V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Jeden z procesů KDE* si po 2 dnech běhu zabere 500 MB RAMto máš ještě dobrý, mně krom žraní paměti ještě navíc maximálně po těch dvou dnech (někdy dvakrát za jeden) zatuhne, což se projevuje různě, a ne vždy mi hned dojde, co mám zabít (-9) a pustit znova, takže občas zbytečně ztrácím čas řešením, co je zase špatně ... tedy pokud mluvíš o
kded4
ja bych spis rek, ze to ma blby.všechno je relativní ... nebo ti přijde, že když mu to jenom žere paměť, tak je na tom hůř, než když mě to žere paměť a ještě to musím čas od času zabít? (třeba zrovna před cca půlhodinkou jsem zase musel, a to to mělo uptime sotva hodinu ...)
Dobre, jaky argument by sis predstavoval? Existuje y lidi, kterym to funguje, pricemz y > x?hm, to je něco jako "co nevidím, to neexistuje"?
a na vsech to funguje skvele s vychozim nastavenim. Co delam spatne, ze mi to neleakuje pamet a nepada jako vsem ostatnim?otázka by mohla být spíš co neděláš ...
Mam takovy pocit, ze vetsina lidi tvrdicich, ze je to nepouzitelne pomale, pada to a zere to vsechnu pamet, zkousela naposledy verzi 4.1 nebo neco podobne prehistorickeho. A jelikoz jim to padalo v tu dobu, tak to musi byt spatne porad, protoze kopnout si do KDE 4 je dneska cool (i kdyz uz to pomalu vychazi z mody a ted se kope do GNOME 3).hele víš co, vyser si woko ...
# rpm -qf /usr/bin/kded4 kdelibs-4.6.3-5.fc15.x86_64
I když mám téměř většinu efektů vypnuty, tak je to stále pro mě pomalý. Jenom obyčejné přepínání tabů v dolphinu je vidět že se to loudáSouhlas (Core2Duo, T8100, 4GB RAM, ATI HD3470) Jen tak pro srandu jsem vyzkoušel nové Koffice a bože můj, místo odrážek a obsahu dokumentů rozseparovaný čaj s čímsi, když jsem udělal úpravu tak to hodilo záda. Šlo to pryč Já dlouho čekám na SynCE, které pojede včetně synchronizace a oni nic. Čekalo se a čeká se dodnes.
openSUSE ships KOffice in the DVD media and in OSS, the main default repository. The current release, openSUSE 11.4, offers KOffice 2.3.1V unstable repos je sice 2-2.3.1-17.1, ale to je stejně starý Koffice. Calligra by měla být již 2.4? Ne?
Jo. Ale...
No release of Calligra Suite has been made so far, but the Calligra Project maintains the KOffice 2.3 release, which is aimed at developers, testers and early adopters, not at end users, for use with KDE4 and Qt4
Hodně jsem četl o tom, jak se spousta vývojářů rozplývá na kvalitou Qt, jak je dokonalý, rychlý, jak se v tom perfektně píše, jak je doporučováno psát v qt než v gtk, no ale z práce KDE týmu o tom rozhodně teda přesvědčen nejsem. Většina Gnome Shell je napsána v Javascriptu, a Qt5 má mít taky podporu JS pro psaní aplikací a gui pro aplikace.
QML a Plasma Quick jsou tu už teď.
Tiskni
Sdílej: