Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Nejsem programátor.Vždyť já také ne. A asi ani spousta lidí zainteresovaných v projektu Nouveau.
A zkoušet něco, s čím ani nenajedou xka mě teda nenaplňuje nadšením.A koho jo? Ale dostat je do takového stavu asi někoho jo. A využívat těchto plodů práce očividně někoho ještě víc.
Jen se z nich prostě podařilo ty informace vymlátit (po značném úsilí).Neřekl bych po značném úsilí. Z ATI nikdo nic nevymlátil, ty informace zveřejnilo AMD (a z nich se nemusely mlátit, IIRC s tím přišli skoro sami)
.. pro funkční akceleraci je nutné stáhnout z webu Nouveau firmware (pokud jste se s ním nikdy v spojitosti s Nouveau nesetkali, byl uložen v kódu, ale díky možným licenčním problémům byl oddělen). Pevně věřím, že bude brzy rozebrána tato binární část a integrována do ovladače.Jestli jsem to kdysi dobre pochopil, tak ten firmware se nahrava a bezi na procesoru grafiky. K cemu teda ho rozebirat? A jak se to muze dostat do ovladace, ktery bezi na hlavni procesoru pocitace, kdyz to ma bezet na procesoru grafiky?
Tiskni
Sdílej: