abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2003 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Proč ten vzhled majkrošrot nedotahne?!

    13.11.2006 23:21 | Přečteno: 2134× | vyntouz je na pytel | poslední úprava: 15.11.2006 19:03

    Tak jsem videl Vistu s aerem u jednoho hloupýho wundusaka a všiml jsem si jedné zajímavé věci... Vzhled Visty bude asi tak o 10% vic konfigurovatelnější než vzhled XP... a krom toho je docela naprd...

    proč to proboha aspoň ti mikrosutraci nedodělaj tak aby si s tím mohl uživatel udělat co by jen chtěl?? nechápu... Vidím jen jedinou možnost: desingneři microsoftu si masturbují ego tím že všichni používaj vzhled co oni stvořili

    1)sidebar s hodinama a dalšíma blbostma
    Můj názor: Pane Bože!! na co to je? není lepší si to poházet po ploše dát si tam věci co opravdu chci (tím pádem mi to nemusí brat celou 1/8 obrazovky ale jenom čtvereček v rohu) jak to umí SuperKaramba??

    Názor jiného BFU: Jů! na co to je?? eh?? no.. tak si to tam nechám když nevím jak to vypnout...

    2) Flip '3D'
    Můj názor: No tak to je věc! Nevím nic mi to nedalo... žádný požitek z toho nemám... Možná je to díky tomu že vím jaký má tahle sranda HW nároky... Navíc můj názor je že XGL je mnohem lepší! A hlavně má budoucnost a, teda doufám, se bude rozvíjet a vyvíjet atd... kdežto aero bude stejné až do roku 2015 kdy si micrnošroft usmyslí že vydá další verzi nekonfigurovatelného systému Windows...

    Názor jiného BFU:jů tak s tím si budu točit celej den...

    3) Průhlednosti oken
    Můj názor: jako lol.. je sice super že existuje pruhlednost 'oken' ale je to mám takovej pocit průhlednost dekorací oken a k tomu to nejde nastavit každému oknu zvlášť což v Xkách pěknou řádku let jde...

    Názor jiného BFU:jé to je mi ale novinka :)

    Docela lituju lidí co si Vistu koupí protože Vista jsou vlastně jen XP(kterým vyjde, pro mě nepochopitelně, v roce 2008 SP3) s jiným vzhledem, vzhledem který Linux zvládá mnooooohem lépe, s vzhledem za který si ve win musíte připlatit 3000,- Ale já to Windousákům přeju...


    jo, mluvím tu jen o vzhledu, jak jste si mohli všimnout, nehodnotím system ale to jak na mě pusobilo aero, 'recenzi' výhod/nevýhod Visty na vás vybleju zas někdy až budu mít supr náladu :-D :-D :-D        

    Hodnocení: 25 %

            špatnédobré        

    Obrázky

    Proč ten vzhled majkrošrot nedotahne?!, obrázek 1

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    13.11.2006 23:29 thingie
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč ten vzhled majkrošrot nedotahne?!
    Co takhle si něco o skutečných možnostech zjistit a pak to hodnotit? Neočekávám, že by to v nových Windows bylo pozadu za tím co je dnes v Linuxu*. Zdravím například majitele lepší grafické karty.

    *V praxi to samozřejmě není tak perspektivní a bude to problematičtější, ale to už na windows tak je.
    13.11.2006 23:44 #Tom | skóre: 32 | blog: Inspirace, aneb co jsem kde vyhrabal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč ten vzhled majkrošrot nedotahne?!
    Ach jo, sračičiky na dobrou noc. :-) Vskutku zápisek nabitý informacemi. Když M$ chce mít ve výchozím nastavení panýlek s hodinama, tak ať si ho tam má, ostatně proč ne, že? Byl už v Longhornech před více než třemi lety, proč ne dnes? Windows se mi sice nelíbí, nikoli však svým vzhledem, ale celkovým přístupem k uživateli. Pokud nezmizí klasický vzhled Win9x/2K, není co vytýkat. ;-)
    14.11.2006 00:35 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč ten vzhled majkrošrot nedotahne?!
    Kdyby se hodnotily podle prvního pohledu na desktop linuxový distribuce, řada z nich by se v hodnocení propadla i za v dnešní době naprosto sterilně působící Windows 98. A vůbec nezáleží na tom, co se pod tou slupkou schovává, když je vošklivá. Zelenej banán si taky nekoupíte, ani kdyby byl sladčí, než žlutej. Naštěstí ve světě techniky existuje objektivita a reálný parametry maj minimálně stejnou hodnotu, jako subjektivní dojmy. A ve světle reálnejch parametrů je zcela jasný, že ty tři tísíce opravdu nestojej jen nablejskaný okýnka, s kterejma jde otáčet.
    14.11.2006 01:04 ..... | skóre: 4 | blog: .
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč ten vzhled majkrošrot nedotahne?!

    To je věkem. On z těch keců časem vyroste.

    David Watzke avatar 14.11.2006 05:46 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč ten vzhled majkrošrot nedotahne?!
    Sorry #Tome, ale tady nemůžu jinak: LOL.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Heron avatar 14.11.2006 07:02 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč ten vzhled majkrošrot nedotahne?!
    Špičková recenze. Hodnotit cely sytém podle několika visuálních prvků ... to chce odvahu. Nebo drzost?
    14.11.2006 07:51 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč ten vzhled majkrošrot nedotahne?!
    Normalny uzivatelia hodnotia soft podla vyzoru. To ze MS prepisal nejaky tlacovy system ich nezaujima.
    14.11.2006 11:26 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč ten vzhled majkrošrot nedotahne?!
    To ich zacne zaujimat az ked zistia, ze im nefunguje tlaciaren :P
    Martin Stiborský avatar 14.11.2006 08:26 Martin Stiborský | skóre: 26 | blog: Stibiho bláboly | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč ten vzhled majkrošrot nedotahne?!
    Nevím no .. mimo mísu poněkud
    Kvík ..
    14.11.2006 13:04 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč ten vzhled majkrošrot nedotahne?!
    Jistým znakem Windows je jednotnost. Představte si situaci, kdy správce nebo prostě někdo jiný přijde k nějakému počítači a má na něm provést nějaký úkol. U Linuxu by musel zjistit typ distribuce, její specifika, nedejbože kdyby tam běžel právě nějaký exotický window manager s oním individuálním nastavením...

    Dá se to brát i z filosofického hlediska - svoboda si vybírat je vlastně nutnost si vybrat, a tím nesvoboda. A asi víme, na kterou skupinu uživatelů jsou Windows namířena a zda je těmto uživatelům zapotřebí si něco upravovat :-) Podívejte se kolem sebe, kolik uživatelů Windows v nich má nastavenu ještě výchozí tapetu z Windows nebo od výrobce počítače.

    Ale kdo chce, ten skutečně možnost má. Na webu se bude válet určitě spousta utilitek, s trochou štěstí správně napsaných a bez virů.
    14.11.2006 15:58 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč ten vzhled majkrošrot nedotahne?!
    svoboda si vybírat je vlastně nutnost si vybrat, a tím nesvoboda.
    he?
    Podívejte se kolem sebe, kolik uživatelů Windows v nich má nastavenu ještě výchozí tapetu z Windows
    preco nie? ved nie je skareda a mne sa este nestihla opozerat...
    14.11.2006 18:23 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč ten vzhled majkrošrot nedotahne?!
    he?
    To bylo takové odlehčení :-) Už nevím kdo to řekl, ale někdo to byl a učili jsme se o něm na gymplu :-) Tím jsem chtěl naznačit, že flamewar typu KDE vs. Gnome a související problémy na Windows vůbec nemůže vzniknout.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.