abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Zajímavý software

    Na WWDC25 byl představen balíček Containerization a nástroj container pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS. Jedná se o open source software pod licencí Apache 2.0 napsaný v programovacím jazyce Swift.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | IT novinky

    Do 16. června do 19:00 běží na Steamu přehlídka nadcházejících her Festival Steam Next | červen 2025 doplněná demoverzemi, přenosy a dalšími aktivitami. Demoverze lze hrát zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Apple na své vývojářské konferenci WWDC25 (Worldwide Developers Conference, keynote) představil řadu novinek: designový materiál Liquid Glass, iOS 26, iPadOS 26, macOS Tahoe 26, watchOS 26, visionOS 26, tvOS 26, nové funkce Apple Intelligence, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | Komunita

    Organizátoři konference LinuxDays 2025, jež proběhne o víkendu 4. a 5. října 2025 v Praze na FIT ČVUT, spustili přihlašování přednášek (do 31. srpna) a sběr námětů na zlepšení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:11 | Nová verze

    Po roce byla vydána nová stabilní verze 25.6.0 svobodného multiplatformního multimediálního přehrávače SMPlayer (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:55 | IT novinky

    DNS4EU, tj. evropská infrastruktura služeb DNS založená na vysoce federovaném a distribuovaném ochranném ekosystému, byla spuštěna v testovacím režimu [𝕏]. Na výběr je 5 možností filtrování DNS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    8.6. 22:44 | IT novinky

    Skriptovací programovací jazyk PHP (PHP: Hypertext Preprocessor, původně Personal Home Page) dnes slaví 30 let. Přesně před třiceti lety, 8. června 1995, oznámil Rasmus Lerdorf vydání PHP Tools (Personal Home Page Tools) verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    7.6. 23:55 | Humor

    Ve středu v 17:00 byl ve Francii zablokován přístup k PornHubu a dalším webům pro dospělé. K 17:30 došlo k nárůstu počtu registrací Proton VPN o 1 000 % [𝕏]. Dle nového francouzského zákona jsou provozovatelé těchto webů povinni ověřovat věk uživatelů prostřednictvím průkazu totožnosti nebo platební karty.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 38
    6.6. 19:44 | Zajímavý článek

    Před 32 lety, 6. června 1993, byl spuštěn první český WWW server (ještě pod TLD .cs), pro potřeby fyziků zabývajících se problematikou vysokých energií.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    6.6. 16:11 | Zajímavý software

    Střílečku Borderlands 2 lze v rámci výprodeje série Borderlands na Steamu získat zdarma napořád, když aktivaci provedete do 8. června 19:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (54%)
     (32%)
     (8%)
     (2%)
     (0%)
     (0%)
     (3%)
    Celkem 238 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    freshmouse avatar 9.12.2006 21:15 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    Všeho všudy slabá hodinka. Pokud bych měl doporučit nějakou distribuci začátečníkoj, tak to bude přesně MDV 2007 One. Může si to odzkoušet, nemusí hned instalovat naostro, na livecd jsou všechny možný i nemožný ovladače včetně ati a nvidie, má tam i 3D-desktop, OOo, Firefox, no prostě balada.
    Balada? Nechci rýpat, ale balada je:
    ... původně lyrická, později lyricko-epická nebo lyrická báseň s ponurým, tragickým dějem a zejména koncem. Děj se obyčejně obtáčí okolo viny z porušení mravních principů, za což neodvratně následuje trest. Balady mají prudký dějový spád a bohatý, často zkratkovitý, dialog.
    No, když balada, tak balada... :-D
    9.12.2006 21:53 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    Balada? Nechci rýpat, ale balada je: ... původně lyrická, později lyricko-epická nebo lyrická báseň
    Já taky nechci rýpat, ale viz franc. "la balade" = procházka, výlet, špacír ;-)
    9.12.2006 21:59 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    Chybí mi možnost:
    zkoušel, táhni s nějakou Mandrivou! :-D
    freshmouse avatar 9.12.2006 22:05 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    Hele, co myslíš, kdy přijde pan Watzke poradit Gentoo? Osobně to tipuju na 7 minut 30 sekund. :-D
    9.12.2006 22:07 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    10 minut čistých :-D Gentooista jeden
    9.12.2006 22:18 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    Myslím, že ho odradilo slovo Mandriva v nadpise :-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    freshmouse avatar 9.12.2006 22:56 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    Třeba si vytváří hodnocení uživatelů podle možnosti přechodu na Gentoo (stupnice 1 až 10, kde 10 je nejpříznivější (pro něj a Gentoo)) -- tato hodnota je vytvářena odhadem. K tomuto skóre jsou připočítávány body za faktory jako: už dlouho nebyla vydána nová verze původní uživatelovy distribuce a dlouho ani nebude (např. u *buntu to je 3 měsíce po vydání, u Mandrivy 5 atp.; 1 bod), stížnost ve weblogu na jinou distribuci než Gentoo (1 bod), touha uživatele "vyzkoušet něco nového" (2 body), nespokojenost s původním distrem (2,8 bodu), uživatel má přespříliš volného času (2 body), uživatel má počítač jen pro sebe (0,5 bodů) atd. Odečítá se dlouhodobá spokojenost s původní distribucí (1,3 body), neúspěšný pokus o zprovoznění Gentoo (4 body) atd.

    Tak například já. Jsem běžný uživatel, takže 5 bodů. Ubuntu používám asi rok a jsem spokojen, takže - 1,3. Ubuntu bylo vydáno nedávno -- 0 bodů. Jsem svolný vyzkoušet něco nového, ale ne žhavý: + 1. Času mám dost, ale ne přespříliš, takže + 0,5 bodu. Počítač sdílím s rodinou => - 1 bod. Dohromady to máme 4,2 bodu. Je možné připočítat počasí, roční období, partnerský vztah atd., ale to už si Dave spočte sám.

    Tabulka:
    * méně než 2: přechod na Gentoo skoro nemožný
    * 2 až 4: po 4 hodinách přemlouvání je šance na přechod 6%
    * 4,1 až 6: prezentace, seminář, dárkové předměty; šance na přechod 18%
    * 6,1 až 7: návštěvy doma, vytrvalé podlézání, dohromady 30%
    * 7,1 až 9: 38% po lehkém popichování
    * 9,1 až 9,9: 60%
    * 10: tohoto skóre může dosáhnout jen D. W.
    
    9.12.2006 23:10 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    Naprosto geniální...
    9.12.2006 23:24 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    * 10: tohoto skóre může dosáhnout jen D. W.
    a 10,5 už jen Chuck Noris :-D

    BTW: chybí ti tam záporné body pro bývalé uživatele Gentoo (třeba mě) :-D
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    freshmouse avatar 9.12.2006 23:31 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    Právě jsem se dověděl, že za hloupé narážky na D. W. je mínus 24. :-D
    10.12.2006 12:44 thingie
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    Beztak to jenom blbě opsal z tabule.
    David Watzke avatar 9.12.2006 23:27 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    Myslím, že ho odradilo slovo Mandriva v nadpise :-)
    Správně, kdybys mi nehodil link na jabber, ani bych se s vámi Mandrivisty nezahazoval :-D :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    9.12.2006 23:47 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    Dobrý večer pane DW ;-)
    10.12.2006 01:57 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    Hned bych s tebou měnil. Instaluju kámošovi Wokna a musím počkat, než se to dokončí... Hrozně se to vleče. Ale zase se není čemu divit, je to starý počítač a srovnávat to s těmi 350 MB Slackwaru, který jsem tam dával předtím, by nebylo moc fér. :-)

    Jak je na tom Mandriva s bezpečnostními záplatami? Zajímá mě tedy hlavně, kolik se asi tak zhruba tahá z netu. Potřebuju nějakou distribuci k rodičům na počítač a problém je v tom, že mají připojení jen přes GPRS. Teď je tam Xubuntu a není to úplně vončo. :-(
    10.12.2006 11:14 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    Já tahal 80 MB, je to napsaný v blogu. Ale jen samý bezpečnostní aktualizace, takže nic co by obyčenýho usera zajímalo :-)
    10.12.2006 13:35 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Mandrivy
    Aha, přehlédl jsem to. Těch 80 MB za skoro 10 týdnů, co je 2007 venku, mi přijde ještě celkem v poho. A hlavně to vypadá, že není problém stáhnout ty updaty z netu zvlášť a nainstalovat to třeba z CD nebo flashky. No, budu si mít o Vánocích s čím hrát. :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.