Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
import java.awt.Font; import java.awt.GraphicsEnvironment; import java.io.PrintStream; public class FontTest { public FontTest() { } public static void main(String args[]) { Font fonts[] = GraphicsEnvironment. getLocalGraphicsEnvironment().getAllFonts(); for(int i = 0; i < fonts.length; i++) { Font font = fonts[i]; String name = font.getName(); System.out.print((new StringBuilder()). append("Checking Font: ").append(name).toString()); if(font.canDisplay('a') && font.canDisplay('z') && font.canDisplay('A') && font.canDisplay('Z') && font.canDisplay('0') && font.canDisplay('1')) System.out.println(" OK."); } } }
Nejsem si úplně jist, ale fonty to asi nebude. Ale zkusím to. Třeba to pomůže (jsem ochoten zkusit cokoli, v krajním případě i změnu vývojového prostředíMěnit vývojové prostředí je nesmysl. Chyba je v JVM, to se stává, takže prostě vyplnit bugreport a než to opraví, používat jinou verzi (starší). Při vývoji to ještě jde, na produkčním stroji by se vždy měla používat jen vyzkoušená verze. Je to něco jako s linuxovým kernelem (2.6 řady, starý systém se mi líbil víc).
Tiskni
Sdílej: