Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
když ti uživatelé [rozuměj Debian] jsou tak konzervativníCo se týče ifconfigu, tak v tomhle jsou konzervativní skoro všechny distribuce.
po nainstalovaní balíku, se automaticky služba nalinkuje do init scriptů a navíc, ta drzost, se rovnou spustí – nenakonfigurovaná. No, možná předkonfigurovaná na nějaké neškodné vlastnosti, ale vzhledem k tomu, že jsem byl stále v chrootu a starý systém stále svoji službu plnil, to byl, s prominutím, opruz.Holt jsou instalační balíky přizpůsobeny tomu, že instaluješ na běžící systém. (Tj. ne do chrootu)
Nakonec, když vše bylo odladěno, překopíroval jsem nový systém z druhého oddílu na oddíl první, aktualizoval zavaděč, rebootoval a – opět postinstalační reboot. To snad není možný. Debian si snad hlídá, kam byl nainstalován, a když se objeví na jiném oddílu, tak vyvádí.Několikrát jsem stěhoval systém na jiný disk a ještě nikdy se kvůli tomu neresetoval.
Po zjištění, že tento HTTP server má databázi MIME typů zakompilovanou, jsem se vydal ověřit verzi z testovacího vydání Debianu. Nebyla tam. Poslední verze thttpd je více jak rok stará, leč ani v testingu není.Tohle není ono?
To uz je jen tresnicka na dortu. Ze se programy spousteji sami od sebe, to jim neodpoustim.po nainstalovaní balíku, se automaticky služba nalinkuje do init scriptů a navíc, ta drzost, se rovnou spustí – nenakonfigurovaná. No, možná předkonfigurovaná na nějaké neškodné vlastnosti, ale vzhledem k tomu, že jsem byl stále v chrootu a starý systém stále svoji službu plnil, to byl, s prominutím, opruz.Holt jsou instalační balíky přizpůsobeny tomu, že instaluješ na běžící systém. (Tj. ne do chrootu)
Je, ale stary.Po zjištění, že tento HTTP server má databázi MIME typů zakompilovanou, jsem se vydal ověřit verzi z testovacího vydání Debianu. Nebyla tam. Poslední verze thttpd je více jak rok stará, leč ani v testingu není.Tohle není ono?
Jen Etch (momentálně frozen testing) skrz debootstrap instalovat jde…Je to mozne. Jak na to ted koukam, tak 0.3.3.2 pro platformu all? Podle manualu ovsem pro i386 vyhovuje pouze verze 0.2.45-0.2. Te jsem zkusil hodit misto sarge etch a vynadal mi, ze takove slovo nezna. Snad budu mit jeste prilezitost vyzkouset.
Ahoj, ač dlouholetý a věrný uživatel Debianu, musím pochválit za příspěvek. Dobře jsi tam schrnul skutečné mouchy, které tato jinak dobrá distribuce má. Já osobně na věci o kterých jsi psal přicházel déle protože jsem typickej užívák a čas od času vyplynulo na povrch tu ono, tu tamto.+1
Start služeb po instalaci mi osobně neva, ale citím, že by bylo lepší je defaultně nepouštět atd.Ono to má i druhou stránku věci... upgrade na novější verzi (což zahrnuje i bezpečnostní aktualizace) je v podstatě také instalace. To znamená, že pokud nedodáš mechanismus, kterým post-inst informuješ o tom, že šlo o upgrade, tak ti
apt-get upgrade
zastaví všechny služby, které se aktualizovaly.
Tiskni
Sdílej: