Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Chcel by som pochopit nejake zaklady sieti ked uz som zacal chodit na cisco kurz
v skole
neviete poradit nejaku dobru literaturu? Myslite ze tato kniha je ok?
Tiskni
Sdílej:
A tuhle stránku znáš? Že rovnou chodíš za kovářem? Jasně, že je to dobrá knížka, ale potřebuješ ji?
P.S. pro windowsáky je tuto simulační prostředí, nevíte o něčem pro linux?
Jj, další stránka je třeba tahle. Vytahal jsem z ní pár pdfek.
P.S. pro windowsáky je tuto simulační prostředí, nevíte o něčem pro linux?No já jsem se málem osypal. Program zkoušející z docela podrobné znalosti sítí (poznat od pohledu třídu IP adresy vyžaduje buď mít rozsahy "zažité" nebo si převést nejvyšší byte do dvojkové soustavy) a celá stránka řeší podrobnými krůčky jak ten program stáhnout a spustit instalaci. Fujtajxl.
Co já vim, tak ten program umí nejen tuto, dá se v něm umulovat heterogenní síť, switche, routery a tak, nastavovat fyzické i logické interfejsy, vpn atd.
Tak tak, z toho se učili všichni u nás ... a druhej díl (Bezpečnost) je taky dost dobrej. P.S. k tomu, co se výše odkazuje, je i cd, kde jsou mj. rfc (třeba).
To sice jo, ale když jde o svetsitiCz, tak už jsem na něm v poslední době dost často našel něco ve vyhledávání a pak "stránka nenalezena".
Ahaaa, tady je, původně snad byl na http://archiv.czech.net?