Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
$fh=fopen('/var/log/moj-auth.log','a'); fwrite($fh, date('c').' moj bad user from '.$_SERVER['REMOTE_ADDR']."\n"); fclose($fh);najväčší problém bol zistiť formát čo dať do date(), nie je to extra popísané... a v časti kde je dobrý login mám (ak treba):
$fh=fopen('/var/log/moj-auth.log','a'); fwrite($fh, date('c').' moj good '. $_SESSION['username'].' from '.$_SERVER['REMOTE_ADDR']."\n"); fclose($fh);toto vytvára jednoduchý súbor s dátumami a ip adresami. keďže je súbor otvorený iba "chvíľu", nemal by byť problém s viacnásobným zápisom. resp, ešte som ho nezbadal... nastavenie fail2ban filter ide do /etc/fail2ban/filter.d a obsahuje čosi ako (ak nemáte užívateľa "bad")
[Definition] failregex = ^.* bad .* <HOST>$jail ide do /etc/fail2ban/jail.d a obsahuje
[moj-jail] enabled = true filter = nazov-filtra-z-predosleho port = http,https logpath = /var/log/moj-auth.log maxretry = 3 findtime = 360 #banaction = dummya fail2ban reload. a vuala, funguje.
Tiskni
Sdílej:
Úplne mimo témy ... niektoré mapy aj voľne dostupné (napr. smartmaps) majú veľmi podrobne zmapované aj rôzne lesné cesty. Patria také podrobnosti do openstreetmap / freemap, alebo tam majú byť len turistické chodníky?
Voľne dostupné ... myslel som dajú sa zobraziť bez platenia v prehliadači (vlastne mám ich aj v navigácii, len offline verzia je platená). Ja osobne používam v lese buď tieto, alebo SHOCart pretože majú zakreslené aj lesné cesty. Takže môžem normálne zapnúť GPS tracker a prispievať do freemap aj lesnými cestami, správne?
keďže je súbor otvorený iba "chvíľu", nemal by byť problém s viacnásobným zápisom. resp, ešte som ho nezbadal...Ach jo...
V programátorské branži jdeš v obleku tak leda do banky.S tim opravdu nesouhlasim. Ale asi zalezi, v jakych firmach se clovek pohybuje.
ale jsem jediný a ani protistrana ho zpravidla nemá.Smutne.
Najlepší pracovník, ktorého sme v bývalej práci mali prišiel na pohovor zablatený s batohom a párhodinovým meškaním. Keby sme vtedy prijali nejakého flákača v obleku boli by sme v prdeli.
„protože se do té tabulky zapisuje jen na chvilku, neměl by být problém s neblokováním“… Za takový přístup by mě v práci zabili :DTak to je taková typická logika PHP koderů. Nechci hejtovat autora, ale ty věci, se kterými se občas setkávám .. brr. Někdy mi přijde, že prostě PHP svojí mrzáckostí přitahuje úplně určitý typ myšlení.
Osobně nevím, jaký fail2ban má účelOdpojit IP adresy, ze kterých leze bordel, dokud to ten zavirovaný bot na druhé straně nevzdá. Nic víc, nic míň.