Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Včera se mi moc nechtělo pracovat na diplomce, tak jsem "z nudy" trochu potrápil svůj Debian.
Do teď jsem používal Etche (testing) s tím, že některé balíky jsem stejně tahal z unstablu. To obvykle když jsem toužil po nějaké nové desktopové fíčurce.
Svého času jsem měl mix stablu, testingu, unstablu a pár věcí z experimentálních repek. Ale ono to zas takovou dobrotu nedělalo, vždycky jsem to nějak vyřešil ale občas jsem musel APT dost přemlouvat. Proto jsem se rozhodl natáhnout čistokrevný unstable. A místo
apt-get -t testing upgrade
spustil
apt-get dist-upgrade
Takže už mám konečně GNOME 2.12 a KDE 3.5.
Ale Debian mě zklamal - bývam zvyklý, že všechno funguje a čekal jsem to i od unstablu . No zkrátka v GNOME se špatně překreslovala plocha, zůstávaly tam stopy po přetahovaných oknech - dost nepříjemné. V KDE to nedělalo. Zjistil jsem, že pokud vypnu na pozadí obrázek, překresluje se to správně. Ale může za to Nautilus, který se stará o ikonky na ploše. Když jsem ho v gconfu deaktivoval, tak se obrázek vykresloval správně. Takže jsem si mohl vybrat, buď ikony nebo obrázek. Sofiina volba
.
Googlil jsem a snažil se najít, co že je to vlastně za chybu. Kdysi jsem si GNOME 2.12 kompiloval ze zdrojáků a fungovalo to normálně. Pak jsem na to přišel. Není to chyba GNOME, alébrž XOrg a má číslo 345885. A existuje obcházečka, stačí napsat do xorg.conf
magickou opšnu:
Option "AccelMethod" "EXA"
A je to. Jsem na hraně a funguju! Debian rocks
PS: Mrzí mě, že ábíčko neumí obrázky. Mám screenshoty, ale nechce se mi to dávat na jiný server a linkovat.
Tiskni
Sdílej: