abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1961 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    17.12.2006 20:55 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    Tak nějak si představuju, jak by to asi vypadalo, kdybych přišel s tím, že teď na něco potřebuju potřebuju tu a tu aplikaci, a já bych si odpověděl, že zítra ráno tam bude, až ji zkompiluju...

    Zdá se, že to funguje i pro člověka, co má komp sám pro sebe :-)
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    David Watzke avatar 17.12.2006 21:12 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    Na tvém místě bych spíš zauvažoval nad upgradem hardware.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    17.12.2006 21:17 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    Podle agenturních zpráv má lepší stroj než ty :-)
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    David Watzke avatar 17.12.2006 21:19 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    V takovém případě má rozbité Gentoo, protože kompilace pár aplikací na lepším stroji, než mám já, určitě netrvá celý den.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    17.12.2006 21:19 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    Pak tedy pokud sestra nepříjde s GNU/Octave, KDEčkama, OOo nebo nečím podobným tak není problém.
    vogo avatar 17.12.2006 21:34 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    no vzhledem k tomu, že když si setra naposled stěžovala, že se ji nelíbí KDE, tak jsem instaloval gnome, a pak zase xfce, a nakonec se vrátila zpět ke KDE, tak bych chtěl vidět tenhle tanec na Gentoo. Navíc občas zatouží někdo další z rodiny třeba po Celestii a tak... vzhledem k celkem zajímavým manýrům je binární balíček záchranou.
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    vogo avatar 17.12.2006 21:28 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    | AMD Athlon 64 3500+ (Orleans) | Asus M2N-E | 1GB RAM | GigaByte MAYA GV-NX76T128D-RH | Crative SoundBlaster Live! 5.1 Digital SB0220 | Seagate ST3120026A | LG SuperMulti GSA-H10N | Arch Linux 64bit (Voodoo) |

    takže upgrade stroje asi ne ;)
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    David Watzke avatar 17.12.2006 21:33 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    Taky žádný dělo (spíš naopak), ale trvání kompilace jsi jistě trochu přehnal ;-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    vogo avatar 17.12.2006 21:37 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    Lepší než drátem do oka :) za 14tis. je to pohoda, kdyby mi neodešla deska ve starým komplu do křemíkového nebe, tak ho mám doteď i se Slackware a nic neřeším :)
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    David Watzke avatar 17.12.2006 21:39 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    Lepší než drátem do oka :)
    Jak kdy, 1GB RAM je opravdu trýzeň, to ti povím ;-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    17.12.2006 22:14 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    ...pokial si do nej chces nainstalovat linux, ze?
    David Watzke avatar 17.12.2006 22:16 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    To ne, ale pokud chceš rozumně fungovat s virtuálníma mašinama, dvěmi KDE, mlnetem (to je pěknej žrout) a vším možným dalším + hrát nějakou hru...

    S GNU/Linuxem to nesouvisí, nevím kde jsi to ráčil vyhrabat.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    17.12.2006 22:30 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    S GNU/Linuxem to nesouvisí, nevím kde jsi to ráčil vyhrabat.
    1GB by zacinala byt tryzen ak by som v nej mal instalovany system, tak som sa spytal ci aj tebe...
    David Watzke avatar 17.12.2006 22:50 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    Yep, už chápu. Tak teda sorry za ty star-trekový pindy takhle po ránu :-D, jen jsem si to špatně vyložil. To máš pak pravdu, systém nainstalovaný v 1GB RAM by pro mé účely byl trýzní, naštěstí liveCD používám jen v nouzi ;-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    17.12.2006 22:06 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    Člověka skoro napadne, že změna distribuce ho vyjde o dost levněji.

    A vůbec, už umí emerge reverzní závislosti*?

    *kdybych chtěl být opravdu hnusný, zeptám se, zda toho umí polovinu toho, co aptitude, ale jsem hodný, takže se na to vůbec ptát nebudu ...
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    vogo avatar 17.12.2006 22:15 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    No hlavně toho času stráveného kompilací - převedeno na náklady za energii... emerge system mi trvalo cca 8 hodin, nevím přesně, šel jsem pryč, ale procesor bežel na 2400MHz (decentně nataktováno), píšu běžel, obvykle je podtaktován na 1000MHz (používám cpufreq), a valil na 100% ~ 70W, což je suma sumárum odběr cca 110W, oproti idle při kterém žere 45W je to celkem nárust...
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    18.12.2006 00:18 Petr "Glubo" Sýkora | skóre: 21 | blog: Glubnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    A umí aptitude "emulovat" packages.keywords, tedy stahovat nektere balicky unstable, ackoliv pouzivam globalne testing? Myslim tim, automaticky updatovat na nove verze, bez nejakeho vytvareni mezirepozitare? Opravdu mne to zajima, protoze mi to na debianu chybi a neprisel jsem jak na to...
    „O mrtvých jen v dobrém." „Pojďme se bavit o Stalinovi."
    18.12.2006 07:56 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    Toto nepomůže? Já to teda nikdy nepotřeboval, ale mělo by to být ono.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    22.12.2006 13:46 Petr "Glubo" Sýkora | skóre: 21 | blog: Glubnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    Pomůže, zdá se, že to je přesně to, co jsem marně (nepříliš důkladně) hledal. Děkuji
    „O mrtvých jen v dobrém." „Pojďme se bavit o Stalinovi."
    18.12.2006 11:16 mseed | skóre: 21 | blog: FastLinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    Koukam, ze jsem tady asi jedinný spokojený uživatel Gentoo v této diskuzi. Gentoo mam na desktopu, ne nijak naslaplom. Je to viceuzivatelskej stroj, se mnou na nem dela jete pritulka. Zadne problemy ci mega dlouhe kompilace nejsou. Je pravda ze kdyz nevis co chces za soft tak ti bude trvat zkouset dokola nove a nove aplikace. Kdyz si ale vyberes tak je velice jednoduche a pouzitelne. Aktualizace bezi na pozadi pri praci, ani o tom nevim. Pritulka je taky spokojena, vce co potrebuje mam. Office = openofice-bin(neni potreba kompilovat, proc taky), prohlizece, prehravace, logicke hry. Drobnej seznamek pouzitelneho softu - http://fastlinux.wz.cz/engine/index.php?page=software
    Marián Kyral avatar 18.12.2006 12:51 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    Nejsi, taky mi Gentoo vyhovuje. Všechny aplikace které potřebuji mám nainstalované a pokud potřebuji něco jiného tak málokdy čekám na zkompilování déle než hodinu a to není tak strašné (Athlon XP 2600+, 1GB RAM). Většinou je do 10-ti minut hotovo.

    Manželce stačí firefox, amarok, gqview, kxstitch, pár ikonek internetových rádií v menu a na ploše linky na složky s dokumenty. Když potřebuje něco složitějšího, tak stejně přijde za mnou.

    Dcerce je to zatím jedno, jí stačí GCompris :-)

    Já třeba OO.org kompiluji. Trvá to sice celý den, ale mám ho přesně na míru. Hlavně, že se používá qt místo gtk. Možná už existuje verze openoffice-bin zkompilované s qt. Už jsem se dlouho nedíval...
    vogo avatar 18.12.2006 16:58 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    OpenOffice s QT znamená, že to na vykreslováni používá knihovnu libvclplug_kde680li.so? To ale potom jakž takž podědí vzhled QT aplikací, ale rozhodně se to přes QT nerenderuje.
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    Marián Kyral avatar 18.12.2006 20:53 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Voodoo měnit nebudu
    Nevím podrobnosti neznám, pro mě je důležitý USE flag "-gtk" a že to pak vypadá mnohem lépe :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.