Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Tak zas nám nastávaj ty trapné pokrytecké dny, kdy se maj všichni rádi, v ulicích svítěj komety jak při přípravě na Armageddon, tučnáci otevíraj okna a indiáni z tramvají zvyšují přísun peněženek. Taky očekávám kupu mailů s tunou souborů jako vesel¤-v®noce_a?އastn×_nov×"rok.pps.rar
Samozřejme mail je hromadný a když má člověk štěstí, nemá žádný obsah, jen nějaký bordel v příloze s ppt či wmv koncovkou. Pokročilejší user ještě všechno zabalí do raru, aby to mělo menší velikost.
Když má člověk smůlu, tak tělo obsahuje další desítky adres, ze kterejch to bylo přeposláno + dementní kecy v jakémsi rozhozeném kódování jako bonus.
Vytvořil jsem si filtr, který to rovnou zahazuje, ale sem tam něco projde. Smutné.
No a na závěr obrázek od člověka, co dokáže nakreslit hřídel s ložisky uloženými ve vzduchu. Nejdřív to otestuje, pošle si to sám sobě, pak přidá celej seznam do Komu a už to jede
Jak to vyřešit? Jsou vcelku tři způsoby.
1) Smazat. Elegantní a rychlé, ale člověk si nemůže na ostatní plivnout.
2)Odpovědět mu ve smyslu, že je to debil a že je neslušný posílat hromadný mail s adresáty v Komu místo v Skrytá kopie.
3) Kliknout na Odpovědět všem, do toho napsat že odesílatel je debil a že je neslušný posílat hromadný mail s adresáty v Komu místo v Skrytá kopie a ať tohle varování pošlou dál. Možná se vytvoří další řetězový mail. Velmi elegantní
Tiskni
Sdílej: