Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Kdo ví, jak to s tím vývojem vůbec je.
Většinou se mluví jen o vývoji člověka, ale sem tam se objeví nějaké info o tom, že třeba byla nalezena lidská kostra, stará x let, z dob, kdy ještě dnešní člověk neměl existovat, která ale dnešnímu člověku odpovídá. Ale dál se ve školách učí to, co předtím, a informace někam zapadne, takže člověk ani neví, jestli to byla kachna, omyl, nebo opravdová realita.
Možná to pak bude podobné, jak s Plutem, o němž se už několik let ví, že je to jen hrouda ledu a žádná planeta, ale letos z toho najednou udělali velkou senzaci a objev, když toto zjištění "zlegalizovali". A děcka se ve škole pořád učí, že poslední planeta je Pluto…
Jo, občas se najde nějaká fosilie, která mírně zpřesní naše vědomosti o evoluci, ale nic převratného, co by stálo za změnu látky na základce to nikdy není.Kdo ví, jak to s tím vývojem vůbec je.
Většinou se mluví jen o vývoji člověka, ale sem tam se objeví nějaké info o tom, že třeba byla nalezena lidská kostra, stará x let, z dob, kdy ještě dnešní člověk neměl existovat, která ale dnešnímu člověku odpovídá.
No a proč by se to neučili? Jsou to ještě malý špunti a dřív nebo později se doví jak to vlastně je, nebo si to někde přečtou. Základka není univerzita aby se tam zabývali každou novinkou.Možná to pak bude podobné, jak s Plutem, o němž se už několik let ví, že je to jen hrouda ledu a žádná planeta, ale letos z toho najednou udělali velkou senzaci a objev, když toto zjištění "zlegalizovali". A děcka se ve škole pořád učí, že poslední planeta je Pluto.
Ono to někde si to přečtou je trochu diskutabilní. Za několik posledních let jsem se asi tak 2x - 3x dostal někde v debatě k planetám (minimálně 1x z toho to bylo při nějaké TV soutěži), kdy jsem své okolí přesvědčoval, že je to kravina, že Pluto není planeta, ale jen hrouda ledu. Vždy to skončilo tak, že ze mne jednotně udělali vola, který asi nečetl žádnou učebnici, protože se to učí každé malé dítě, jen já to asi nevím. Zkus takové lidi přesvědčit, že oni jsou ti neinformovaní
Přesvědčování lidí je vůbec kapitola sama pro sebe. Když ministr financí v televizi prohlásil, že telefonování (zvýšením DPH z 5 % na 22 %) zdraží o 17 % a já zůstal zírat a prohlásil jsem, že ten pit**** neumí ani počítat, že to bude kolem 16% (přesněji 16,2%), začala se se mnou hádat dívka, která s vyznamenáním vystudovala VŠE, že to, co říkám je blbost, že pan ministr má pravdu. Nepochopila to ani tehdy, když jsem jí to napsal na papír a vysvětlil...
Pokud bys nepochopil, jak to vysvětlil "podlesh", tak cena výrobku s DPH 5% je B05=1,05*A, cena výrobku s DPH 22% je B22=1,22*A. Kolikrát vyšší je cena B22 než B05? B22/B05=1,22/1,05 (A se vykrátí ) = 1,1619, což je cca 1,16. To znamená, že cena vzrostla o 16%
Je to jasné?
Tiskni
Sdílej: