Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Chodíš k doktorce jednou ročně a divíš se, že si nepamatuje, jestli máš alergii na nějaká antibiotika?Jeden by si myslel, že to bude mít v kartě...
Dokonce jsem měl takovou myšlenku, že kdyby tam ta alergie byla zapsaná, tak by jí to vůbec nedovolilo léky na které jsem alergický předepsat, ale to už je asi moc velká utopieto není utopie, na takovém projektu se pracuje ... tedy ne "vůbec nedovolilo" nýbrž zahlásilo konflikt, systém, který by dokázal posoudit, zda potýkat se s alergickou reakcí je větší nebo menší problém než neléčit danou infekci vybraným preparátem, je jaksi zatím hudba budoucnosti ještě vzdálenější ....
jaktože vůbec někomu antibiotika zbylaPřece když už se pacient cítí dobře, proč by to bral dál, že... :-/
Vim, ze samolecba neni idealni, ale co jsem mel delat? Donekonecna se nechat na tyden polozit do postele, pak jit do prace a po trech dnech byt zase v pr*eli?hm, a co tedy nechat se položit do postele na dva týdny v kuse?
Doktorka rikala tyden, tak tydenRozkaz, ten zněl jasně. Když týden, tak týden
polovicni davkyTo je ideální způsob, jak si vyrobit rezistentní mikroby, na které už toto antibiotikum nezabere. U antibiotik se v žádném případě nesmí snižovat dávkování (zvyšování tak kritické není, ale některá antibiotika jsou poměrně dost jedovatá, takže pozor na to) a berou se standardně týden (nikdy méně než 5 dní). Ono to sice může v nižším dávkování zabrat, ale nějaké potvory to přežijí a vytvoří si rezistenci. Mohou zůstat v těle a při oslabení pak znovu vyvolat nemoc, která ovšem už příslušným antibiotikem nepůjde léčit (nehledě na to, že se tyto mikroorganismy dostanou i mimo tělo a stejně problematickou nemoc vyvolat i u jiného člověka). Obecně je dobré antibiotiky maximálně šetřit (hlavně právě kvůli vzniku rezistence, ale i z řady jiných důvodů), což si bohužel nebere k srdci ani mnoho lékařů (dávají je pro jistotu, ale svůj vliv má například i to, že pojišťovny zatím AFAIK nehradí CRP-test).
Obecně je dobré antibiotiky maximálně šetřit (hlavně právě kvůli vzniku rezistence, ale i z řady jiných důvodů), což si bohužel nebere k srdci ani mnoho lékařů (dávají je pro jistotu, ale svůj vliv má například i to, že pojišťovny zatím AFAIK nehradí CRP-test).A co teprve antibiotika ve zvířecím žrádle...
ze se leky berou i tam, kde se zrovna nemusi a antibiotika zrovna mezi ne patri, temi se totiz nic nezkazi
A to vám řekl kdo, že antibiotiky se nic nezkazí?
To je v pořádku, že se ptá. Antibiotika ti numusí předepsat jen obvoďačka, ale i jiný doktor. Třeba ti od doby, co jsi u ní byl naposledy nějaká předepsal a ukázalo se, že jsi na ně alergický. Lepší, když ti dá nějakou otázku navíc, něž abys měl pak problémy. Něco jiného by bylo, kdyby ty údaje o tobě neměla ve svém počítači, ale nějakém centrálním registru.
Tiskni
Sdílej: