Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Jaký smysl má vedení čistě lokálního projektu v angličtině?Napada me: 1. Snazsi cesta do distribuci. 2. DS je povinna pro vsechny pravnicke osoby, takze je mozne, ze s ni bude muset pracovat i nekdo, kdo cesky neumi.
Až budeš aktualizovat ebuild, tak u libisds budeš potřebovat ten přepínač pro chybu v curl bez ohledu na verzi, protože jste si ji opět v 7.28.0-r1 zavedli.
A taky bych poprosil přidat keyword ~mips k oběma ebuildům.
Hmm ja mam stable, takze se mi to sestavilo, jaky presne prepinac tedy?
Ono se to sestaví, ale pak za běhu nelze zopakovat přihlášení po chybně zadaném hesle, protože curl přestane posílat hlavičku Authorization. Je třeba ke configure přidat --enable-curlreauthorizationbug. Oni by teda neměly projít ani testy, ale teď jsem v práci koukal, že se v libisds 0.6 testy nesestaví, protože jsem zapomněl do tarballu přidat nějaké hlavičkové soubory.
Mips jo? A to si testoval na yeelongu nebo necem jinem?
Přesně tak, na Yeeloongu.
Oni by teda neměly projít ani testy, ale teď jsem v práci koukal, že se v libisds 0.6 testy nesestaví, protože jsem zapomněl do tarballu přidat nějaké hlavičkové soubory.
V 0.6.1 by testy již měly jít přeložit. (Budu muset vydávat častěji, jinak zase hrozí, že zapomenu, co všechno musím před vydáním otestovat ;)
polovina dokumentace k Yeelongu je čínsky, knihovny pro rozšířené kódování emotikonů v SMS jsou japonsky, jakýsi korejský archivní formát zase má jedinou implementaci v korejštině, v linksu narazíte na češtinu, v potomcích Staroffice na němčinu a tak dáleTo je přece nádhera
switch (blabla) { while(1) { case BLA1: case BLA2: } }WTF? To vidím poprvé.
To je docela starý trikDneska prekladace umi rozbalovat cykly celkem slusne, takze uz to nebyva moc potreba. Ale taky jsem si rikal WTF, kdyz jsem to nekdy pred 15 lety videl poprve
Tiskni
Sdílej: