JuiceFS dospěl do verze 1.0. Jedná se o distribuovaný souborový systém kompatibilní s POSIX, HDFS a S3. Architektura JuiceFS sestává ze 3 částí: JuiceFS Client, Data Storage (S3, Azure Blob, OpenStack Swift, Ceph, MinIO, …) a Metadata Engine (Redis, TiKV, MySQL/MariaDB, PostgreSQL, SQLite, …). Zdrojové kódy JuiceFS jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
O víkendu probíhá online The Raku Conference 2022, tj. konference věnovaná programovacímu jazyku Raku.
Včera skončila bezpečnostní konference Black Hat USA 2022 (Twitter) a začala bezpečnostní konference DEF CON 30 (Twitter). V rámci Black Hat byly vyhlášeny výsledky letošní Pwnie Awards (Twitter). Pwnie Awards oceňují to nejlepší, ale i to nejhorší z IT bezpečnosti (bezpečnostní Oscar a Malina v jednom).
Vývojáři PostgreSQL oznámili vydání verzí 14.5, 13.8, 12.12, 11.17, 10.22 a 15 Beta 3. Opraveno je více než 40 chyb a také zranitelnost CVE-2022-2625. Upstream podpora verze 10 končí 10. listopadu letošního roku.
Byla vydána verze 1.63.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.1 LTS, tj. první opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish.
Microsoft Fluent Emoji jsou nově k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Více v článku na Medium.
O víkendu proběhla v Kolíně nad Rýnem demopárty Evoke 2022. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na Area 5150 (YouTube) běžící na IBM PC s procesorem Intel 8088 běžícím na 4,77 MHz a CGA.
smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
Pokud se také motáte kolem zpracování výsledků voleb a potřebuje tisknout výsledky, nabízím svůj skript. Říká se tomu OSS ve veřejné správě.
Stáhněte si program ve verzi 0.4 z adresáře http://xpisar.wz.cz/vysledky_voleb/. Rozbalte, upravte obsah souborů config (nadpis a počty voličů) a data (získané hlasy) a spusťte make
.
Výsledek najdete v postscriptovém souboru text.ps (ukázka).
Pokud něco nefunguje, přečtete si README.
Tato verze obsahuje seznam všech volebních uskupení zaregistrovaných pro volby do Evropského parlamentu na území České republiky pro rok 2009. Vzhledem k tomu, že jich je opravdu hodně, tak výstup je řešen na papír A4 orientovaný na šířku.
Tiskni
Sdílej:
Jak se pozná, že PS je v pořádku? <sarkasmum>Ghostscriptem to projde, tak nereptej.</sarksmus>
Dokážu si představit, že problém bude s orientací na šířku a pak s vloženým EPS.
Když to „vydestiluji“ pomocí ghostcriptu do PDF, tak si to postěžuje, že výsledný soubor může být na tisk moc složitý, ale Reader od Adobe jej celkem svižně zobrazí.
Ještě můžu zkusit udělat výstup z TeXu přímo do PDF, ale člověk si tím nepolepší, protože česká písmenka budou stejně skládaná.
Ještě můžu zkusit udělat výstup z TeXu přímo do PDF, ale člověk si tím nepolepší, protože česká písmenka budou stejně skládaná.XeTeX?
evince to bez problémů zobrazí...
ale je divný, to že píše A4 na výšku, přitom se to zobrazuje na šířku :D
%%Orientation: Landscape %%BoundingBox: 0 0 596 842 %%DocumentPaperSizes: a4
gv-3.6.3 i evince-2.24.2 to zobrazují dobře. Když otočím rozměry bounding boxu, tak gv začne ořezávat a evince stále bude tvrdit, že stránka je na výšku, třebaže ji zobrazí správně.
Nevím, kde je chyba. Studovat specifikaci PostScriptu se mi teď nechce.
Vydal jsem verzi 0.5, která také vyrábí PDF (ukázka). Nicméně samotný graf pořád pochází s EPS, protože Gnuplot chybně umisťuje bounding box, takže já jej přes ps2epsi opravuji.
Pokud tě to zajímá, tak v Makefile přehoď způsob výroby graf.pdf (je tam komentář). Udělá to jinak velký graf, takže se celková sazba rozpadne na dvě stránky. Takže dokud se neopraví Gnuplot, tak tudy cesta nevede.
btw co to používáš za písmo? to PDF vypadá jako kdyby to vůbec nebylo vyhlazené, při přiblížení v AdobeReadru to je pak úplně kostičkovaté, což obvykle PDFka nedělají.. z sice běžně nepoužívám přímo TeX, používám ConTeXt (pdfTeX - pro výstup), tak ten dává PDF nádherná......
Jo a proč v tom potřebuješ to eps, nestačí PNG/SVG z gnuplotu?
jinak je to pěkný ;)
co to používáš za písmo?
Nechal jsem tam standardní Computer Modern ve formátu Type1.
to PDF vypadá jako kdyby to vůbec nebylo vyhlazené
Aha, něco se zase změnilo v LaTeXu. Když vyhodím \usepackage[T1]{fontenc}
, tak se písmo vloží jako obrysové Type1, ale když ho tam nechám, tak se mi tam nastrkají bitmapy vyrastrované na 600 dpi (pdffonts tvrdí, že to je Type3). Přitom bych vsadil boty, že dřív to bývalo obráceně.
Jo a proč v tom potřebuješ to eps, nestačí PNG/SVG z gnuplotu?
Aby to nebylo kostičkovaný a abych měl stejné písmo v textu v obrázku. Gnuplot umí udělat zvlášť malování a pomocí latexového kódu k němu dodělat popisky. To se prožene LaTeXem a dostanete graf se stejným písmem, jako má hlavní dokument.
Nicméně teď koukám, že v textu mám písmo velikosti 10pt, ale v grafu velikosti 11pt. Někde je nějaká zrada. Ještě se na to podívám.
Už je to (Palatino/Palladio z verze 0.6) lepší?
letmo jsem do tveho kodu nahledl a napadlo me:
nebylo by v ramci uspory kodu vhodnejsi nahradit ty osklivy sedy v data2table treba timto:
awk '{ if ( $0 ) { print $2" & "$1" & "$3"\\\\" } }'
if( $0 )
odfiltruje prazdne radky v souboru data.
ono by se to vlastne dalo v tom awk snadno napsat cele :D