Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Jaký smysl má vedení čistě lokálního projektu v angličtině?Napada me: 1. Snazsi cesta do distribuci. 2. DS je povinna pro vsechny pravnicke osoby, takze je mozne, ze s ni bude muset pracovat i nekdo, kdo cesky neumi.
Až budeš aktualizovat ebuild, tak u libisds budeš potřebovat ten přepínač pro chybu v curl bez ohledu na verzi, protože jste si ji opět v 7.28.0-r1 zavedli.
A taky bych poprosil přidat keyword ~mips k oběma ebuildům.
Hmm ja mam stable, takze se mi to sestavilo, jaky presne prepinac tedy?
Ono se to sestaví, ale pak za běhu nelze zopakovat přihlášení po chybně zadaném hesle, protože curl přestane posílat hlavičku Authorization. Je třeba ke configure přidat --enable-curlreauthorizationbug. Oni by teda neměly projít ani testy, ale teď jsem v práci koukal, že se v libisds 0.6 testy nesestaví, protože jsem zapomněl do tarballu přidat nějaké hlavičkové soubory.
Mips jo? A to si testoval na yeelongu nebo necem jinem?
Přesně tak, na Yeeloongu.
Oni by teda neměly projít ani testy, ale teď jsem v práci koukal, že se v libisds 0.6 testy nesestaví, protože jsem zapomněl do tarballu přidat nějaké hlavičkové soubory.
V 0.6.1 by testy již měly jít přeložit. (Budu muset vydávat častěji, jinak zase hrozí, že zapomenu, co všechno musím před vydáním otestovat ;)
polovina dokumentace k Yeelongu je čínsky, knihovny pro rozšířené kódování emotikonů v SMS jsou japonsky, jakýsi korejský archivní formát zase má jedinou implementaci v korejštině, v linksu narazíte na češtinu, v potomcích Staroffice na němčinu a tak dáleTo je přece nádhera
switch (blabla) { while(1) { case BLA1: case BLA2: } }WTF? To vidím poprvé.
To je docela starý trikDneska prekladace umi rozbalovat cykly celkem slusne, takze uz to nebyva moc potreba. Ale taky jsem si rikal WTF, kdyz jsem to nekdy pred 15 lety videl poprve
Tiskni
Sdílej: