NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hezké, ale ať nezískáte tímhle nezískáte poruchu osobnosti
Openoffice zabere tak kolem 4 hodin (AMD Athlon X2 5400+ (2.8 Ghz ), Core2 (1.5))
no po mě chtělo portage naposledy 6 GB
Evidentne se ukrutne nudis. Kup si medvidka myvala.
Není pravda. Mám spoustu práce a taky bych měl začít psát disertaci . A taky jsem dnes přítelkyni uvařil špenát. Tohle jsem byla jen taková mánie, něco jako počítačová hra (opravdické nehraju, protože je to ztráta času). Už toho nechám, slibuju.
Jo, na nauceni Linuxu a kdyz je cas se LFS hodi. Mozna jeste na vyrobu nejaky spesl distribuce do nejakyho malyho boxu ala m0n0wall. Na bezny pouzivani je to ale opravdu casove narocne. Staci gentoo, tam si clovek taky obcas zaspasuje se systemem, na solidni praci pak spis nejakou z binarnich distribuci. OpenOffice jsem parkrat na gentoo taky kompilovat, ale prece jenom to opravdu sebralo hodne mista na disku a kompilace mi tehdy bezela tusim 8-10 hodin. To uz bylo fakt moc, stacilo KDE a FF. Ted instaluju OOo vlastnim skriptikem z RPM.
Ale jinak gratuluju:) Ja se k tomu nikdy nedostal:(
Doporucuji spis FVWM - rozdil v narocich z dnesniho pohledu skoro neexistujici, zpusob ovladani podobny, ale moznosti nastaveni neuveritelne (kam se hrabe Fluxbox).
Doporučuji doplnit BLFS ještě některými pasážemi, které jsou k přečtení na projektu CBLFS, mají hodně dobře rozvedená multimédia a další části a z BLFS a LFS projektů vycházejí.
Tiskni
Sdílej: