Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
ještě že poslouchám chiptuny, moduly, MIDI, demoscénu a další různé nezávislé autory a takové kraviny nemusím řešit.
Raději žádné, než mrzáky.A to už začali nabízet i PCMka? (mimochodem: další kravina kterou nemusím řešit).
Ani bych neřekl. Namátkou vyjmenuji některé skladby a alba, které neseženu, ať dělám, co chci. Poloprázdný stůl - Karel Zich, R.O.C.K.(Rock) - Karel Zich, Jeden tón - Karel Zich, Škola v přírodě - Pavel Horňák, řadové alba od Ivety Bartošové z osmdesátých let, album Kroky Františka Janečka (kde je několik zpěváků, je tam např Já to zkrátka zpískal, Škola v přírodě, ...), písnička Ideální počasí (ale pozor, původní znění) - Jitka Zelenková, To by tak hrálo (pozor, to starší znění) - Michaela Linková, Nálada je výborná - Linda a Pavel, U všeho jsem já - Renesance a František Donáth, Punkva (pozor, původní znění) - Ivan Mládek, Bojím se zubaře - Josef Melen, Vůz jede dál - Jiří Korn, Půjč mi knížku - Marcela Holanová, řadové alba od skupiny Modus z let 1983 až 87 (Do roku 1980 už mám, protože vyšly na CD Komplet 1, 2, 3 a 4; dále se už na to vykašlali, potom jsem ještě sehnal dvoualbum Keď sa raz oči dohodnu/Balíček snov), a spoustu dalšího, i naše, i cizí. Kde bych je asi mohl sehnat. Nejsou ani na hotových CD, ani nikde ke stažení. Můžete zkusit něco najít a uvidíte sami, že to nejde, že si nevymýšlím. Prohledal jsem celý internet a nikde nic. A ten internet jsem zkusil prohledávat i víckrát, ne jen během jednoho dne. Používal jsem Google i Seznam.
Abych nemusel při placení na internetu používat platební kartu normálního účtu a riskovat, že mi někdo vybere celý účet, zkoušel jsem si zjistit, jestli můžu mít ještě další účet a kartu a to bych k tomu placení používal, ale neuspěl jsem. Druhý účet a karta by už byly dražší, poplatky by byly asi 200 korun měsíčně a to bych už musel být úplný magor. Například bych během roku udělal nákup hudby za 200 korun a přitom by mě to stálo více než 1200 korun, musel bych být už úplný idiot. Zatím se mi nedaří najít a začít používat pořádný způsob, který vyhovuje a funguje.
Celkově ty podmínky pro nákup hudby ke stažení za nic nestojí. Jsem znechucený, protože není žádné usnadnění, místo toho jsou neustále házeny klacky pod nohy. Ať se potom nikdo nediví, že se na nákup hodně lidí vykašle a raději si hudbu stáhnou někde na černo. Za takových mizerných podmínek se na nákup každý vykašle. Hlavně, že si někdo neustále stěžuje, že se hudba málo kupuje a že se více krade. Hlavně, že nás pořád někdo buzeruje s kecáním o nelegálním stahování. Místo, aby se zamysleli, čím to asi je a snažili se nákup hudby usnadnit, tak budou jenom buzerovat. Určitě by se našlo hodně lidí, kteří by si něco koupili a kteří by za to byli ochotni zaplatit. Ale to by museli být trochu jiné podmínky. Nesměli by házet klacky pod nohy těm, kteří by si chtěli něco koupit.
Kromě starých těžko dostupných skladeb, pro které je zapotřebí jít do antikvariátu, se zajímám také o jiné skladby, taky starší, ale ty už se v internetových obchodech shání dobře, jenom ty podmínky nákupu mi brání, abych si je mohl bez problému koupit.
Tiskni
Sdílej: