Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »ještě že poslouchám chiptuny, moduly, MIDI, demoscénu a další různé nezávislé autory a takové kraviny nemusím řešit.
Raději žádné, než mrzáky.A to už začali nabízet i PCMka? (mimochodem: další kravina kterou nemusím řešit).
Ani bych neřekl. Namátkou vyjmenuji některé skladby a alba, které neseženu, ať dělám, co chci. Poloprázdný stůl - Karel Zich, R.O.C.K.(Rock) - Karel Zich, Jeden tón - Karel Zich, Škola v přírodě - Pavel Horňák, řadové alba od Ivety Bartošové z osmdesátých let, album Kroky Františka Janečka (kde je několik zpěváků, je tam např Já to zkrátka zpískal, Škola v přírodě, ...), písnička Ideální počasí (ale pozor, původní znění) - Jitka Zelenková, To by tak hrálo (pozor, to starší znění) - Michaela Linková, Nálada je výborná - Linda a Pavel, U všeho jsem já - Renesance a František Donáth, Punkva (pozor, původní znění) - Ivan Mládek, Bojím se zubaře - Josef Melen, Vůz jede dál - Jiří Korn, Půjč mi knížku - Marcela Holanová, řadové alba od skupiny Modus z let 1983 až 87 (Do roku 1980 už mám, protože vyšly na CD Komplet 1, 2, 3 a 4; dále se už na to vykašlali, potom jsem ještě sehnal dvoualbum Keď sa raz oči dohodnu/Balíček snov), a spoustu dalšího, i naše, i cizí. Kde bych je asi mohl sehnat. Nejsou ani na hotových CD, ani nikde ke stažení. Můžete zkusit něco najít a uvidíte sami, že to nejde, že si nevymýšlím. Prohledal jsem celý internet a nikde nic. A ten internet jsem zkusil prohledávat i víckrát, ne jen během jednoho dne. Používal jsem Google i Seznam.
Abych nemusel při placení na internetu používat platební kartu normálního účtu a riskovat, že mi někdo vybere celý účet, zkoušel jsem si zjistit, jestli můžu mít ještě další účet a kartu a to bych k tomu placení používal, ale neuspěl jsem. Druhý účet a karta by už byly dražší, poplatky by byly asi 200 korun měsíčně a to bych už musel být úplný magor. Například bych během roku udělal nákup hudby za 200 korun a přitom by mě to stálo více než 1200 korun, musel bych být už úplný idiot. Zatím se mi nedaří najít a začít používat pořádný způsob, který vyhovuje a funguje.
Celkově ty podmínky pro nákup hudby ke stažení za nic nestojí. Jsem znechucený, protože není žádné usnadnění, místo toho jsou neustále házeny klacky pod nohy. Ať se potom nikdo nediví, že se na nákup hodně lidí vykašle a raději si hudbu stáhnou někde na černo. Za takových mizerných podmínek se na nákup každý vykašle. Hlavně, že si někdo neustále stěžuje, že se hudba málo kupuje a že se více krade. Hlavně, že nás pořád někdo buzeruje s kecáním o nelegálním stahování. Místo, aby se zamysleli, čím to asi je a snažili se nákup hudby usnadnit, tak budou jenom buzerovat. Určitě by se našlo hodně lidí, kteří by si něco koupili a kteří by za to byli ochotni zaplatit. Ale to by museli být trochu jiné podmínky. Nesměli by házet klacky pod nohy těm, kteří by si chtěli něco koupit.
Kromě starých těžko dostupných skladeb, pro které je zapotřebí jít do antikvariátu, se zajímám také o jiné skladby, taky starší, ale ty už se v internetových obchodech shání dobře, jenom ty podmínky nákupu mi brání, abych si je mohl bez problému koupit.
Tiskni
Sdílej: