Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Moje místo pro poplakávání nad malými linuxovými strastmi a pro radost nad malými linuxovými radostmi.
Většinou to však budou výkřiky do prázdna nad věcmi, se kterými si neumím poradit, ale které mě nutí nad nimi se zamyslet.
Proto blog a ne diskuse nebo zprávičky...
Moje Eclipse 3.2 (Version: 3.2.0 Build id: I20051102-1600) a J2SE 5.0 (build 1.5.0_06-b05) nějak úplně nezvládá debugování náročného projektu...
#
# An unexpected error has been detected by HotSpot Virtual Machine:
#
# SIGSEGV (0xb) at pc=0xb780151e, pid=2456, tid=2454186928
#
# Java VM: Java HotSpot(TM) Client VM (1.5.0_05-b05 mixed mode)
# Problematic frame:
# V [libjvm.so+0x12051e]
#
# An error report file with more information is saved as hs_err_pid2456.log
#
# If you would like to submit a bug report, please visit:
# http://java.sun.com/webapps/bugreport/crash.jsp
#
Tak si tak říkám, že ten SIGSEGV asi není úplně nejlepší signál pro ukončení procesu
Tiskni
Sdílej:
import java.awt.Font; import java.awt.GraphicsEnvironment; import java.io.PrintStream; public class FontTest { public FontTest() { } public static void main(String args[]) { Font fonts[] = GraphicsEnvironment. getLocalGraphicsEnvironment().getAllFonts(); for(int i = 0; i < fonts.length; i++) { Font font = fonts[i]; String name = font.getName(); System.out.print((new StringBuilder()). append("Checking Font: ").append(name).toString()); if(font.canDisplay('a') && font.canDisplay('z') && font.canDisplay('A') && font.canDisplay('Z') && font.canDisplay('0') && font.canDisplay('1')) System.out.println(" OK."); } } }
Nejsem si úplně jist, ale fonty to asi nebude. Ale zkusím to. Třeba to pomůže (jsem ochoten zkusit cokoli, v krajním případě i změnu vývojového prostředíMěnit vývojové prostředí je nesmysl. Chyba je v JVM, to se stává, takže prostě vyplnit bugreport a než to opraví, používat jinou verzi (starší). Při vývoji to ještě jde, na produkčním stroji by se vždy měla používat jen vyzkoušená verze. Je to něco jako s linuxovým kernelem (2.6 řady, starý systém se mi líbil víc).