Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Hezké, ale ať nezískáte tímhle nezískáte poruchu osobnosti
Openoffice zabere tak kolem 4 hodin (AMD Athlon X2 5400+ (2.8 Ghz ), Core2 (1.5))
no po mě chtělo portage naposledy 6 GB
Evidentne se ukrutne nudis. Kup si medvidka myvala.
Není pravda. Mám spoustu práce a taky bych měl začít psát disertaci . A taky jsem dnes přítelkyni uvařil špenát. Tohle jsem byla jen taková mánie, něco jako počítačová hra (opravdické nehraju, protože je to ztráta času). Už toho nechám, slibuju.
Jo, na nauceni Linuxu a kdyz je cas se LFS hodi. Mozna jeste na vyrobu nejaky spesl distribuce do nejakyho malyho boxu ala m0n0wall. Na bezny pouzivani je to ale opravdu casove narocne. Staci gentoo, tam si clovek taky obcas zaspasuje se systemem, na solidni praci pak spis nejakou z binarnich distribuci. OpenOffice jsem parkrat na gentoo taky kompilovat, ale prece jenom to opravdu sebralo hodne mista na disku a kompilace mi tehdy bezela tusim 8-10 hodin. To uz bylo fakt moc, stacilo KDE a FF. Ted instaluju OOo vlastnim skriptikem z RPM.
Ale jinak gratuluju:) Ja se k tomu nikdy nedostal:(
Doporucuji spis FVWM - rozdil v narocich z dnesniho pohledu skoro neexistujici, zpusob ovladani podobny, ale moznosti nastaveni neuveritelne (kam se hrabe Fluxbox).
Doporučuji doplnit BLFS ještě některými pasážemi, které jsou k přečtení na projektu CBLFS, mají hodně dobře rozvedená multimédia a další části a z BLFS a LFS projektů vycházejí.
Tiskni
Sdílej: