Byl vydán Debian 13.3, tj. třetí opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie a Debian 12.13, tj. třináctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 a Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.
Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.
Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).
Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.
AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.
Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou
… více »Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.
Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.
Takových vařeček, co s tím budeš dělat ?
No nevadí, vánoce jsou za dveřmi…
Je to sada kuchyňskýho náčiní?
Je!
.
...no a teď si vem, že nekomu zas poslali třeba 24 kvedlaček...
.
.
Rekl bych (podle prvniho pohledu) ze ho koc budou balit a mit rady dost.
Tyto fotky jsou mnohem blíže realitě. A takto vypadá mé štěstí v lásce
PS: Moc hezká pani
Hmm sportovec, fotograf....
Pritelkyne ci manzelka dobra dost.
Občas je hodně zlobivá
.
Když už na to přijde, tak šachy jsem na základce hrával (úspěšně) závodně. Ale pak nám zrušili kroužek, protože nás tam chodilo málo...
Oni to byli většinou o 15 a více let starší chlapi - začal jsem hned v 1. třídě, když si pro mne hned v září do družiny přišel "nějaký vysoký pán", že slyšel, že umím šachy. No a zbytek byli dospěláci - byli jsme celkem vyrovnaní, takže furt neprohrávali
A na turnajích jsem hrál s vrstevníky, takže jsem si nosil samé diplomy za 1. místa
No jo, kde jsou ty časy… Teď když si jednou za pár let s někým zahraju, tak jsem rád, když dám soupeři aspoň trochu zabrat, než mne porazí
. Šachysta s tvrdym, boha jeho
tak si dám alespoň večer 100 klikůA tento člověk o sobě tvrdí, že fláká sport
Jo jo, flákám. "Za mlada" jsem denně uběhl 15 km, nebo ujel 100 km na kole, ještě rok zpátky jsem strávil téměř denně večer hodinu a půl v posilovně. Jenže majitel objektu vystěhoval vlastníka posilovny, dal na podlahu plovoučku (takže to klouže), nakoupil (možná drahé) italské stroje, které jsou úplně nepoužitelné, protože jsou děsně neergonomické a zdražil na 1500 korun měsíčně. Předchozí majitel tam měl párádní spiningová kola a super posilovací nářadí z Vity Bzenec. Měsíční permanentka stála 700 korun. Bývalo tam vždy narváno. Po této změně už tam nechodí nikdo - byl jsem tam poté asi 5x, pokaždé jsem tam byl sám, případně tam byl jeden nebo dva další lidé.
Zrovna včera se stavil bývalý kolega a když na mne kouknul tak prohlásil, že "mi nějak mizí bábovky"…
Na stehna je ale fantastické spiningové kolo (nedá se to vůbec srovnávat s rotopedem). A jak jsem psal o nářadí z Vity Bzenec, tak dělají parádní stroje na legpress, na kterých také vůbec kolena nebolí.
Na stehna je ale fantastické spiningové kolo (nedá se to vůbec srovnávat s rotopedem).Jak se to liší? (žil jsem v domnění… – to víš, neznalec) Btw. z „normálního“ bicyklu mě kolena také nikdy nebolela, ale možná je to tím, jak málo ho používám
Linux - maskot Tux
Tux = tucnak
tucnak od slova tucny tj hafo sadla
sadlo = hafo kil navic
S 30kg i s posteli se u potencionalniho zamestnavatele tezko obhajuje misto Linux admina
potencionalnihoStrašně mě iteruje, když lidé špatně používají cizí slova!
>>>Strašně mě iteruje, když lidé špatně používají cizí slova!
Njn
Ja kdyz jsem byl mlady tak se ta cizi slova nepouzivala a dnes uz stareho psa ......
novym kouskum....
Jsem linuxový admin toho typu, že něco rozchodím, a pak na to nesahám, dokud to funguje (a ono to narozdíl od Windows funguje, dokud neodejde HW, nebo není potřeba rozchodit další službu) - zrovna teď se trápím studiem OpenLDAP, protože jsem bez něj 100 let za opicemi, ale jsem z toho totálně magor - žádný návod, který jsem našel, není funkční - mám pocit, že to každá distribuce implementuje úplně jinak. Příkazy z návodů neexistují, nebo neexistují přepínače, které udávají…
. To já nemám štěstí ani ve hře ani v lásce. Tak nevím co je třetí možností. Štěstí v chlastání?
Treba mate zas stesti v kompilaci jadra.
Proste potom nabootujete.
Stastny to clovek.
.
.
(máma taky soutěžila a máme různé)
Tiskni
Sdílej: