Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
nejak sa to rozrástli príspevky o tom ako kto a prečo prešiel k linuxu. pridám svoju kvapku
svoj prvý počítač som si kúpil, aby som mal na čom písať diplomovku, na vianoce 2003. tá 286 čo som mal po rodičoch mi nejak nesedela, vlastne iba kvôli monitoru a miestonsti v ktorej sa nachádzala (zasmradnutá komora). ten wordperfect tam bol pekne použiteľný, ale tlačiareň a export už menej. potom som mal ešte jednu 486, ale tá bola notebook a už na začiatku ťažkopádna.
kúpil som si nejaký duron s 17 palcovým crt. kamoš mi tam naištaloval w2000 a freebsd 4.7. po odskúšaní obidvoch gui (viac ma nezaujímalo) som si vybral freebsd (ako som neskôr zistil nie je to linux a vybral som si KDE). Handbook mi pomohol, použil som "make install" na kopu (asi 5) programov čo som potreboval. začal som pisať diplomovku a trochu kódiť v PHP a R. v škole som odmietal použivať divné programi na tvorbu prác a odovzdával som pekné výstupy z R (ktoré dokáže naozaj veľa vecí). vyskytli sa však prvé problémy ...
medzitím mi odišiel procesor, pár krát som zmenil a doplnil robotu, ukončil pár škôl a pár začal, dokúpil pár počítačov a prestalo ma baviť riešiť môj pracovný počítač. tak som presvedčil kamoša aby sa mi staral o počítače. on je zaritý debianista, ale z hľadiska gui sa moc nezmenilo, akurát že používam kdm a nie startx.
na freebsd som nazanevrel, mám ho na pár serveroch (mail, http, without_X=true). linux mám na notebookoch, desktopoch a xdmcp serveroch.
nabudúce asi poviem čo sa mi na linuxe nepáči. a možno nie.
Tiskni
Sdílej: