Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Jak se pozná, že PS je v pořádku? <sarkasmum>Ghostscriptem to projde, tak nereptej.</sarksmus>
Dokážu si představit, že problém bude s orientací na šířku a pak s vloženým EPS.
Když to „vydestiluji“ pomocí ghostcriptu do PDF, tak si to postěžuje, že výsledný soubor může být na tisk moc složitý, ale Reader od Adobe jej celkem svižně zobrazí.
Ještě můžu zkusit udělat výstup z TeXu přímo do PDF, ale člověk si tím nepolepší, protože česká písmenka budou stejně skládaná.
Ještě můžu zkusit udělat výstup z TeXu přímo do PDF, ale člověk si tím nepolepší, protože česká písmenka budou stejně skládaná.XeTeX?
evince to bez problémů zobrazí...
ale je divný, to že píše A4 na výšku, přitom se to zobrazuje na šířku :D
%%Orientation: Landscape %%BoundingBox: 0 0 596 842 %%DocumentPaperSizes: a4
gv-3.6.3 i evince-2.24.2 to zobrazují dobře. Když otočím rozměry bounding boxu, tak gv začne ořezávat a evince stále bude tvrdit, že stránka je na výšku, třebaže ji zobrazí správně.
Nevím, kde je chyba. Studovat specifikaci PostScriptu se mi teď nechce.
Vydal jsem verzi 0.5, která také vyrábí PDF (ukázka). Nicméně samotný graf pořád pochází s EPS, protože Gnuplot chybně umisťuje bounding box, takže já jej přes ps2epsi opravuji.
Pokud tě to zajímá, tak v Makefile přehoď způsob výroby graf.pdf (je tam komentář). Udělá to jinak velký graf, takže se celková sazba rozpadne na dvě stránky. Takže dokud se neopraví Gnuplot, tak tudy cesta nevede.
btw co to používáš za písmo? to PDF vypadá jako kdyby to vůbec nebylo vyhlazené, při přiblížení v AdobeReadru to je pak úplně kostičkovaté, což obvykle PDFka nedělají.. z sice běžně nepoužívám přímo TeX, používám ConTeXt (pdfTeX - pro výstup), tak ten dává PDF nádherná......
Jo a proč v tom potřebuješ to eps, nestačí PNG/SVG z gnuplotu?
jinak je to pěkný ;)
co to používáš za písmo?
Nechal jsem tam standardní Computer Modern ve formátu Type1.
to PDF vypadá jako kdyby to vůbec nebylo vyhlazené
Aha, něco se zase změnilo v LaTeXu. Když vyhodím \usepackage[T1]{fontenc}
, tak se písmo vloží jako obrysové Type1, ale když ho tam nechám, tak se mi tam nastrkají bitmapy vyrastrované na 600 dpi (pdffonts tvrdí, že to je Type3). Přitom bych vsadil boty, že dřív to bývalo obráceně.
Jo a proč v tom potřebuješ to eps, nestačí PNG/SVG z gnuplotu?
Aby to nebylo kostičkovaný a abych měl stejné písmo v textu v obrázku. Gnuplot umí udělat zvlášť malování a pomocí latexového kódu k němu dodělat popisky. To se prožene LaTeXem a dostanete graf se stejným písmem, jako má hlavní dokument.
Nicméně teď koukám, že v textu mám písmo velikosti 10pt, ale v grafu velikosti 11pt. Někde je nějaká zrada. Ještě se na to podívám.
Už je to (Palatino/Palladio z verze 0.6) lepší?
letmo jsem do tveho kodu nahledl a napadlo me:
nebylo by v ramci uspory kodu vhodnejsi nahradit ty osklivy sedy v data2table treba timto:
awk '{ if ( $0 ) { print $2" & "$1" & "$3"\\\\" } }'
if( $0 )
odfiltruje prazdne radky v souboru data.
ono by se to vlastne dalo v tom awk snadno napsat cele :D
Tiskni
Sdílej: