Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Jojo, vzpomínám na ty "milé" referentky na studijním za nerozbitným (pravděpodobně) sklemNáhodou, na paní Drálovou (což byla moje referentka) nedám dopustit. Hlavně na samém konci studia za mě zařídila spoustu věcí (okolo promoce a tak), které vůbec nemusela.
Pokud je studentská komora akademického senátu fakulty alespoň trochu funkční, obrátil bych se na ni. Potom by věci, které teď prý nejdou (jako navýšení kapacit předmětů), jít měly.Mám ten dojem, že akademický senát je momentálně dost ochočený a na kritiku se tam nehraje. Ale možná se pletu.
Skola, stejne jako urad, ma problem udelat neco rozumne a efektivne,To sice nepochybne ano, ale u treba nas na fakulte (nebudu jmenovat) studijni funguje dobre (teda nemame tu zadne volitelne predmety, coz predpokladam eliminuje tak 90% potizi samo o sobe). Osobne muzu porovnavat akorat dve fakulty (na jedne jsem studoval, na druhe ucim) a rozdil je propastny. Takze asi zalezi na konkretnich lidech. Mozna neni od veci v pripade problemu primo (nebo v akademickem senatu) obtezovat prislusneho prodekana pro studium, ktery by se mel o tyhle veci starat (a studijni oddeleni mu byva primo podrizeno).
Místo, abych konec prázdnin oslavil pozdním vstáváním, protože někdo zapomněl ...atd...
Tiskni
Sdílej: