Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Moje místo pro poplakávání nad malými linuxovými strastmi a pro radost nad malými linuxovými radostmi.
Většinou to však budou výkřiky do prázdna nad věcmi, se kterými si neumím poradit, ale které mě nutí nad nimi se zamyslet.
Proto blog a ne diskuse nebo zprávičky...
Moje Eclipse 3.2 (Version: 3.2.0 Build id: I20051102-1600) a J2SE 5.0 (build 1.5.0_06-b05) nějak úplně nezvládá debugování náročného projektu...
#
# An unexpected error has been detected by HotSpot Virtual Machine:
#
# SIGSEGV (0xb) at pc=0xb780151e, pid=2456, tid=2454186928
#
# Java VM: Java HotSpot(TM) Client VM (1.5.0_05-b05 mixed mode)
# Problematic frame:
# V [libjvm.so+0x12051e]
#
# An error report file with more information is saved as hs_err_pid2456.log
#
# If you would like to submit a bug report, please visit:
# http://java.sun.com/webapps/bugreport/crash.jsp
#
Tak si tak říkám, že ten SIGSEGV asi není úplně nejlepší signál pro ukončení procesu
Tiskni
Sdílej:
import java.awt.Font; import java.awt.GraphicsEnvironment; import java.io.PrintStream; public class FontTest { public FontTest() { } public static void main(String args[]) { Font fonts[] = GraphicsEnvironment. getLocalGraphicsEnvironment().getAllFonts(); for(int i = 0; i < fonts.length; i++) { Font font = fonts[i]; String name = font.getName(); System.out.print((new StringBuilder()). append("Checking Font: ").append(name).toString()); if(font.canDisplay('a') && font.canDisplay('z') && font.canDisplay('A') && font.canDisplay('Z') && font.canDisplay('0') && font.canDisplay('1')) System.out.println(" OK."); } } }
Nejsem si úplně jist, ale fonty to asi nebude. Ale zkusím to. Třeba to pomůže (jsem ochoten zkusit cokoli, v krajním případě i změnu vývojového prostředíMěnit vývojové prostředí je nesmysl. Chyba je v JVM, to se stává, takže prostě vyplnit bugreport a než to opraví, používat jinou verzi (starší). Při vývoji to ještě jde, na produkčním stroji by se vždy měla používat jen vyzkoušená verze. Je to něco jako s linuxovým kernelem (2.6 řady, starý systém se mi líbil víc).