Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
shigofumi
?
Dopis ze záhrobí. Ale jinak vypadá jako každý jiný.
Tomu říkám přístup...Ano, člověku občas dojde trpělivost.
Nejde snad vám všem těm kecalům o nekvalitě DS hlavně o zvýšení jejich bezpečnost?To samozřejmě ano, ale pokud je člověk za otravného potížistu tím, že upozorňuje na bezpečnostní nedostatky (které později - až se někomu opravdu rozsvítí - někdo opraví za tučnou odměnu), motivace se rychle vyčerpá. Tím spíš, že toto je jen jedna věc, kterou se člověk zabývá. Já jsem v posledních měsících přesměroval svoji energii na řešení lokálních problémů a ISDS jsem téměř pustil z hlavy.
které později - až se někomu opravdu rozsvítí - někdo opraví za tučnou odměnuOni už něco opravili?
Ne, protože se jedná o drobné nedopatření, které nemá žádné závažné bezpečnostní dopady. Zprávy nelze cíleně vyhledávat (snad až na monotónnost identifikátorů) a identitu dopisovatelů lze zjistit, jen když útočící uživatel má právo jej vyhledat (týká se jen OVM jako hledaného nebo hledajícího).
Nicméně upozornění jsem dodatečně odeslal na vývojářský kontakt.
Tak už testovací instanci opravili:
Nemáte právo na přístup k zásilkám v cizí schránce.
Tiskni
Sdílej: