Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na sérii bezpečnostních záplat (CVSS 9.9) v produktech Cisco řešících kritické zranitelnosti umožňující obejití autentizace, eskalaci oprávnění, vzdálené spuštění kódu a odepření služby. Úspěšné zneužití může útočníkům umožnit získat neoprávněný přístup k dotčeným systémům, kompromitovat zařízení Cisco Catalyst SD-WAN a Cisco IOS XE, spustit libovolný kód, zpřístupnit citlivé informace nebo narušit dostupnost postižených systémů.
Soud v americkém státě Nové Mexiko ve čtvrtek nařídil internetové společnosti Meta Platforms zaplatit 567 milionů dolarů (téměř 12 miliard Kč) za újmy, které její platformy působí mladým lidem. S přihlédnutím k dřívějšímu verdiktu tak má společnost celkem zaplatit 942 milionů dolarů, což je malý zlomek jejího ročního výnosu, který loni činil 60 miliard dolarů. Čtvrteční verdikt firmě také nařizuje, aby změnila způsob, jakým její
… více »Mark Russinovich (CTO v Microsoft Azure) se na LinkedIn pochlubil svým projektem MS Paint Doom napsaným pomocí Claude. Hru Doom umožňuje hrát v programu Malování (Microsoft Paint). Malování funguje jako monitor. Herní engine (ViZDoom) běží na pozadí a každý vykreslený snímek hry vkládá automaticky přes schránku (clipboard) do Malování.
Platformy ChatGPT i Roblox by mohly být zařazeny na seznam mimořádně velkých on-line platforem nebo internetových vyhledávačů, na něž se vztahují zvláštní podmínky podle nařízení o digitálních službách (DSA). Vzhledem k tomu, že ChatGPT i Roblox oznámily počet uživatelů nad prahovou hodnotou DSA, je toto označení „rozhodně možné“ a mohlo by „přijít dříve či později“. On-line platformy a vyhledávače zařazené na seznamy DSA musejí
… více »Společnost Cloudflare představila Cloudflare OS (GitHub), tj. open source platformu navrženou pro integraci umělé inteligence (agentů) přímo do pracovních procesů organizací.
Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).
Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.
Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.
pure C, nejlepsi resitel ziska ode mne pivo na prvnim linuxackym srazu, kde se potkame
Sestavte funkci pro nalezení v absolutní hodnotě maximálního prvku matice stupně n a jeho indexů. Funkci použijte v programu, který pro definici matice využije dynamickou alokaci paměti a zamění řádek, v kterém se maximální prvek nachází s k řádkem.
Díky 
Tiskni
Sdílej:
Nic ve zlym, jak to myslíš vážně s céčkem? Že si to necháš dělat? Jak to chápu, je to úloha na práci s polem a pamětí, nic víc ...
teda vlastně
Tak jen nakopnu: zřejmě je úkolem načíst hodnost matice, číslo, podle něj deklarovat matici, naplnit buď něčim náhodnym každej prvek pole nebo načíst komplet z klávesnice, pak to projet třeba forem či dvouma cyklama, podle implementace, porovnávat s nějakym klíčem, třeba s "int.min_value", na konci mít přiřazený indexy nalezeného řádku a pole a s těma to prohodit.
Zadání, jak je psané, mi přijde nejednoznačné, kde se mluví o tom "k", co to je? A taky - co s více max. hodnotama? Tj. uvědomit si situaci a zvolit postup a zdůvodnit ho.
Ale no jo, hodnost = počet nenulových, lineárně nezávislých řádků. Takže lepší zadání = zadání řádků a sloupců na vstupu a ošetření stavu počet_řádků < počet_sloupců. Ať jsme korektní.
hodnost = počet nenulových, lineárně nezávislých řádkůVěty taky obvykle formulujeme s minimální (co do inkluze) množinou předpokladů, do definic nepíšeme zbytečnosti a už vůbec se nesnažíme vysvětlovat.
ošetření stavu počet_řádků < počet_sloupcůTohle bude nějaká ta politická korektnost nemající s reálným stavem věcí nic společného
man vsprintf je síce pekný, ale má zmysel len preto, lebo sa používa fmt, takže veľkosť nie je známa dopredu. Pri známej veľkosti stringu by bol realloc opäť zbytočný.
Jinak zájemci se můžou kouknout tady.
Na ČVUT se toho vůbec moc nemění... třeba přístup k tvému webu je na jednom počítači v HWlabu v totalcomanderu uložen dodnes 
Kdo z lidí nejde cestou nejmenšího odporu? 
Je na čase, abych zas změnil patičku ... Kdysi říkaly matky římským chlapcům "vrať se se štítem nebo na něm." Později tento zvyk upadl. Řím taky. Pokud se do těch 100 znaků vejde.
„Vždy to vyžaduje netriviálnu námahu.“Když se dívám na anglosaskou gramatiku, napadají mě úplně jiná slova, poněkud peprnější.
(O Perlu pomlčím.
)
Ale škoda, že naňho nemám viac času, normálne ti závidím
Ti, co chtějí na sobě pracovat, snad nedělají takovéto zápisky.
Řím? Věrnost zásadám a neuhýbání před těžkostmi s tím snad souvisí?
Mně to přijde normální, že publikuji jen to, za čím si stojím, co jsem ochoten hájit.
Extremistický pohled? Ok. Vy máte názor, já taky.
Jo, já vim, nic neni, jak vypadá.
Řím? Taky by mne zajímala pravda, mam pocit, že "vyhnil zevnitř", pamatuju si, že se z republiky stalo císařství atd., zmizlo pojítko státu, snad byly nějaký boje o trůn, kdo bude císařem, nebyli schopní císařové (kdysi jsem "ležel" v knížce Starověký Řím, to je/byl můj hlavní zdroj).
Já v tom citátu vidim i to, že je nutno bránit, co jsme získali a máme. A když není vůle, tak konec.
Jj, máte pravdu. Ale to už jsme úplně mimo 
Rozpínavost byla po celou jeho dobu. Možná přerostl své meze, možnosti komunikace nedostačovaly na tak velkou zemi. I když, byl nějak správně dělen ... O občanských nepokojích vim, o křesťanství se zmiňuje i Šifra.
Že se mělo dobře jen málo lidí ... vim, že nakonec dostávali občanství i neřímani. Tedy byla nouze o kvalitní lidi.
) sme sa dostali k staroangličtine. Pekne to ukazuje, že všetko súvisí so všetkým. Zvlášť na linuxovom portále
A vůbec, staroangličtina je tady relevantní, už jen kvůli lokalizaci Gnome.
Latinskou jsem bohužel nezahlédl.
Ty kecko
, jelikož šlo ode mne o "výklad u piva a od boku" a ne větu, tak mi formulace přijde v pořádku.
ošetření stavu počet_řádků < počet_sloupcůAle třeba existuje nějaký dobrý důvod proč tento stav ošetřit
Ok, jelikož chci být precizní, tak mluvím o řádkové/sloupcové matici a proto musim zajistit i platnost zadaných dat, že skutečně načtu sloupcovou matici. Ovšem toto je už o zadání, stejně tak lze deklarovat, že jen volím největší prvek z dvourozměrného pole = nemusí mne vztah indexů trápit.
Ok, zřejmě je řádková matice taková, co je 1/n a sloupcová m/1 (řádek/sloupec). Zmastil jsem dohromady hodnost s rozměry. (?)
Ale třeba existuje nějaký dobrý důvod proč tento stav ošetřitPolitika?