Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Moje místo pro poplakávání nad malými linuxovými strastmi a pro radost nad malými linuxovými radostmi.
Většinou to však budou výkřiky do prázdna nad věcmi, se kterými si neumím poradit, ale které mě nutí nad nimi se zamyslet.
Proto blog a ne diskuse nebo zprávičky...
Moje Eclipse 3.2 (Version: 3.2.0 Build id: I20051102-1600) a J2SE 5.0 (build 1.5.0_06-b05) nějak úplně nezvládá debugování náročného projektu...
#
# An unexpected error has been detected by HotSpot Virtual Machine:
#
# SIGSEGV (0xb) at pc=0xb780151e, pid=2456, tid=2454186928
#
# Java VM: Java HotSpot(TM) Client VM (1.5.0_05-b05 mixed mode)
# Problematic frame:
# V [libjvm.so+0x12051e]
#
# An error report file with more information is saved as hs_err_pid2456.log
#
# If you would like to submit a bug report, please visit:
# http://java.sun.com/webapps/bugreport/crash.jsp
#
Tak si tak říkám, že ten SIGSEGV asi není úplně nejlepší signál pro ukončení procesu
Tiskni
Sdílej:
import java.awt.Font; import java.awt.GraphicsEnvironment; import java.io.PrintStream; public class FontTest { public FontTest() { } public static void main(String args[]) { Font fonts[] = GraphicsEnvironment. getLocalGraphicsEnvironment().getAllFonts(); for(int i = 0; i < fonts.length; i++) { Font font = fonts[i]; String name = font.getName(); System.out.print((new StringBuilder()). append("Checking Font: ").append(name).toString()); if(font.canDisplay('a') && font.canDisplay('z') && font.canDisplay('A') && font.canDisplay('Z') && font.canDisplay('0') && font.canDisplay('1')) System.out.println(" OK."); } } }
Nejsem si úplně jist, ale fonty to asi nebude. Ale zkusím to. Třeba to pomůže (jsem ochoten zkusit cokoli, v krajním případě i změnu vývojového prostředíMěnit vývojové prostředí je nesmysl. Chyba je v JVM, to se stává, takže prostě vyplnit bugreport a než to opraví, používat jinou verzi (starší). Při vývoji to ještě jde, na produkčním stroji by se vždy měla používat jen vyzkoušená verze. Je to něco jako s linuxovým kernelem (2.6 řady, starý systém se mi líbil víc).