Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jak tak taj koukam na ty vaše plochy, tak musim říct: nic moc. Buďto to je minimalistický, nebo naopak přeplácaný. Tak sem teda udělal skrínšoty, ať je jasný, jak má vypadat ideální desktop První je z mýho pc, druhej z noťase.
Tiskni
Sdílej:
ikonky na plose zbytecne maly (sice nepotrebuju este brejle ale vsecko si nastavuju na vyssi velikost) a v panelu zase moc velky, takze treba ta od seamonkey uz je zubata a je tam malo mista na minimalizovany okna aplikaci. a neni skoda nedat nakou tapetu na plochu? jinac takhle nejak to u me vypadalo kdyz sem mival jeste mandrivu, az na par detailu teda ...
zase u toho svyho screenu nechapu jak me nekdo moh podezirat z latentniho macos-x-ismu, dyt tam sou akorat 3 ikonky z macovskejch office ...
Kvíz: Kde se dá najít ta rudá ikonka ve spodním panelu?
jinak bezezbytku plati ze zvyk je zelezna kosile a proti gustu zadnej disputat a taky jiny kraj = jiny mrav. ja bych treba nikdy nepouzival gnome ikdyby bylo nevimjak vytuneny ze by na nem nebylo poznat ze je to gnome. taky se nikdy nevzdam tapety a ikon na plose. a nenaucim se pouzivat vic ploch. proste jen pokracuju v tom co sem se uz driv naucil a co sem si driv oblibil ...