Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Jojo, vzpomínám na ty "milé" referentky na studijním za nerozbitným (pravděpodobně) sklemNáhodou, na paní Drálovou (což byla moje referentka) nedám dopustit. Hlavně na samém konci studia za mě zařídila spoustu věcí (okolo promoce a tak), které vůbec nemusela.
Pokud je studentská komora akademického senátu fakulty alespoň trochu funkční, obrátil bych se na ni. Potom by věci, které teď prý nejdou (jako navýšení kapacit předmětů), jít měly.Mám ten dojem, že akademický senát je momentálně dost ochočený a na kritiku se tam nehraje. Ale možná se pletu.
Skola, stejne jako urad, ma problem udelat neco rozumne a efektivne,To sice nepochybne ano, ale u treba nas na fakulte (nebudu jmenovat) studijni funguje dobre (teda nemame tu zadne volitelne predmety, coz predpokladam eliminuje tak 90% potizi samo o sobe). Osobne muzu porovnavat akorat dve fakulty (na jedne jsem studoval, na druhe ucim) a rozdil je propastny. Takze asi zalezi na konkretnich lidech. Mozna neni od veci v pripade problemu primo (nebo v akademickem senatu) obtezovat prislusneho prodekana pro studium, ktery by se mel o tyhle veci starat (a studijni oddeleni mu byva primo podrizeno).
Místo, abych konec prázdnin oslavil pozdním vstáváním, protože někdo zapomněl ...atd...
Tiskni
Sdílej: