abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
dnes 08:00 | Zajímavý projekt

I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. QEMU Advent Calendar 2020 přináší každý den nový obraz disku pro QEMU. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2020. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2020, pro zájemce o kybernetickou bezpečnost Advent of Cyber, …

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
dnes 07:00 | IT novinky

Humble Bundle nabízí balík technické literatury z oblasti počítačové bezpečnosti od vydavatelství No Starch Press v digitální podobě bez DRM, a to za zvýhodněnou cenu aspoň cca 1-15 eur. Akce Humble Book Bundle: Hacking 101 by No Starch Press trvá do 21. prosince.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
včera 23:44 | Nová verze

OpenZFS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o implementaci souborového systému ZFS. Nově současně pro Linux i FreeBSD. Doteď se na Linuxu používal ZFS on Linux.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 16:44 | Nová verze

Glen MacArthur vydal AV Linux MX Edition (AVL-MXE) aneb AV Linux (Wikipedie) 2020.11.23. Jedná se o linuxovou distribuci optimalizovanou pro tvůrce audio a video obsahu. Nově založenou na MX Linuxu místo Debianu. Představení na YouTube. Více v pdf manuálu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 13:55 | IT novinky

Příspěvek na oficiálním blogu Raspberry Pi představuje (YouTube) nový produkt Raspberry Pi 4 Case Fan aneb pětidolarový větráček do oficiální krabičky pro Raspberry Pi 4.

Ladislav Hagara | Komentářů: 8
včera 13:44 | Komunita

Projekt GNOME představil iniciativu GNOME Circle. Cílem iniciativy je podpora nových nezávislých vývojářů a rozšíření ekosystému GNOME o nové aplikace a knihovny.

Ladislav Hagara | Komentářů: 9
včera 13:22 | Nová verze

Byla vydána nová major verze 6.1.0 svobodného softwaru a vysokoúrovňového programovacího jazyka pro numerické výpočty GNU Octave (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 08:00 | Zajímavý software

Font Manager je jednoduchý správce fontů. Videoukázka nejnovější verze 0.8.0 na YouTube. Z novinek lze zdůraznit integraci Google Fonts. Zdrojové kódy Font Manageru jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GNU GPL 3.0. Instalovat jej lze také z Flathubu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
29.11. 20:00 | IT novinky

Společnost Espressif Systems publikovala novinky za měsíc listopad. Zdůraznit lze nový modul ESP32-C3 (datasheet) s RISC-V jádrem, 2,4 GHz Wi-Fi a Bluetooth LE 5.0 nebo stavebnici pro děti postavenou na ESP32 Doctor Who HiFive Inventor Coding Kit (Amazon).

Ladislav Hagara | Komentářů: 4
29.11. 08:00 | Zajímavý software

Byla vydána verze 0.8.0 počítačové hry Veloren. Jedná se o open source open world multiplayer voxel RPG. Hra je vyvíjena v programovacím jazyce Rust. Inspirována je hrami Cube World, Legend of Zelda: Breath of the Wild, Dwarf Fortress a Minecraft. Videoukázka na YouTube. Zdrojové kódy jsou ke stažení na GitLabu pod licencí GNU GPL 3.0. Veloren je také na Flathubu a Snapcraftu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 4
Jak nakládáte s řetězovými e-maily?
 (6%)
 (41%)
 (3%)
 (2%)
 (3%)
 (9%)
 (58%)
Celkem 314 hlasů
 Komentářů: 8, poslední 16.11. 22:50
Rozcestník
Aktuální zápisy

GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene

25.6.2006 15:38 | Přečteno: 5266× | Linux | poslední úprava: 25.6.2006 16:56

Máte rádi pohodlí při sledování filmů ze svého PC na TV? Používáte KDE a chcete se ho na TV zbavit? Představuji Vám své dokonalé řešení jak velice jednoduše ovládat PC z postele, či křesla, nad jehož vypilování jsem strávil nemalou chvíli.

Zájemci ať zde nehledají návod na instalaci použitých softwarových produktů. Chtěl bych se naopak podělit o jejich konfiguraci, skloubení dohromady a o řešení jednotlivých problémů.


Co jsem použil:

Jak to celé funguje: V X-ech jsem nepoužil pro TV-OUT žádný TwinView, Xineramu, apod., ale pouze druhý screen, který se jeví jakoby druhé spuštěné X a přistupuje s k němu přes proměnnou prostředí DISPLAY=:0.1. Nastavil jsem KDE (pomocí skrytého nastavení), aby nelezl na oba screeny a na druhý screen (TV) jsem umístil WindowMaker, který je nenáročný a skvěle konfigurovatelný. Sestavil jsem si Infra přijímač, který mám zapojený ze zadu v PC (přijímá i tak skvěle) a rozchodil Lirc. Jednotlivé konfigurace rozeberu následně

Xorg: Proč rozcházet dva screeny a ne TwinView? Pro mě to má jednoduché výhody. Neřeším problémy s roztaženým pozadím přes obě obrazovky, na každé můžu pracovat bez ovlivnění té druhé, spouštění aplikací na určitý screen je díky oddělené proměnné DISPLAY více než jednoduché pro kohokoli.

Jak na to? Zde uvádím jen část konfiguračního souboru, který je nutný k vytvoření dvou nezávislých screenů. K tomu asi není co dodat.

Section "ServerLayout"
  Identifier   "Simple Layout"
  Screen   0 "Screen 0" 0 0
  Screen   1 "Screen 1" LeftOf "Screen 0"
  InputDevice  "Mouse1" "CorePointer"
  InputDevice  "Keyboard1" "CoreKeyboard"
EndSection

Section "Monitor"
  Identifier   "My Monitor"
  HorizSync    30.0 - 50.0
  VertRefresh   50.0 - 90.0
EndSection

Section "Monitor"
  Identifier   "My Television"
  HorizSync    30.0 - 50.0
  VertRefresh   60.0 - 60.0
EndSection

Section "Device"
  Identifier   "NVIDIA GeForce 0"
  Driver     "nvidia"
  BusID     "PCI:1:0:0"
  Screen     0
EndSection

Section "Device"
  Identifier   "NVIDIA GeForce 1"
  Driver     "nvidia"
  BusID     "PCI:1:0:0"
  Screen     1
EndSection

Section "Screen"
  Identifier   "Screen 0"
  Device     "NVIDIA GeForce 0"
  Monitor    "My Monitor"
  DefaultDepth  24
  Option     "NoLogo" "1"
  Option     "RenderAccel" "True"
  Option     "AllowGLXWithComposite" "True"
  Option     "AddARGBGLXVisuals" "True"
  SubSection   "Display"
    Viewport  0 0
    Depth    24
    Modes   "1280x960" "1024x768" "800x600"
  EndSubSection
EndSection

Section "Screen"
  Identifier   "Screen 1"
  Device     "NVIDIA GeForce 1"
  Monitor    "My Television"
  DefaultDepth  24
  Option     "TVStandard" "PAL-B"
  Option     "ConnectedMonitor" "TV"
  Option     "TVOutFormat" "SVIDEO"
  Option     "NoLogo" "1"
  SubSection   "Display"
    Viewport  0 0
    Depth    24
    Modes   "800x600" "640x480"
  EndSubSection
EndSection

KDE: Jestliže jsou někde pozapínané nějaké nastavení týkající se DUAL-HEADu, tak vše zrušit. Co však už není zrovna dohledatelné, avšak velice důležité, je nastavení v souboru ~/.kde/share/config/kcmdisplayrc, kde je potřeba do sekce [X11] přidat volbu disableMultihead=true. Výsledná konfigurace může vypadat například takto:

[$Version]7
update_info=kcmdisplayrc.upd:kde3

[DisplayEnergy]
displayEnergySaving=true
displayPowerOff=30
displayStandby=0
displaySuspend=0

[X11]
disableMultihead=true

Nyní se nespouští KDE dvakrát (na každém screenu), ale pouze na primárním :0.0 a druhý je prázdný. Tímto bych rád poděkoval osobě jménem Luboš Luňák, bez kterého bych na to nikdy nepřišel. Jen si to zkuste nechat vyhledat ve vše znalém Googlu ;-).

WindowMaker: Normálně by kvůli videu asi nebyl potřeba žádný WM, jelikož na prázdné X-ka lze pustit kterákoli aplikace, ovšem nepodařilo se mi, aby reagovala na stisk kláves a proto je nutné použít nějaký WM. Normálně bych asi použil též „lehký“ Fluxbox, ale ten bohužel nezvládá spouštění pouze na jednom určitém screenu a tudíž jsem měl tu příležitost vyzkoušet WindowMaker. Je to úžasný manager, nechápu, že jsem ho nevyzkoušel již dřív. Pro spuštění na druhém screenu postačí příkaz:

HOME=~/.tv wmaker -display :0.1

Parametr HOME jsem použil z jednoduchého důvodu. Požadoval jsem aby vše běželo pod aktuálním userem (jinak jsem řešil problémy s právy), ale zároveň jsem chtěl specifická nastavení některých aplikací pro TV. Tímto jsem vše elegantně vyřešil.

Lirc: Nakonec stačilo jen rozběhat Infra přijímač spolu s Lirc, který je potřeba rozchodit s připraveným dálkovým ovladačem. Démon lircd pouštím již při startu PC a před spuštěním KDE pouštím v ~/.Xclients prográmky irxevent (kvůli ovládání událostí) a irexec (spouštění softwaru). Celý můj soubor ~/.Xclients vypadá následovně:

#!/bin/sh
nvidia-settings -l
~/bin/lirc_remote restart >/dev/null 2>&1 &
exec startkde

Ve skriptu lirc_remote jsou ty dva výše zmíněné programy, které pomocí parametru restart před spuštěním zabiji (killall), aby nedošlo při odhlášení a následném přihlášení ke spuštění více instancí. Ještě musím dodat, že pomocí softwaru nvidia-settings jsem si nastavil parametry TV přesně na míru (roztažení, barvy, blikání, apod.) a pomocí parametru -l se po startu vždy aplikují.

Nyní zbývá již jen nakonfigurovat Lirc pomocí souboru ~/.lircrc, kde se nastaví všechny požadované události k dálkovému ovladači. Po každé změně konfigurace je potřeba irxevent a irexec restartovat, proto používám výše zmíněný script. Uvádím pouze důležitá nastavení, které stačí pro většinu požadovaných akcí.

begin
    remote = SupportPlus
    button = POWER
    prog = irexec
    config = kdialog --passivepopup "lirc: WMaker - START" 1; HOME=~/.tv wmaker -display :0.1 &
    config = kdialog --passivepopup "lirc: WMaker - END" 1; killall -9 wmaker
    flags = once
end

SupportPlus je ID mého dálkového ovládání, POWER je jedno z jeho tlačítek, irexec je potřeba pokud hodláte spouštět některou aplikaci a poté první řádek s config definuje co se vykoná po prvním stisknutí tlačítka, druhý co po druhém, atd. Pro indikaci správného přijetí signálu od ovladače využívám fešný dialog z KDE – kdialog, který mi na 1 vteřinu zobrazí v levým horním rohu monitoru bublinu s info textem.

begin
    remote = SupportPlus
    button = [M]
    prog = irexec
    config = kdialog --passivepopup "lirc: Mount DVD - START" 1; ~/bin/lirc_dvd &
    config = kdialog --passivepopup "lirc: Mount DVD - END" 1; killall -9 xterm
    flags = once
end

Zde pomocí tlačítka [M] spouštím skript lirc_dvd, který připojí DVD (obvykle s mým oblíbeným seriálem) a na TV otevře terminál (xterm) s MC, kterému jsem maximálně překopal vzhled kvůli přítulnosti a čitelnosti na TV. Viz screenshot. Ještě radši podotknu, že pokud někdo někdy budete chtít použít stejně jako já kombinaci lirc+xterm, musíte xtermu v souboru ~/.Xdefaults nastavit parametr XTerm*allowSendEvents: True, jinak nebude přijímat události od X-ek.

begin
    remote = SupportPlus
    button = PR_UP
    prog = irxevent
    config = Key Up CurrentWindow
    flags = once
end

Program irxevent je potřeba pokud hodláte vysílat signály aplikacím (klávesy, apod.). Já tak například vysílám pomocí tlačítka PR_UP (je tam šipka nahoru) klávesu Up (šipka nahoru) aplikaci CurrentWindow, což je vyhrazené slovo pro aktuální okno (například MC s připojeným DVD).

begin
    remote = SupportPlus
    button = 8
    prog = irexec
    config = kdialog --passivepopup "lirc: Tucnacek jde za 20s hajat ;-)" 20 && sudo /sbin/halt &
    config = killall -9 kdialog
    flags = once
end

Nakonec stojí již asi jen za zmínku nastavení mého tlačítka 8 (číselník celkově zatím nepoužívám), které slouží k vypnutí PC na noc (když ležím áááž na posteli ;-) ). Po stisku tlačítka se opět zobrazí bublina s nastaveným textem na 20s, přičemž pokud se vykoná úspěšně (&&), tak se PC vypne. Pokud bych si to náhodou rozmyslel, či se umáčkl, stačí stisknout tlačítko 8 znovu a dialog se killne, čímž se vypnutí neprovede.

Závěr: Nemohl jsem si pomoci, ale mám z toho všeho (jak to šlape) takovou radost, že jsem se o to musel podělit a založit kvůli tomu blog ;-). Doufám, že to někomu přijde vhod a již nebude kvůli takovým pitomostem jako je pauza, přetočení znělky seriálu a puštění dalšího dílu muset běhat sem a tam jak králík na kouli ;-).


UPDATE: Kdyby nefungoval odkaz na výše zmíněný LinuxDesktop, tak tam je schéma z http://www.cesko.host.sk/girderplugin_sk.htm, které by mělo pro GNU/Linux upraveno tak, že se propojí pin 1 a 6.

       

Hodnocení: 100 %

        špatnédobré        

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

25.6.2006 15:58 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Infra přijímač do sériového portu dle zapojení na LinuxDesktop
Bohužel s pájkou (páječkou?) nejsem zrovna kamarád. Chtělo by to nějaký už sestavený volně prodejný :-) přijímač kompatibilní s většinou dálkových ovládání. Něco jako http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35852 je sice fajn, ale ten přijímač asi nebude fungovat s jiným než dodávaným dálkáčem, což je pro mě problém, protože ovladač buď zašantročím, rozšlápnu či jinak znefunkčím v poměrně krátké době. Přitom samotná dálková ovládání se dají koupit za velice rozumnou cenu (cca 300 Kč) a výběr je velký.
Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
25.6.2006 16:12 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Ja to pajel obycejnou pajkou a povedlo se mi to sesmolit malinkaty, ze jsem to uz skoro ztratil :-). A dokonce to i funguje ;-).

To co ty ukazujes, ale neni infra a s lircem to tudiz nebude spolupracovat. Stejne tak jako s jinym ovladacem.

Si sezen nekoho kdo ti to sesmoli v okoli. Soucastky stoji cca 70Kc a funguje to s KAZDYM dalkovym ovladacem. Jinak otec pred casem kupoval univerzelni (ne zadna specialni znacka) dalkovy ovladani za 50Kc. A jeste to ma moznost se prepnat na DVD, TV, VIDEO, apod.. (rezimy)
25.6.2006 16:32 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
To jsem si ani nevšim, že to není ifra a radiové :-( Takže to asi v linuxu teda nepojede, béé.

Mimochodem ten odkazovanej web nefunguje. Možná bych se do konstrukce i sám pustil, ale musel bych mít nějakej návod pro debily a hlavně vědět, kde se dají ty součástky koupit (nejlépe objednat po netu).
Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
25.6.2006 16:35 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Jo no, nechapu co s tim webem delaji... kazdou chvili maji vypadky.. a zrovna z neho vedou odkazy i najiny weby :-/ Ale jinak na Lirc.org je to schema taky... Je to asi 5 soucastek.. nepotrebujes k tomu ani plosnak.. to zvladne fakt kazdej..
25.6.2006 16:43 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Něco jsem našel taky na http://www.cesko.host.sk/girderplugin_sk.htm, to nevypadá zas tak komplikovaně. Má tam i USB verzi, ale na tu už bych si netrouf určitě.

Poradí někdo, kde se dají sehnat ty součástky?
Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
25.6.2006 16:46 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Jo, to je ta stranka na kterou vede odkaz z LinuxDesktopu ;-) Akorat na Linux pro Lirc by tam mela byt jeste malinka uprava. A to usb zapojeni taky asi nepujde s Lircem.

Soucastky sezenes kdekoli :-). GES, GM-Electronics. A jestli nic takhle velkyho kolem sebe nemas, tak urcite budes mit pobliz obchod, kde maji elektrosoucastky.
25.6.2006 16:52 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Tak dík, snad v Praze něco bude :-) Už se na to bastlení těším.
Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
25.6.2006 19:22 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
To co ty ukazujes, ale neni infra a s lircem to tudiz nebude spolupracovat.
Teoreticky to s lircem spolupracovat může, záleží na tom, co z toho zařízení leze. Pokud se to chová jako klasický IR reciever (i když je to rádio), je dost pravděpodobné, že to pod Linuxem půjde. Pokud je k tomu potřeba nějaký hyper super padací ovladač do Windows, se kterým si to neustále o bůhvíčem povídá, musle by se nejspíš udělat reverse engineering toho protokolu, a do toho se asi nikomu nebude chtít.
25.6.2006 19:34 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Dokonce je na to patch do kernelu (HID) z českých luhů a hájů, takže to pod Linuxem asi poběží :-)
Jan Zahornadsky avatar 25.6.2006 16:16 Jan Zahornadsky | skóre: 22 | blog: hans_blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Proč by nemělo? Ono každé aspoň trošku rozumné IR zařízení nepouští do OS nic jiného, než nějakou frekvenci, kterou zrovna přijalo. Takže to jde rozumně nakonfigurovat na kterýkoli ovladač.
Actually, I was half an hour into the pointer scripting documentation when she got dressed and left.
25.6.2006 18:31 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Sorry, že zase otravuju, ale mohlo by tohle být kompatibilní s lircem? Je to sice určené pro nějaké televizní karty, ale přijímač se připojuje normálně do sériového portu. Nějak blíž se mi to nepodařilo identifikovat, takže nevím, jestli v databázi podporovaných zařízení je.
Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
25.6.2006 19:05 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
ups, ten odkaz má být správně http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35527
Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
25.6.2006 20:51 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Tak pokud je to pres seriak, tak by to mohlo slapat, ale nechapu proc si porizovat takovyhle specialni veci, kdyz to lze jednoduse dat do kupy doma.
25.6.2006 19:48 blogsm | skóre: 8 | blog: mozektevidi
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Radši než IR-da tak technologii bluetooth. Nebo jiné rádio. Nemusí se pak přesně mířit. Já to takle mám nastavené na windows, na linuxu bych to zatím nesvedl. Jako ovladač mi slouží SE K750i, a v PC mám USB bluetooth modul. Přes program floAt's Mobile Agent 2 mi to funguje ;-) Můžu si přepínat filmy, multimedia, dokonce i hejbat a klikat myší! Sice je to pomalé ale...
S linuxem teprve začínám! (už půl roku) mozektevidi.net
25.6.2006 20:53 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Tak jako, kdyz si vyvedu ten prijimac kabelem nekam do prostoru, tak uz se ani moc o mireni neda mluvit a furt muzu pouzivat kterykoli ovladac, zatim co ty - jen a pouze mobil :-/. To se mi zda trochu neprakticky.

Jinak je celkem jedno co pouzit na prijem. Ja to sepsal spis kvuli tomu jak to vsechno dohromady pracuje - 2 screeny, KDE, wmaker.
25.6.2006 21:02 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Pokud musis s irda nejak mirit tak mas nekde problem.

Bezne muzu mirit infrakem do polstare na kanapi a taky to funguje.

Zdenek
www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
Mikos avatar 25.6.2006 21:37 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Vzhledem k tomu, že Sony-Ericsson K700i či K750i se chová jako standardní Bluetooth HID zařízení, tak to funguje samozřejmě zcela bez problémů pod Linuxem. Nepotřebuješ k tomu vubec nic instalovat, jen ten telefon spáruješ s PC, zapneš u něj tu funkci dálkového ovládání a ono to samo "zázračně" okamžitě funguje (i jako myš).
CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
25.6.2006 21:44 blogsm | skóre: 8 | blog: mozektevidi
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Tak to také funguje, ale já mám radši programy třetích stran. Je to lepší. Do mobilu se nahraje bud jako JAVA program, nebo jako Bluetooth zařízení. Je víc možností.
S linuxem teprve začínám! (už půl roku) mozektevidi.net
27.6.2006 00:21 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Jo a kdyby jste nekdo tusil jak donutit MC, aby byl pouze jednopanelovy, budu vam velice vdecny. Na tom screenshotu jak pisu, jsem to uz lepe nedokazal zhustit. Ale byl bych nejradsi mit pres cely obraz jen vyber souboru, co je na DVD. Jako, ne ze by to takhle bylo nejaky strasny, ale znate to... vse musi byt dokonaly ;-).

PS: Je mi jasny, ze by nebyl problem si na to udelat primo script, nebo soft, ale verim, ze to nemusi jit po zlym ;-)
Josef Kufner avatar 27.6.2006 09:27 Josef Kufner | skóre: 69
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Zkus matchbox. Ten ma v sobe i nejaky lehky browser po souborech a na takovehle aplikace je delany...
Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
23.4.2007 18:12 mato
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
tak toto je troska starsia otazka, ale tak keby si to naaahodou potreboval este :) v mc:
alt^t   - prepina nastavenie panelov, ked budes stlacat viackrat, zistis ako sa to meni
a keby to naahodou nefungovalo, treba pouzit escape sekvenciu, teda
ESC^t
the.max avatar 11.3.2007 18:01 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Dneska jsem udelal neco podobneho (ten WindowMaker jeste zkusim) ale kvuli satelitni karte a VDR ktere mi bezi prave na druhym desktopu. Ale sel sem dal. mam i 2 zvukovky:-D jednu pro beznou praci a druhou (integrovanou (stejne by byla jinak k nicemu)) jsem pripojil k televizi. VDR pak spoustim z ~/.kde/Autostart takze bezi po celou dobu kdy mam spusteny pocitac (coz je prakticky porad, aktualne 98 dni uptime). Jako dalkove ovladani mam Ati Remote Wonder, coz je radiove, ne Infra a tak neni problem s tim ze pocitac a televize jsou oddeleny zdi, navic u ruznych infra jsem mel problem s dosahem. Nicmene mam dojem ze lirc umi i nejaky ty ovladani do USB pro Win Media Center, ale asi by to chtelo otestovat ktere ano a ktere ne. Pridam vypis /etc/modules.d/alsa pro 2 zvukovky:


alias char-major-116 snd
alias char-major-14 soundcore

options snd major=116 cards_limit=4

## Audigy 2 ZS
alias sound-service-0-0 snd-mixer-oss
alias sound-service-0-1 snd-seq-oss
alias sound-service-0-3 snd-pcm-oss
alias sound-service-0-8 snd-seq-oss
alias sound-service-0-12 snd-pcm-oss
alias snd-card-0 snd-emu10k1
alias sound-slot-0 snd-emu10k1
alias /dev/mixer snd-mixer-oss
alias /dev/dsp snd-pcm-oss
alias /dev/midi snd-seq-oss


## integrovana nvidia
alias sound-service-1-0 snd-mixer-oss
alias sound-service-1-1 snd-seq-oss
alias sound-service-1-3 snd-pcm-oss
alias sound-service-1-8 snd-seq-oss
alias sound-service-1-12 snd-pcm-oss
alias snd-card-1 snd-intel8x0
alias sound-slot-1 snd-intel8x0
alias /dev/mixer1 snd-mixer-oss
alias /dev/dsp1 snd-pcm-oss
alias /dev/midi1 snd-seq-oss

vdr pak spouztim mimo jine s pluginem softdevice:


#!/bin/bash
DISPLAY=:0.1 ./vdr -P"softdevice -ao alsa:pcm=hw:1,0# -vo xv:full"

Treba to nekomu pomuze;-)
KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
the.max avatar 3.5.2007 01:10 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Tak a je tu problem. Tak nejak se mi na stole zjevil 22" Wide LCD (ktery az na ty 2 vadne body) chodi v pohode, nicmene mam problem s VDR spostenym na druhem screenu. Pokud mam LCD nejake normalni (4:3) rozliseni, VDR na druhem screenu je v pohode. Pokud ale mam na LCD Wide (1680x1050) tak VDR zmenseny do okna je taky v poradku, kdyz ho ale prepnu do Fullscreenu, tak se strati kus obrazu v pravo a dole. Je nejak resitelne, aby obraz byl ve fullscreenu cely? Pokud se nezadari, budu si muset poridit misto VDR Dreambox nebo IPbox:-(
KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
the.max avatar 4.5.2007 00:41 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
Rozbalit Rozbalit vše Re: GNU/Linux PC jako VIDEO – doslova a do písmene
Tak a je tu problem. Tak nejak se mi na stole zjevil 22" Wide LCD (ktery az na ty 2 vadne body) chodi v pohode, nicmene mam problem s VDR spostenym na druhem screenu. Pokud mam LCD nejake normalni (4:3) rozliseni, VDR na druhem screenu je v pohode. Pokud ale mam na LCD Wide (1680x1050) tak VDR zmenseny do okna je taky v poradku, kdyz ho ale prepnu do Fullscreenu, tak se strati kus obrazu v pravo a dole. Je nejak resitelne, aby obraz byl ve fullscreenu cely? Pokud se nezadari, budu si muset poridit misto VDR Dreambox nebo IPbox:-(
KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.