Immich byl vydán v nové verzi 3.0.0. Jedná se o alternativu k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí umožňující vlastní hosting serveru Immich. K vyzkoušení je demo. Immich je součástí balíčků open source aplikací FUTO. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.
Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 4 - WiFi. Na výběr je Debian, Ubuntu a Kubuntu. Předobjednat jej lze za 949 liber (26 500 korun).
Podman (Pod Manager), nástroj umožňující vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota, byl vydán v nové major verzi 6.0.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Řešena je i vážná bezpečnostní chyba CVE-2026-57231.
Společnost Sony oznámila, že od ledna 2028 přestane vydávat nové hry pro PlayStation na fyzických discích. Všechny budoucí tituly budou dostupné výhradně v digitální podobě na PlayStation Store.
Google Chrome 150 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 150.0.7871.46 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 433 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Soudní dvůr Evropské unie potvrdil rekordní pokutu 4,125 miliardy eur (100 miliard Kč) americké technologické firmě Google ze skupiny Alphabet. Pokutu firmě v roce 2018 vyměřila Evropská komise (EK) za to, že Google podle ní zneužívá operačního systému Android k potlačení konkurence na trhu vyhledávacích služeb.
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa povolila firmě Anthropic obnovit plný přístup klientů k modelům umělé inteligence (AI) Fable 5 a Mythos 5. Ty byly nedostupné bezmála tři týdny kvůli bezpečnostním obavám vlády, třebaže americké ministerstvo obchodu minulý pátek povolilo omezený přístup k modelu Mythos 5 pro některé „důvěryhodné“ domácí organizace.
Francúzska organizácia na ochranu spotrebiteľa, po viac než ôsmych rokoch skúmania, žaluje Epson za plánované zastarávanie tlačiarní. Súd sa začína dnes, 2. 7. 2026, vo francúzskom Nanterre.
Erin Catto, autor open source 2D fyzikálního enginu Box2D (Wikipedie), představil nový 3D fyzikální engine Box3D. Engine je již používán ve hře The Legend of California.
Byla vydána nová verze 4.0.0 multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy nových filtrů na PIXLS.US.
Tiskni
Sdílej:
Je mi to putna. A pokud jde o Thajsko, tak nelze podobné věci (a většinou ani nic ostatního) přirovnávat k tak odlišné kultuře i ekonomice. Ono spousta věcí nelze přirovnávat ani k některým vyspělým evropským státům.Neni moc o cem. Souhlas. Bylo tam jen to vypichnuti, proc jedna z nejvice zhulenejch zemi, aspon pred 10ti lety, by mela byt rigidnejsi nez total(it)ni kurwa-zeme. Thajsko je krom prirody totalni hovno. Individua neresim, mam na mysli kulturu/politiku/atd.
Jinými slovy, z ostatních si lze brát inspiraci k zamyšlení, ale je třeba to vždy umět aplikovat na konkrétní stát/oblast a správně vyhodnotit.A to je presne to co delam.
Jen pro zajimavost, kdyz bylo v Siamskem zalivu tsunami, vyletela celosvetove cena HDD, protoze naprosta vetsina se jich vyrabi prave tam.Ano, Celesticu atd. zname tady asi vsichni.
Vetsina SUV od Toyoty, Hondy atd pro Asii se vyrabi prave tam, o masove produkci lodi a motorek ktere doslova odvazeji celou Asii nemluve.Sorry, ale bejt montovnou nic neznamena. Ani na HDDs. HiTech tovarnu ti Vystrcilove postavej kdekoliv, kde je stabilni politicky rezim (k tomu se dostanem).
Cestovni ruch zemi zkazil, protoze i jinak chudi Thaici poznali, ze turisti jsou ochotni platit za kazdej usmevNo sak jo, proto se tam "prodavaj" venkovske dcerky pasakum z mest, nebo ne? Nebo to zacalo jeste pred tim turistickym rozmachem?
a v 99% jsou pricinou toho turisti z USA a RuskaBritu a obecne evropanu tam jezdi mraky tez.
(casta umrti turistu v Thansku jsou toho dukazem).Dekuji.
Vietnam ...l. Svrab bida a nestovice a ve mestech samej ksindl snazici se te podvest, nebo okrast.No vidis to. A presto slysim od lidi co znam porad dokola, ze zas tolik se to nelisi.
Thajsku nesaha Vietnam, jeho rozvinutosti a ekonomikou ani po kotniky, o charakteru obyvatel nemluve.To pro me neni zadne meritko. Ostatne prijde mi, ze celou dobu hovorime o odlisnych faktorech te, ci one zeme.
Pokud srovnas dva zcela totozne vyrobky, na prvni pohled poznas ktery je odkud, protoze Thajci jsou proflakly svoji sikovnosti a preciznosti (pokud jim za to samozrejme dostatecne zaplatis).No vidis to. A me pritom nejvic chutna jista znacka Kimchi Made in China.
A toho korejskeho se tu prodava po Praze dost. Ale bry no...
Dovolil bych si tedy z vlastni zkusenosti tvrdit, ze ta zminka o hovne v Thajsku je jenom zcestnej blabol.Jak jsem jiz zminil, bavime se o ruznych vecech. Ty vychvalujes ekonomiku, az nebezpecnou narodni hrdost (nackovstvi?), to ze montujou i cizi Hi-tech... Ja naopak mluvim o prodeji devecek do bordelu, onen zmineny pocet vrazd, nesmyslne tresty za drzeni i mensiho mnozstvi drog, ci hanobeni krale*, atd. To jsou samozrejme presne hodnoty slucitelne... s kym vlastne? * Badaboom
v japoncku maj prej problémek velikej že lidi přestávaj chlastat a tak vláda začala dělat reklamní kampaň na chlastání tamtoho nějakýho jejich rejžovýho saké by stát neměl propad z daňovejch příjmů :O :D