraznejsie a prehladnejsie nez tie tvoje
jen to zdržuje, když chci komentář předělat...ty asi nepouzivas emacs, ze? :) ak ano, tak skus M-j v rozpisanom komentari.
A promĚnné vs. prom_ěnné? To už je úplně jedno. Stejně jako názvy funkcí (v PHPviem, bavime sa o PHP, ale preco to zhorsovat? esteze je tu zase emacs a glasses-mode :)![]()
).
To se nezhorší! Jde jen o to, používat jeden styl -- pro jeden se člověk musí rozhodnout. Osobně se mi zdá, že se směřuje k promĚnným a funKcím, tzn., že tak 65% nových funkcí / tříd je v tom stylu.A promĚnné vs. prom_ěnné? To už je úplně jedno. Stejně jako názvy funkcí (v PHPviem, bavime sa o PHP, ale preco to zhorsovat? esteze je tu zase emacs a glasses-mode :)![]()
).
To se nezhorší! Jde jen o to, používat jeden styl -- pro jeden se člověk musí rozhodnout. Osobně se mi zdá, že se směřuje k promĚnným a funKcím, tzn., že tak 65% nových funkcí / tříd je v tom stylu.nie, horsie uz to mozes pisat len zo srandy. kazdy si moze smerovat kam chce, ja budem pisat to co sa lahsie cita (preco sa to asi v C tak osvedcilo, ze)
Emacs? Zatím mi GNU/Linux docela stačí.ty sa stazujes, ze sa ti tazko pisu komentare.
důležité je se řídit jazykem, v kterém píšu -- dělat něco jinak oproti vestavěným funkcím nebo třídám není dobré...a preveze je to este lepsie, pretoze jasne uvidis, ze to je tvoja funkcia. neviem kde je problem ked ti interpreter/kompilator berie podtrzitka
Já si nestěžuju, že se mi špatně píšou komentáře!ale no, priznaj si to. teraz to len zahovaras, pretoze si nevedel, ze sa to da pisat pekne a lahko zaroven :P a v kazdom pripade je to prehladnejsie pre vela ludi
Psaly by se mi špatně, kdybych psal /* *\n*\n*\n* */. Jenže to já nepíšu, není třeba --píše to vývojové prostředí.
cat <<EOF > a.php $dbname = 'ostra'; /* * $dbname = 'testovacia'; */ EOF grep dbname a.php
/** * Vypise hlasku na standardni vystup */ function vytiskniHlasku($text) { print($text); } .... if ($deda->jabko == 1) vytiskniHlasku("Jsem to ja"); else vytiskniHlasku("Nejsem to ja");
Ctrl+Alt+L