Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zřejmě je účelem stahování RSS objevení článků, které mě zajímajíOpravdu není. Účelem RSS je dát vám co nejrychleji informace o novinkách, co vás zajímá si z toho pak už musíte vybrat sám. Kdyby bylo účelem RSS dát vám k dispozici články, které vás zajímají, budete někde vyplňovat nějaký svůj profil atd. Je to podobné jako v trafice. Tam taky vyloží všechno, co mají, abyste si mohl rychle přečíst titulky – ale vybrat si už musíte sám. Což nevylučuje existenci specializované „trafiky“, kde koupíte pouze časopisy či noviny určitého druhu (cizojazyčné, společenské apod.). Pokud budete chtít číst jen to, co vás zajímá, musíte si objednat nějakou rešeršní službu, která ty noviny probere. A pro tu už nebude prioritou co nejvíce titulků co nejrychleji, ale bude se zaměřovat na obsah. Ostatně, neznám jediný obsahový server, který by poskytoval personalizované RSS.
Já asi taky ne, ale na druhou stranu, implementovat tohle by neměl být žádný větší problém, a pokud to lidi nebudou stahovat každou minutu (jako to leckdy dělají s normálnímimi rss, proto se nevyplatí je jakkoliv generovat na požádání), nemuselo by to server položit.Server by to položit nemělo, pokud by se to neimplementovalo nějak extra divně. Ale kromě generování samotného RSS by se musel vyřešit třeba ještě způsob přihlášení – určitě by se našel někdo, kdo by nechtěl, aby bylo možné jeho seznam blokovaných uživatelů zjistit, a současné přihlášení přes formulář a cookie by RSS čtečky asi nezvládly. Jenomže těch věcí, které implementovat by neměl být žádný větší problém, je tolik…
Opravdu není.Potom buď není za účelem objevení článků, a nebo je za účelem hledání článků, které mě nezajímají, což je dost k ničemu. Nestačilo říct, že se s tím nikdo dělat nebude? Než argumentovat (podle mě) nesmyslnými tvrzeními o duchu a účelu RSS?
Potom buď není za účelem objevení článků, a nebo je za účelem hledání článků, které mě nezajímají, což je dost k ničemu.Zda vás to zajkímá či nezajímá opravdu není kritériem pro RSS. Ať se podíváte kamkoli, nikde nenajdete RSS definované tak, že je to sběr článků, které vás zajímají. Všude je to definováno jako přihlášení se k odběru novinek. Že to vy používáte ke sledování obsahu, který vás zajímá, je váš způsob využití, ale není to podstata RSS. Stejně jako je třeba osobní auto určené k přemístění osob z místa na místo, a i když vy jej můžete používat pro cestu do práce, ještě to neznamená, že účelem auta je odvézt vás do práce. Pouze to znamená, že původní účel auta můžete i vy použít pro svůj záměr dostat se do práce. Stejně můžete RSS použít jako první stupeň získávání novinek, které vás zajímají, protože RSS umí upozorňovat na novinky. Tu druhou část (co vás zajímá) už si musíte zajistit nějak jinak.
Nestačilo říct, že se s tím nikdo dělat nebude? Než argumentovat (podle mě) nesmyslnými tvrzeními o duchu a účelu RSS?Z mého pohledu je to tvrzení o účelu RSS vážným důvodem, proč se s tím nebudu dělat na Abíčku. Pokud už bych něco takového chtěl dělat (jako že si občas říkám, že by to bylo dobré), napíšu filtrování do RSS klienta, kam to podle mne patří.
Všude je to definováno jako přihlášení se k odběru novinek.Tato definice ale přeci naprosto nic neříká, protože nedefinuje, co je to ta novinka. Nebylo by logické, aby mi RSS ukazovalo přesně tytéž články, jako webová stránka serveru, jinými slovy aby to byly jen dva různé formáty téhož obsahu? Tam pak naprosto logicky zapadá i filtrování. Co se definice účelu týče, pak bych si dovolil citovat specifikaci RSS 1.0:
The RSS 1.0 design goal is an XML-based lightweight multipurpose extensible metadata description and syndication format.O podstatě RSS bych tedy raději pomlčel
Pokud už bych něco takového chtěl dělat (jako že si občas říkám, že by to bylo dobré), napíšu filtrování do RSS klienta, kam to podle mne patří.Není pak trochu hloupé, aby si lidé museli udržovat informace o blokování dvojmo – jednou na Abíčku, podruhé ve svém klientovi?
blokováním lidí nic nezískám a spíše víc ztratím+1,0625
Tiskni
Sdílej: