Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Moje místo pro poplakávání nad malými linuxovými strastmi a pro radost nad malými linuxovými radostmi.
Většinou to však budou výkřiky do prázdna nad věcmi, se kterými si neumím poradit, ale které mě nutí nad nimi se zamyslet.
Proto blog a ne diskuse nebo zprávičky...
Vyšlo nové Wine 0.9.4, takže nejvyšší čas vyzkoušet Google Earth.
Na starších verzích jsem měl trochu problémy, ale nová, čistá instalace a nastavení WINE pomocí Wine Tools (tedy i funkční Internet Explorer 6) se podařila. Instalace Google Earth byla také bez problémů a spuštění nakonec taky. Google Earth se ovšem chová přesně tak, jak píší o Google Earth na WineHQ App DB - nefungují menu (schovat se ale dají pomocí CTRL+1 a CTRL+2), fonty jsou trochu rozhozené, ale zoomovat a vyhledávat jde.
Ještě chci zkusit World Wind, ale ten asi neprojde...
Tiskni
Sdílej:
Google Earth mi přijde jako velice zajímavý projekt, ale...
Použili jste už ho někdo k nějakému praktickému účelu? Já jsem ještě takový nenašel, je to sice krása, dívat se, jak to máme všechno hezky zmapované, ale tenhleten prožitek je asi jediné, co z toho mám.
Takže, nějaké praktické využití?
Ok, beru :_)
Tu Areu 51 jsem hledal asi tri minuty, furt jsem se motal kolem Salt Lake City, pak jsem do vyhledávání napsal "Area 51" a bylo to :_)